matkoo
21.11.05,15:10
Kua, to som si teda dal! Som platca DPH a v máji som faktúroval dodávku služieb. Omylom som na faktúru napísal číslo na svoj súkromný účet. A ja blbec som si to všimol až dnes. V JÚ som to zaúčtoval a vykázal aj v kvartálnej DPH. Prišiel som na to až teraz, keď vo štvrtok mám predvolanie na DÚ na kontrolu.

Môžem si vystaviť PPD a budem sa tváriť, že mi to bolo vyplatené v hotovosti ( a zároveň sa budem modliť, aby DÚ nerobil krížovú kontrolu )?
Paula
21.11.05,14:26
Kua, to som si teda dal! Som platca DPH a v máji som faktúroval dodávku služieb. Omylom som na faktúru napísal číslo na svoj súkromný účet. A ja blbec som si to všimol až dnes. V JÚ som to zaúčtoval a vykázal aj v kvartálnej DPH. Prišiel som na to až teraz, keď vo štvrtok mám predvolanie na DÚ na kontrolu.

Môžem si vystaviť PPD a budem sa tváriť, že mi to bolo vyplatené v hotovosti ( a zároveň sa budem modliť, aby DÚ nerobil krížovú kontrolu )?Nie si prvý ani posledný, komu sa to stalo....už si dáš teraz pozor. Vo svojom účtovníctve nechaj tak, ako máš, prilož kópiu výpisu svojho súkromného účtu ako dôkaz, že si príjem v rámci svojho podnikania mal.Môj názor.

(22.11.05 Oprava chyby v texte. Ďakujem Ajuške za upozornenie.)
Zuzka
21.11.05,14:26
To, že si faktúru vykázal v daň. priznaní je správne. Do daň. priznania uvádzaš všetky faktúry, ktoré si vystavil za obdobie štvrťroku a v ktorom Ti vznikla daň. povinnosť, to je dôležité. To znamená, že ich zahrnieš do daň. priznania bez ohľadu nato či sú uhradené.
Ak chceš zúčtovať úhradu do peň. denníka, tak si urob fotokópii ban. výpisu z osobného účtu a prilož k tomu príjmový pokladničný doklad.
abel
21.11.05,20:39
Matkoo veď tam nie je žiadny daňový únik, daň si odviedol, nevidím v tom problém. Stretávam sa s tým aspoň 4x do roka, že klient napr. aj uhradí faktúru v podnikaní zo svojho súkromného účtu. Takže báť by si sa mohol jedine v takom prípade, že by na ten súkromný účet chodili aj nejaké iné platby /z podnikania/ ktoré si neuviedol v DPH. Aj s tým som sa už stretla, ale to už by bolo to tvoje riziko, s ktorým by si musel počítať.:(
Ajuška
22.11.05,06:27
Nie si prvý ani posledný, komu sa to stalo....už si dáš teraz pozor. Vo svojom účtovníctve nechaj tak, ako máš, prilož kópiu výpisu svojho súkromného účtu ako dôkaz, že si výdavok v rámci svojho podnikania mal.Môj názor.

:rolleyes:...malilinká chybička "se vloudila"... Pauli... isto si chcela povedať príjem...
všetkým príjemný dník...