Peťa 24
28.10.10,21:24
Prosím o radu. Môže predávajúci od kupujúceho pri vrátení tovaru bez udania dôvodu v kamennom obchode žiadať, aby zaplatil storno poplatok? Pozrela som si úpravu v OZ a v zákone o ochrane spotrebiteľa a nenašla som ustanovenie, ktoré by taký postup výslovne zakazovalo. Bola by potrebná písomná dohoda medzi predávajúcim a kupujúcim uzavretá vopred, alebo by stačilo, keby kupujúci pri vrátení tovaru podpísal, že súhlasí so zaplatením storno poplatku? Viem, že predávajúci nemusí tovar v prípade, že ide o vrátenie bez udania dôvodu v kamennom obchode, vymeniť alebo vrátiť peniaze, ale zaujíma ma situácia, keď predávajúci je ochotný tovar vymeniť alebo vziať späť, ale žiada zaplatenie storno poplatku. Ďakujem.
katarina.j
28.10.10,19:32
Nechápem o aký poplatok ide predávajúcemu? ved storno poplatok v obchode neexistuje, či áno....ved firma,podnikatel-predavajuci podnika aj s rizikom, že bude mu niečo reklamované-nie každý obchodník je profík...aj nám sa občas stane,že nám reklamujú tovar a nežiadame nič,vrátime peniaze,v pokladni vystornujeme-priložíme k tomu rekl.dokument-aby bol zrejmý dôvod reklamovania a je to....
bubkoch
28.10.10,19:47
Nechápem o aký poplatok ide predávajúcemu? ved storno poplatok v obchode neexistuje, či áno....ved firma,podnikatel-predavajuci podnika aj s rizikom, že bude mu niečo reklamované-nie každý obchodník je profík...aj nám sa občas stane,že nám reklamujú tovar a nežiadame nič,vrátime peniaze,v pokladni vystornujeme-priložíme k tomu rekl.dokument-aby bol zrejmý dôvod reklamovania a je to....

v otazke nejde o reklamaciu
dana9
28.10.10,19:52
Podla mojho nazoru moze, musi to vsak byt upravene v kupnej zmluve, pripadne v obchodnych podmienkach, nakolko narok predavajuceho na storno poplatok nevyplyva priamo zo ziadneho zakona, zakon upravuje maximalne nahradu skody, ale jej vyska sa v konkretnych pripadoch moze lisit.
Peťa 24
29.10.10,19:25
Ďakujem.