maryCV
28.10.10,10:11
Dobry den. Ku dnu 13.11.2010 mi konci rd. Pred rd som bola dobrovolne nezamestnana a budem aj po skonceni. Je potrebne ukoncenie ohlasit SP alebo ma odhlasia automaticky. Kedze som v tej dobe v zahranici da sa to v pripade odhlasit aj postou? Aky formular by bolo potrebne vyplnit a ako?
Este by ma zaujimalo ci musim niekde nahlasit ze dcera nastupi do skolky v Taliansku.
Dakujem. :confused:
veronikasad
28.10.10,08:24
Žiješ s dcérou v Taliansku ?
maryCV
28.10.10,08:29
áno, zatial tu manzel pracuje a ja budem od januara, takze medzicasom sa dam ako DN aby som nemusela behat na urad.
veronikasad
28.10.10,08:35
áno, zatial tu manzel pracuje a ja budem od januara, takze medzicasom sa dam ako DN aby som nemusela behat na urad.
neviem ako to budeš mať so zdr. poistením. Ak by si žila na Slovensku a dieťa nechodilo do škôlky, môžeš sa prihlásiť v zdravotnej aj sociálnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 5 rokov veku a štát by za teba platil zdravotné aj dôchodkové poistenie (nie nemocenské v SP-to by si sa musela prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba).

Informuj sa v príslušnej zdr. poisťovni - či sa nebudeš musieť prihlásiť ako samoplatiteľ, resp. ti úplne zanikne zdr. poistenie na Slovensku.
maryCV
28.10.10,08:41
V zdr.poistovni budem samoplatitel do januara a potom sa odhlasim na zaklade poistenia tu v Tal....mna zaujima to odhlasenie v SP ci sa musim a ak ano, ci sa to da na dialku.
veronikasad
28.10.10,09:22
Dobry den. Ku dnu 13.11.2010 mi konci rd. Pred rd som bola dobrovolne nezamestnana a budem aj po skonceni. Je potrebne ukoncenie ohlasit SP alebo ma odhlasia automaticky. Kedze som v tej dobe v zahranici da sa to v pripade odhlasit aj postou? Aky formular by bolo potrebne vyplnit a ako?
Este by ma zaujimalo ci musim niekde nahlasit ze dcera nastupi do skolky v Taliansku.
Dakujem. :confused:
Zmeny sa nahlasujú na registračnom liste FO

http://www.socpoist.sk/307-formulare/1567s30326c

http://www.socpoist.sk/ext_dok-registracny-list-fo---pocitacpdf/20701c

ak ho správne vyplníš, môžeš ho poslať poštou.

Nástup do školky by si mala nahlásiť v soc. poisťovni, vtedy ti zaniká dôchodkové poistenie, lebo nezabezpečuješ celodennú starostlivosť o dieťa.
maryCV
28.10.10,10:04
A ten nastup do skolky nahlasit len v pripade ze ju dieta zacne navstevovat skor ako dovrsi tri roky alebo aj ked ju zacne navstevovat neskor.
Dakujem za odpovede.
veronikasad
28.10.10,10:06
A ten nastup do skolky nahlasit len v pripade ze ju dieta zacne navstevovat skor ako dovrsi tri roky alebo aj ked ju zacne navstevovat neskor.
Dakujem za odpovede.
do 5 rokov veku môže za teba dôchodkové poistenie platiť štát, ak sa celodenne staráš o dieťa ...