zk24
28.10.10,09:30
Ahojte,

zamestnavame cudzincov, za ktorych sme prve mesiace ich pracovneho vztahu u nas odvadzali odvody do Socialnej poistovne. Ked sa preukazali formularom E101 (ktory preukazuje ze poistenci si platia odvody v domacej krajine), odniesli sme ho do Socialnej poistovne a podali ziadost o vratenie poistneho zaplateneho bez pravneho dovodu.

Socialna poistovna nam vyhovela a peniaze sme obdrzali na ucet.

Ako teraz prosim postupovat? Ako upravit zamestnancom spatne mzdu? Kedze socialne poistenie im bolo strhavane takisto zo mzdy, a tym ze si uplatnili vyssi odvod poistneho, tym mali nizsi zaklad dane.

Treba vsetko spatne prerobit?Alebo by stacilo keby sme poistne ktore sme im strhli z vyplaty poslali na osobny ucet, a dan sa dorovnala v danovom priznani na konci roka (kde uvedieme nulu ako sumu odvodov na zdravotne a socialne poistenie)?

Dakujem za nazory...
KEJKA
28.10.10,07:46
podľa mňa im spätne mzdy neprerábate, ale v najbližšej výplate (obdobie to isté ako vratka z SP) by som im tie čiastky dala ako iný príjem a tak by som dorovnala rozdiely a vyplatila na účet.
Zam-com nemôžeš nič posielať na účet bez spracovania miezd.
Ak to chceš riešiť pri RZD, tak aj tie nedoplatky dostanú až po vykonaní RZD.
zk24
28.10.10,07:50
podľa mňa im spätne mzdy neprerábate, ale v najbližšej výplate (obdobie to isté ako vratka z SP) by som im tie čiastky dala ako iný príjem a tak by som dorovnala rozdiely a vyplatila na účet.
Zam-com nemôžeš nič posielať na účet bez spracovania miezd.
Ak to chceš riešiť pri RZD, tak aj tie nedoplatky dostanú až po vykonaní RZD.


Aha super, takze vlastne ked mozem vratku zo SP uviest ako iny prijem (to som netusila), tak sa mi v tej vyplate vlastne vyrovna aj zrazkova dan... a vsetko bude koser :)

Ďakujem velmi pekne za pomoc....