sasha15
28.10.10,12:49
Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o pomoc pri spätnom leasingu hľadala som tu na stránke asi všade ale takýto môj prípad som tu nenašla.

Takže nakúili sme 2 stroje z Čiech na ktoré boli vystavené zálohové Fa na čiastkové sumy v auguste, dňa 24.09.2010 a 27.09.2010. Tie som zaplatila. Kúpna zmluva bola podpísana 04.10.2010 a zároveň mi prišli Fa na celkové sumy dňa 08.10.2010 a 27.09.2010 kde som si dorátala DPH samozdanenie /my sme platcami DPH aj česká firma je platca DPH/

Lenže z finančných dôvodov firma dala oba stroje na spätný leasing a predali sa dňa 18.10.2010 aj preberacie protokoly sú z tohoto dátumu. Leasing mi je jasný tam pokračovať viem ale čo s tými strojmi ako si ich ja zaradím do majetku a vyradím keď v podstate všetko prebehlo v jednom mesiaci ??? Ja by som ich mala najprv zaradiť vyradiť a potom znovu zaradiť vyradiť ? A ako tam vôbec mám rátať odpisy majetku? Prosím Vás viete mi niekto pomôcť. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Saša
sasha15
10.11.10,13:50
tak už som to vyriešila, ak by mal niekto taký problém v budúcnosti: bolo mi povedané, že majetok si normalne zaradím v OC na kartu a vyradím v ZC /rovná sa OC/ lebo žiadne odpisy si nebudem uplatnovať a potom znovu zaradím na novú kartu z leasingovky v OC a tam si uz odpisy pocitam a normalne uctujem leasing.