Tomas84svk
28.10.10,23:00
Prosim o radu. Pred cca rokom som si zobral pozicku 2000e v Post. banke.Mal som splacat cca 60e mesacne po dobu 6rokov. ja som vsak splatil len prvych 6 mesiacov, aj to nepravidelne. Avsak poslednych cca 6 mesiacov som bol mimo SVK pracovne a nejak som k tomu nedostal. Teraz som bol v banke ze vyplatim tych 6 splatok ale povedali mi, ze sa neda.musim to vyplatit cele a ze info mam v uradnej zasielke kt. mi poslali zrejme zo sudu. Ja som ju vsak neprevzal, kedze som bol mimo SR a rodicia mi ju nemohli prevziat tiez.Takze>
problem cislo 1. mam to riesit s bankou alebo zavolat na sud alebo s kym vlastne? alebo pockat na dlasiu zasielku?
Problem c.2. ak bolo v tej zasielke ze mam prist na sud a ja som tam nebol, ake mozu byt sankcie?
Ja by som bol ochotny splacat aj 500e mesacne lebo mam nato len neviem s kym to mam riesit.kazdopadne zavolam do banky.Dakujem
Tomas84svk
28.10.10,21:17
len dodam ze som nicim nerucil ani nemam rucitela, jedine co maju odo mna je SIPO udaj z bytu mojich rodicov, s kt. som este vtedy, pred rokom byval. par krat mi aj prislo upozornenie na zaplatenie dlznej ciastky ale az teraz som sa k tou dostal.
Danielle369
29.10.10,02:49
Všetko sa dá...zaplať kolko môžeš naraz a požiadaj o nový splátkový kalendár...zrejme to už vybavuje ich právnik tak pýtaj kontakt naňho ...ked preberieš obálku na pošte tak tam by malo byť aj jeho číslo a s ním sa určite dohodneš
arizona
29.10.10,04:57
Žiadaj od banky kontakt,komu to postúpili.
Spoj sa s ním a dohodnite sa. Buď na jednorázovom vyplatení, alebo žiadaj dohodu na splátkový kalendár.Ale rátaj, že cena už bude vyššia...
BXLmiami
29.10.10,05:12
mimotemyškoda,že tu nie je tlačítko ktoré si klopká na čelo.Vitaj v dospelosti chlapče.A nabuduce sa aspon unuvaj dať rodičom notársky overené splnomocnenie na preberanie úradných zásielok.
Tomas84svk
29.10.10,08:10
Dakujem za rady, cenim si to. BXLmiami mas uplnu pravdu. Bohuzial som typ, kt. sa uci najlepsie na svojich chybach a takto to potom vyzera. Zavolam do banky a potom Vam sem napisem ako to dopadlo.
willma
29.10.10,08:27
na pošte ti nepomôže ani od troch notárov pri zásielkach do vlastných rúk - osobná skúsenosť.
BXLmiami
29.10.10,10:03
To je fakt wilma.Mám deti von,takže to riešim tak,že vždy na tej pošte zistím,odkiaľ to posielajú,ked mi nechcú zásielku vydať a následne zisťujem na danej inštitúcii,čo je za problém.A doporučujem,aby zadávateľ témy pozrel a to dôkladne,zdravotnú poistovnu,prípadne sociálku.Pretože ak v zdravotke spravil nejakú chybu,tak má väčší problém ako s poštovou bankou.