Gabriela 19
28.10.10,16:03
Chcem sa opýtať, nemá niekto skúsenosti s obhajobou pod. zámeru na potraviny- rozličný tovar, čo uzná úrad práce pri kalkulácií.
Je možné z príspevku zakúpiť regále do predajne, reg.pokladňu /v akej výške/
chladiace pulty, prívesný vozík?

Zatiaľ dík.
Danielle369
28.10.10,16:28
Na potraviny dotáciu nedostaneš...ale najlepšie sa opýtať na úrade kde si evidovaná ako nezamestnaná

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-143085.html
s.r.o.
28.10.10,16:37
na potraviny nedostaneš dotáciu!!!!!!!!!!!!
Gabriela 19
28.10.10,16:45
Takže má tam byť napísané rozličný tovar / potraviny, alko-nealko,
drogéria, tabak?
terezamaria
28.10.10,16:49
Takže má tam byť napísané rozličný tovar / potraviny, alko-nealko,
drogéria, tabak?
Môžeš tam mať napísané aj Predajňa " Všetko pre Vás ".
Do podnikateľského plánu si zahrnieš regále, registračnú pokladňu, pulty, chladničky,........
V prvom rade sa spýtaj na ÚPSV a R, koľko dostaneš na sprevádzkovanie predajne euriek. Povedia Ti rozpätie a podľa toho vypracuješ podnikateľský plán.
Danielle369
28.10.10,16:53
Gabriela dotácia je okolo .2400..... eur...máš vôbec predstavu kolko stojí zriadenie potravín????...keby ti aj schválili dotáciu na rozličný tovar, tak žiadny prívesný vozík ti nepovolia a regále stoja tiež dosť penazí...tak si urob suma sumárum kolko dostaneš a kolko penazí máš na investovanie...aby si nebola potom sklamaná že mám dotáciu a čo dalej
Gabriela 19
28.10.10,17:06
Dotácia je 3.902,16 EUR.
Neviem ale kamarátka bola v septembri a prívesný vozík povolili.
Danielle369
28.10.10,17:08
Na potraviny je to skutočne málo...
brato
30.10.10,07:32
Takže napišem aj niečo kedže pred časom som riešil podobny problem a v pohode som ho vyriešil.Regale a chladiace pulty + chladiaca vytrina atd som kupil spod ruky pretože dodacia by na to nestačila.Ak ti možem poradit daj si do dotacie ERP zasuvku na peniaze skener poistenie socialku najom čo len chceš teda na čo len chceš nie to ti presne povedia na UP.Ja som v pohode na Obchod z rozličnym tovarom dotaciu dostal trvalo to cele myslim asi 3 mesiace od podania žiadosti až do chvile ked prišli peniaze na učet.A budeš ma nejake otazky napiš to je asi tak začiatok všetko.čaves