333kokso333
28.10.10,18:45
Kto mi poradi??? Mam GPS Garmin. V nom mam 4GB kartu-micro SD s novymi mapami. Skopiroval som si ju do zalohy do pc. Na tej 4GB karte som potom vymazal mapy a karta bola cista. Nasledne som to skusil nakopirovat spät z pc na tu kartu. Islo to v pohode a aj fungovala v GPS. Ale tu je moj problem. Ked tie mapy z pc chcem nakopirovat na inu kartu micro SD 2GB, tak mi to skopiruje ale nefunguje mi to v GPS... Preco? Co musim urobit aby som to mohol nakopirovat aj na inu kartu ako len na tu 4GB na ktoru mi nahodili tie mapy v obchode???
viktorviktor
28.10.10,17:16
buchač
28.10.10,17:26
Kto mi poradi??? Mam GPS Garmin. V nom mam 4GB kartu-micro SD s novymi mapami. Skopiroval som si ju do zalohy do pc. Na tej 4GB karte som potom vymazal mapy a karta bola cista. Nasledne som to skusil nakopirovat spät z pc na tu kartu. Islo to v pohode a aj fungovala v GPS. Ale tu je moj problem. Ked tie mapy z pc chcem nakopirovat na inu kartu micro SD 2GB, tak mi to skopiruje ale nefunguje mi to v GPS... Preco? Co musim urobit aby som to mohol nakopirovat aj na inu kartu ako len na tu 4GB na ktoru mi nahodili tie mapy v obchode???

...nevraví sa tomu náhodou inštalácia programu ...?
Stefan2005
28.10.10,18:03
... Na tej 4GB karte som potom vymazal mapy ... chcem nakopirovat na inu kartu micro SD 2GB, tak mi to skopiruje ale nefunguje mi to v GPS... Preco? ...

dôvodov môže byť niekoľko, napr.

1. obsah 4GB karty sa nezmestí na 2GB kartu (u mňa Garmin mapy majú cez 3,5GB)
2. formátovanie 2GB karty môže byť iné ako tej 4GB
3. .....
PotPalo
30.10.10,10:30
Každá mapa má aj súbor s "kľúčom", ktorý je vytvorený pomocou S/N (serial number, sériové číslo) karty. Toto číslo má každá karta iné, prideľuje sa pri formátovaní, majú ho aj diskety a harddisky. Je to ochrana proti kopírovaniu, aby si nemohol mapy kopírovať na X kariet. Máš dve možnosti: buď zmeníš S/N karty podľa pôvodnej (je na to program), alebo si vytvor nový kľúč pre tú novú kartu (na to je tiež program, ale to už je nelegálne - warez, to hľadaj inde, viem, že to existuje).
A aby som nezabudol, tretia možnosť: skopírovať tú SD kartu dajakým zálohovacím programom, ktorý kopíruje celú kartu, teda aj S/N.