katfor
27.10.10,17:05
Dobrý deň, prosím o pomoc.
Mám ukončené bakalárske štúdium v odbore vychovávateľstvo, magisterské štúdium v odbore socialna pedagogika a rozširujúce štúdium špecialnej pedagogiky v odbore pedagogika socialne a emocionálne narušených. Spĺňam podľa zákona 437/2009, príloha 1, časť IV, bod 8 kvalifikačné predpoklady učiteľa iba v triede pre žiakov s mentálnym postihnutím?
ďakujem za odpoveď
Sabadka
28.10.10,11:41
Dobrý deň, prosím o pomoc.
Mám ukončené bakalárske štúdium v odbore vychovávateľstvo, magisterské štúdium v odbore socialna pedagogika a rozširujúce štúdium špecialnej pedagogiky v odbore pedagogika socialne a emocionálne narušených. Spĺňam podľa zákona 437/2009, príloha 1, časť IV, bod 8 kvalifikačné predpoklady učiteľa iba v triede pre žiakov s mentálnym postihnutím?
ďakujem za odpoveď

Máte zlú kombináciu. Aby ste spĺňal kvalifikačné predpoklady učiteľa v špeciálnej triede pre žiakov s mentálnym postihnutím alebo v špeciálnej základnej škole a vzťahoval sa na vás bod 8 vyhlášky 437/2009 časť IV. musel by ste mať ukončené VŠ II. stupňa študijný odbor vychovávateľstvo. Vaše ukončené magisterské štúdium nie je z odboru vychovávateľstvo ale sociálna pedagogika teda nespĺňate kvalifikačné predpoklady.

Kombinácia VŠ I. stupňa vychovávateľstvo+ rozšírené štúdium špeciálnej pedagogiky vám umožňuje vykonávať prácu plne kvalifikovaného vychovávateľa v školách a v školských zariadenia pre žiakov so zdravotným znevýhodnením.
katfor
28.10.10,13:56
Ďakujem za odpoveď.
Je to kruté, najmä keď beriem do úvahy, že magisterské štúdium soc. pedagogiky sme mali ako poračovanie bakalárskeho vychovávateľstva. Vraj budeme mať viac možností uplatnenia...
Pozerala som aj štdijjné programy na našich vysokých školách a samotné magisterské vychovávateľstvo som ani nenašla.Bolo v kombinácii so socialnou pedagogikou.
Chcem sa ešte spýtať.
Ak by som chcela získať kvalifikáciu na vyučovanie v triede pre deti s mnt. postihnutím, čo by Ste mi doporučili? Stačilo by mi doplniť pedagogické minimum?
Ďakujem za odpoveď.
Sabadka
29.10.10,04:58
Ďakujem za odpoveď.
Je to kruté, najmä keď beriem do úvahy, že magisterské štúdium soc. pedagogiky sme mali ako poračovanie bakalárskeho vychovávateľstva. Vraj budeme mať viac možností uplatnenia...
Pozerala som aj štdijjné programy na našich vysokých školách a samotné magisterské vychovávateľstvo som ani nenašla.Bolo v kombinácii so socialnou pedagogikou.
Chcem sa ešte spýtať.
Ak by som chcela získať kvalifikáciu na vyučovanie v triede pre deti s mnt. postihnutím, čo by Ste mi doporučili? Stačilo by mi doplniť pedagogické minimum?
Ďakujem za odpoveď.


Vo vyhláške 437/2009 časť Kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov podľa druhu a typu školy časť IV. Učiteľ prvého stupňa ZŠ v triedach a školách pre žiakov so zdravotným znevýhodnením a v časť VI. Učiteľ druhého stupňa ZŠ v triedach a školách pre žiakov so zdravotným znevýhodnením nájdete kombinácie, na základe ktorých budete spĺňať kvalifikačné podmienky pre vyučovanie v týchto typoch tried a škôl. Základnou podmienkou je mať VŠ II. stupňa učiteľského smeru + doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti. Skúste ešte sa niekde nájsť magisterské štúdium - odbor vychovávateľstvo pre mládež(osoby) vyžadujúcu osobitnú starostlivosť.
iveta105
01.11.10,11:02
Prajem príjemný deň. Som učiteľkou na Súkronmej pedagogickej a sociálnej akadémii, vyučujem odborný predmet pedagogiku, od zamestnávateľa som dostala platový dekrét pre nekvalifikovaných zamestnancov, kde je citované: Podľa zákona č. 553/2003 Z.Z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z.z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a doplňaní v znení neskorších predpisov zaraďujem do 9. platovej triedy, pracovná rtieda jeden.
Má ukončené magisterské štúdium Predškolskej pedagogiky a štátnu skúšku z Pedagogiky, učiteľskej psychológie, Predškolskej pedagogiky v teórii a praxi. ďalej rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky a poradenstva. Našla som si vyhlášku 437/2009, ktorá pojednáva o kvalifikovanosti pedagogických zamestnancov a v bode XIII. Učiteľ profesijných (odborných) predmetov strednej školy je pod číslom 49. - 50. uvedené:49. len na vyučovanie predmetov pedagogika a predškolská pedagogika – vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa –
v študijnom odbore pedagogika alebo predškolská pedagogika
50. len na vyučovanie predmetu špeciálna pedagogika – vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore špeciálna
pedagogika.
Povedzte mi, prosím Vás podľa čoho ma to môj zamestnávateľ zaradil.
Myslím si, že s 21. ročnou praxou ako učiteľka v MŠ, riaditeľka v MŠ 8 rokov a učiteľka v špeciálnej triede MŠ pre deti s rôznym druhom postihnutia a mojim vzdelaním by som mala byť pre školu prínosom, môžem však s ľútosťou oznámiť, že k syndromu vyhorenia ma nedoženie práca, ale zákony a zamestnávatelia. Za pochopenie ďakujem a čakám na Vašu radu.
Sabadka
02.11.10,11:57
Prajem príjemný deň. Som učiteľkou na Súkronmej pedagogickej a sociálnej akadémii, vyučujem odborný predmet pedagogiku, od zamestnávateľa som dostala platový dekrét pre nekvalifikovaných zamestnancov, kde je citované: Podľa zákona č. 553/2003 Z.Z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z.z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a doplňaní v znení neskorších predpisov zaraďujem do 9. platovej triedy, pracovná rtieda jeden.
Má ukončené magisterské štúdium Predškolskej pedagogiky a štátnu skúšku z Pedagogiky, učiteľskej psychológie, Predškolskej pedagogiky v teórii a praxi. ďalej rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky a poradenstva. Našla som si vyhlášku 437/2009, ktorá pojednáva o kvalifikovanosti pedagogických zamestnancov a v bode XIII. Učiteľ profesijných (odborných) predmetov strednej školy je pod číslom 49. - 50. uvedené:49. len na vyučovanie predmetov pedagogika a predškolská pedagogika – vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa –
v študijnom odbore pedagogika alebo predškolská pedagogika
50. len na vyučovanie predmetu špeciálna pedagogika – vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore špeciálna
pedagogika.
Povedzte mi, prosím Vás podľa čoho ma to môj zamestnávateľ zaradil.
Myslím si, že s 21. ročnou praxou ako učiteľka v MŠ, riaditeľka v MŠ 8 rokov a učiteľka v špeciálnej triede MŠ pre deti s rôznym druhom postihnutia a mojim vzdelaním by som mala byť pre školu prínosom, môžem však s ľútosťou oznámiť, že k syndromu vyhorenia ma nedoženie práca, ale zákony a zamestnávatelia. Za pochopenie ďakujem a čakám na Vašu radu.

Pri zaradení do platovej triedy sa v prvom rade zohľadňuje vzdelanie, t. j. kvalifikačný predpoklad, ale berie sa do úvahy aj rozsah vyučovania aprobačných predmetov. V akom rozsahu vyučujete svoj aprobačný predmet: Bližšie informácie nájdete v zákone 317/2009 §7 ods. 3
Bea2525
08.11.10,17:19
Príjemný podvečer,už 21 rokov pracujem ako učiteľka MŠ, mám ukončenú strednú pedagogickú školu, odbor učiteľstvo MŠ, mám ukončené bakalárske vzdelanie v odbore Pedagogika, program: Animácia voľného času a momentálne dokončievam magisterské štúdium v odbore Pedagogika, program: Sociálna pedagogika. Chcela by som sa opýtať, do ktorej triedy by ma mal môj zamestnávateľ zaradiť po ukončení môjho štúdia. Momentálne som v 8. platovej triede. Zároveň by som sa chcela opýtať, do ktorej triedy by som mala byť zaradená, ak si po získaní kreditov urobím 1.atestačnú skúšku ? Ďakujem
pe.pe
08.11.10,17:34
Príjemný podvečer,už 21 rokov pracujem ako učiteľka MŠ, mám ukončenú strednú pedagogickú školu, odbor učiteľstvo MŠ, mám ukončené bakalárske vzdelanie v odbore Pedagogika, program: Animácia voľného času a momentálne dokončievam magisterské štúdium v odbore Pedagogika, program: Sociálna pedagogika. Chcela by som sa opýtať, do ktorej triedy by ma mal môj zamestnávateľ zaradiť po ukončení môjho štúdia. Momentálne som v 8. platovej triede. Zároveň by som sa chcela opýtať, do ktorej triedy by som mala byť zaradená, ak si po získaní kreditov urobím 1.atestačnú skúšku ? Ďakujem

No Bea, myslím že si si veľmi zle vybrala študijný program, nakoľko ani Bc. ani Mgr. vzdelanie Ti nedáva kvalifikáciu pre prácu učiteľky MŠ. Kvalifikovaná budeš len na základe stredného vzdelania. Je možnosť priznať Ti 9. PT po skončení VŠ, čo je ale diskutabilné. Budeš totiž zaradená ako nekvalifikovaná a nebudeš môcť vykonať atestáciu. Takže ostať len v 8. ako si a po urobení atestácie ísť riadne do 9. na základe stredného vzdelania.
Sabadka
08.11.10,17:41
Príjemný podvečer,už 21 rokov pracujem ako učiteľka MŠ, mám ukončenú strednú pedagogickú školu, odbor učiteľstvo MŠ, mám ukončené bakalárske vzdelanie v odbore Pedagogika, program: Animácia voľného času a momentálne dokončievam magisterské štúdium v odbore Pedagogika, program: Sociálna pedagogika. Chcela by som sa opýtať, do ktorej triedy by ma mal môj zamestnávateľ zaradiť po ukončení môjho štúdia. Momentálne som v 8. platovej triede. Zároveň by som sa chcela opýtať, do ktorej triedy by som mala byť zaradená, ak si po získaní kreditov urobím 1.atestačnú skúšku ? Ďakujem

Ste plne kvalifikovaná učiteľka pre MŠ s úplným stredoškolským vzdelaním, teda ste správne zaradená do 8 PT. Ak si k stredoškolskému vzdelania urobíte 1. atestáciu budete zaradená do 9PT. Bohužial ani I. stupeň vysokoškolského vzdelania ani II. stupeň VŠ vzdelania, ktorý si teraz dokončujete nespĺňa kvalifikačné predpoklady, ktoré požaduje vyhláška 437/2009 pre učiteľku MŠ. Takže ak by zamestnávateľ aj bral do úvahy vaše magisterské vzdelanie, aj tak by Vaše zaradenie bolo len do 9 PT ako nekvalifikovaná s VŠ vzdelaním II. stupňa.
pe.pe
08.11.10,17:44
mimo téééémyyyy: som predbehol sabadku :D :D :D
Bea2525
08.11.10,17:45
Ďakujem za odpoveď pe.pe, len dúfam, že dovtedy, kým si my urobíme atestačnú skúšku, nepríde niekto, kto všetko okolo kreditového vzdelávania a atestačných skúšok zruší (u nás je všetko možné) a ja budem ľutovať, že som nešla hneď do 9 triedy, hoci len ako nekvalifikovaná :-(
Sabadka
08.11.10,17:47
mimo téééémyyyy: som predbehol sabadku :D :D :D

Peťo to nevadí, ale v odpovediach sme sa zhodli. :D
Sabadka
08.11.10,17:48
Ďakujem za odpoveď pe.pe, len dúfam, že dovtedy, kým si my urobíme atestačnú skúšku, nepríde niekto, kto všetko okolo kreditového vzdelávania a atestačných skúšok zruší (u nás je všetko možné) a ja budem ľutovať, že som nešla hneď do 9 triedy, hoci len ako nekvalifikovaná :-(

Aj to by bolo riešenie, len treba si uvedomiť, že je to dvojsečná zbraň, pretože Vám zamestnávateľ mohol dať podmienku na doplnenie si vzdelania a ako nekvalifikovaná, nemôžete zbierať kredity ani si spraviť atestáciu k stredoškolskému vzdelaniu.
pe.pe
08.11.10,17:51
Ďakujem za odpoveď pe.pe, len dúfam, že dovtedy, kým si my urobíme atestačnú skúšku, nepríde niekto, kto všetko okolo kreditového vzdelávania a atestačných skúšok zruší (u nás je všetko možné) a ja budem ľutovať, že som nešla hneď do 9 triedy, hoci len ako nekvalifikovaná :-(

...myslím, že to sa tak skoro nestane, je to totiž spôsob šetrenia. budúci rok žiadna valorizácia a spomíané 1% navýšenie sú práve tí, ktorí urobia atestácie, prípadne dostanú kreditový príplatok. a tých je ďaleko ďaleko menej ako všetkých učiteľov. no múdrosť som teraz napísal :D takže tak. jedine ak...kolektívna zmluva na budúci rok, ešte sa pripravuje, ale už sa páni ministerskí vyjadrili, keďže odbory trvajú na valorizácii, že tak toto nie a že je možné, že sa zmluva ani neprijme. no, uvidíme...
Bea2525
08.11.10,17:55
Sabadka ďakujem aj vám :-) Je mi veľmi ľúto, že aj keď mám štátnu skúšku z pedagogiky, či psychológie, na plate to nepocítim....ale v iných profesiách by sa to odrazilo na plate raz dva :-((( A to sme si mali rozširovať štúdium v príbuzných odboroch.-( ...Práca s deťmi ma neskutočne baví keby to tak nebolo, tak školstvo dovideniaaaaa :-)
Sabadka
08.11.10,17:55
...myslím, že to sa tak skoro nestane, je to totiž spôsob šetrenia. budúci rok žiadna valorizácia a spomíané 1% navýšenie sú práve tí, ktorí urobia atestácie, prípadne dostanú kreditový príplatok. a tých je ďaleko ďaleko menej ako všetkých učiteľov. no múdrosť som teraz napísal :D takže tak. jedine ak...kolektívna zmluva na budúci rok, ešte sa pripravuje, ale už sa páni ministerskí vyjadrili, keďže odbory trvajú na valorizácii, že tak toto nie a že je možné, že sa zmluva ani neprijme. no, uvidíme...

Aj keď valorizácia nebude,ale pridajú sa od januára aspoň nejaké centíky za odpracované roky.:D.
pe.pe
08.11.10,17:59
Aj keď valorizácia nebude,ale pridajú sa od januára aspoň nejaké centíky za odpracované roky.:D.

Toto mi ani nepripomííííínaj :mad: ja od januára mám už len 0.5% !!!!!!!!! Na vrchole síl a obalený skúsenosťami a všetkými masťami mazaný učiteľ :D
Sabadka
08.11.10,18:01
Toto mi ani nepripomííííínaj :mad: ja od januára mám už len 0.5% !!!!!!!!! Na vrchole síl a obalený skúsenosťami a všetkými masťami mazaný učiteľ :D

No veď práve, keď už si všetkými masťami namazaný, tak už ti stačí aj 0,5% a kupuj si už len tie lacnejšie. :D:D:D:D Myslím tie maste :)
Anna Zvarikova
07.03.11,11:18
Dobry den,
chcem sa opytat,ze ked mam vystudovane Vychovavatelstvo (bakalarske studium), ci by som mohla pracovat v materskej skole.Ked som si pozerala odbory na bratislavskej univerzite,nasla som odbor predskolska pedagogika a vychovavatel v skolskom klube. Tak teraz neviem. Ale mam pocit,ze praca v skolke by ma bavila viac.