luxoluxoluxo
28.10.10,08:06
prosim vie mi nejaky skuseny odbornik poradit,
som szco a teraz som kupil auto na leasing ako sukromna osoba, je mozne aby som si to dal do uctovnictva? ako mam postupovat teraz dalej
dakujem pekne
Tweety
28.10.10,06:21
prosim vie mi nejaky skuseny odbornik poradit,
som szco a teraz som kupil auto na leasing ako sukromna osoba, je mozne aby som si to dal do uctovnictva? ako mam postupovat teraz dalej
dakujem pekne
Musíš si dať prepísať lízingovú zmluvu na SZČO.
Martin Mocko
28.10.10,06:23
prosim vie mi nejaky skuseny odbornik poradit,
som szco a teraz som kupil auto na leasing ako sukromna osoba, je mozne aby som si to dal do uctovnictva? ako mam postupovat teraz dalej
dakujem pekne

1. Robiť v SZČO cesťáky a uznávať do nákladov priemernú spotrebu+kilometrovné.
2. Preradiť auto do SZČO (zmeniť leasingovú zmluvu + prehlásiť držiteľa vozdla na IČO) a uznávať do nákladov spotrebu podľa §19 ods 2 písm. i) + leasing+poistky+cestnú daň.

Edit: Entschuldigung..prsty sú rýchlejšie, ako oči :rolleyes:
luxoluxoluxo
28.10.10,06:23
a neda sa to nejako ? lebo v programe alfa mam moznost zaskrnut ci je vo vlastnictve - sukromne alebo firemne
veronikasad
28.10.10,06:34
1. Robiť v SZČO cesťáky a uznávať do nákladov priemernú spotrebu+kilometrovné.
2. Preradiť auto do SZČO (zmeniť leasingovú zmluvu + prehlásiť držiteľa vozdla na IČO) a uznávať do nákladov spotrebu podľa §19 ods 2 písm. i) + leasing+poistky+cestnú daň.
Martin, bod 1) pri aute na leasing asi nepôjde

e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)