a.butora
28.10.10,12:57
V našom paneláku v Trenčíne na Juhu máme predsedu Spoločenstva vlastníkov bytov, ktoý má okolo seba partiu (niektorí páni sú aj v dozornej rade) - títo vyslovene okrádajú ostatných vlastníkov bytov. Čestní ľudia si dajú prirodzene skontrolovať merače tepla aj vodomery - oni si však nahlásia to, čo chcú, ostatné ide do spoločných priestorov a rozpočíta sa to medzi ostatných vlastníkov bytov - hlavne medzi tých, ktorí šetria s vodou. Pri výmene vodomerov (po lehote šiestich rokoch) som si na Montážnych listoch všimol, že práve členovia tejto skupinky prisprostastých hyen, ktoré okrádajú svojich susedov, majú na Montážnych listoch zaznačenú príliš nízku spotrebu na to, aby to mohla byť pravda. A spoločná spotreba vody v dome je enormná!!! Títo ľudia sú pyšní na to, ako dokážu "vybabrať" s ostatnými a oháňajú sa tým, že im nemá nikto právo vstúpiť do ich bytu a čokoľvek skontrolovať. Predseda sa pred niekoľkými rokmi vehementne zaslúžil o to, aby z domu odišla mladá žena s dvomi malými deťmi, ktorá kvôli rozvodu dočasne za byt neplatila. Následne predseda byt rýchlo a tajne získal "za babku" do vlastníctva svojho syna - samozrejme, na schránke bolo celý čas fiktívne meno. Byt prenajímali a po piatich rokoch (aby nemuseli platiť daň z toho veľkého rozdielu medzi cenou nákupu a predaja) byt predali.
Najhoršie je, že väčšina majiteľov bytov si nechcú s touto bandou „spiniť ruky“, sú znechutení - a ja sám nedokážem s tým pohnúť.
Existuje NEJAKÁ "VYŠŠIA MOC", NA KTORÚ BY SOM SA MOHOL OBRÁTIŤ A USPIEŤ???
misoft
28.10.10,10:59
mimotemy 9 mm :D:D
Llívia
28.10.10,13:10
V našom paneláku v Trenčíne na Juhu máme predsedu Spoločenstva vlastníkov bytov, ktoý má okolo seba partiu (niektorí páni sú aj v dozornej rade) - títo vyslovene okrádajú ostatných vlastníkov bytov. Čestní ľudia si dajú prirodzene skontrolovať merače tepla aj vodomery - oni si však nahlásia to, čo chcú, ostatné ide do spoločných priestorov a rozpočíta sa to medzi ostatných vlastníkov bytov - hlavne medzi tých, ktorí šetria s vodou. Pri výmene vodomerov (po lehote šiestich rokoch) som si na Montážnych listoch všimol, že práve členovia tejto skupinky prisprostastých hyen, ktoré okrádajú svojich susedov, majú na Montážnych listoch zaznačenú príliš nízku spotrebu na to, aby to mohla byť pravda. A spoločná spotreba vody v dome je enormná!!! Títo ľudia sú pyšní na to, ako dokážu "vybabrať" s ostatnými a oháňajú sa tým, že im nemá nikto právo vstúpiť do ich bytu a čokoľvek skontrolovať. Predseda sa pred niekoľkými rokmi vehementne zaslúžil o to, aby z domu odišla mladá žena s dvomi malými deťmi, ktorá kvôli rozvodu dočasne za byt neplatila. Následne predseda byt rýchlo a tajne získal "za babku" do vlastníctva svojho syna - samozrejme, na schránke bolo celý čas fiktívne meno. Byt prenajímali a po piatich rokoch (aby nemuseli platiť daň z toho veľkého rozdielu medzi cenou nákupu a predaja) byt predali.
Najhoršie je, že väčšina majiteľov bytov si nechcú s touto bandou „spiniť ruky“, sú znechutení - a ja sám nedokážem s tým pohnúť.
Existuje NEJAKÁ "VYŠŠIA MOC", NA KTORÚ BY SOM SA MOHOL OBRÁTIŤ A USPIEŤ???
Zvolať zhromaždenie (schôdzu) a vymeniť predsedu SVB + členov dozornej rady.
Mária27
28.10.10,13:12
Ostatných vlastníkov je vás viac - treba tú bandu vymeniť. Potom môžete skontrolovať stavy.
Vyššia moc je právo - využiť všetky dostupné prostriedky.
verkaz
28.10.10,14:24
Obíď si tých vlastníkov bytov, ktorí majú taký istý názor ako ty a pokúste sa svoju vec získať aj ďalších. Teraz v tomto období sú prevádzané voľby na ďalšie tri roky za predsedu a členov rady, tak skúste presadiť zmenu. Nahlas vyslovte podozrenie, ktoré máte a buď sa to vysvetlí alebo nech od toho idú, keď nerobia pre prospech všetkých vlastníkov ale len svoj,
sito
28.10.10,20:57
V našom paneláku v Trenčíne na Juhu máme predsedu Spoločenstva vlastníkov bytov, ktoý má okolo seba partiu (niektorí páni sú aj v dozornej rade) - títo vyslovene okrádajú ostatných vlastníkov bytov. Čestní ľudia si dajú prirodzene skontrolovať merače tepla aj vodomery - oni si však nahlásia to, čo chcú, ostatné ide do spoločných priestorov a rozpočíta sa to medzi ostatných vlastníkov bytov - hlavne medzi tých, ktorí šetria s vodou. Pri výmene vodomerov (po lehote šiestich rokoch) som si na Montážnych listoch všimol, že práve členovia tejto skupinky prisprostastých hyen, ktoré okrádajú svojich susedov, majú na Montážnych listoch zaznačenú príliš nízku spotrebu na to, aby to mohla byť pravda. A spoločná spotreba vody v dome je enormná!!! Títo ľudia sú pyšní na to, ako dokážu "vybabrať" s ostatnými a oháňajú sa tým, že im nemá nikto právo vstúpiť do ich bytu a čokoľvek skontrolovať. Predseda sa pred niekoľkými rokmi vehementne zaslúžil o to, aby z domu odišla mladá žena s dvomi malými deťmi, ktorá kvôli rozvodu dočasne za byt neplatila. Následne predseda byt rýchlo a tajne získal "za babku" do vlastníctva svojho syna - samozrejme, na schránke bolo celý čas fiktívne meno. Byt prenajímali a po piatich rokoch (aby nemuseli platiť daň z toho veľkého rozdielu medzi cenou nákupu a predaja) byt predali.
Najhoršie je, že väčšina majiteľov bytov si nechcú s touto bandou „spiniť ruky“, sú znechutení - a ja sám nedokážem s tým pohnúť.
Existuje NEJAKÁ "VYŠŠIA MOC", NA KTORÚ BY SOM SA MOHOL OBRÁTIŤ A USPIEŤ???

182/1993, § 7c, odsek 9


(1) Orgánmi spoločenstva sú

a) predseda,
b) rada,
c) zhromaždenie,
d) iný orgán, ak tak ustanoví zmluva o spoločenstve.

(9) Zhromaždenie tvoria všetci vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda alebo najmenej štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie

a) schvaľuje zmeny zmluvy o spoločenstve, stanovy spoločenstva a zásady hospodárenia,
b) schvaľuje rozpočet,
c) schvaľuje ročnú účtovnú závierku a vyúčtovanie úhrad za plnenia,
d) schvaľuje výšku mesačných úhrad za plnenia, mesačných platieb za správu a príspevkov do fondu prevádzky, údržby a opráv,
e) rozhoduje o použití prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv,
f) volí a odvoláva členov rady,
g) volí a odvoláva predsedu,
h) rozhoduje o zrušení, zlúčení, splynutí alebo rozdelení spoločenstva,
i) rozhoduje o úvere a o zabezpečení pohľadávok vyplývajúcich z poskytnutého úveru a o vstavbe a nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov,
j) rozhoduje o správe alebo o zmene spôsobu výkonu správy,
k) určuje odmenu predsedovi spoločenstva a členom rady,
l) rozhoduje o ďalších skutočnostiach, o ktorých podľa tohto zákona nerozhoduje iný orgán.

Banda sú všetci čo ich podporujú, aj nepriamo, že sa nestarajú o svoj majetok. Ty si čierna vrana, lepšie povedané rypák.

Vyššia moc? Pomôž si sám, aj Pán Boh ti pomôže. A vidíš, nepomôže, musí vás byť väčšina.

Ale inak sú každý tretí rok voľby predsedu a rady vlastníkov, ak nebude mať dostatok hlasov, nemôže byť predseda. Ani člen rady nemôže byť člen rady, ak nemá súhlas väčšiny. Ak si opätovné zvolíte tu bandu je to v poriadku.