tinkas
29.10.10,08:40
ahojte poradaci, chcem dat nasim zamestnancom na podpis poučenie, ze som ich informovala o tom, ze maju nárok na 25dnovú dovolenku len v prípade ze mi donesú doklad o odpracovaných rokoch...čo by som tam mala uviesť alebo akým spôsobom to dat na papier...dakujem za kazdu radu...:(
Llívia
29.10.10,07:06
ahojte poradaci, chcem dat nasim zamestnancom na podpis poučenie, ze som ich informovala o tom, ze maju nárok na 25dnovú dovolenku len v prípade ze mi donesú doklad o odpracovaných rokoch...čo by som tam mala uviesť alebo akým spôsobom to dat na papier...dakujem za kazdu radu...:(
Dala by som tam presný citát zo Zákonníka práce vrátane čísla § a názvu zákona.
(Nemáte to uvedené v pracovných zmluvách? Niektorí zamestnávatelia v nich uvádzajú nárok na dovolenku presne v znení podľa Zákonníka práce, niektorí uvádzajú len odvolávku na príslušné §§ Zákonníka práce.)
tinkas
29.10.10,07:57
no praveze nie...ale to je dobrý nápad...dakujem spravim to nejako podobne..:)
veronikasad
29.10.10,08:03
Môžeš aj takýto oznam :

Upozorňujem zamestnancov, ktorým v roku 2010 vznikol nárok na dlhšiu dovolenku ako 4 kal. týždne, aby do konca roka 2010 predložili doklady preukazujúce trvanie zamestnania aspoň 15 rokov od dovršenia veku 18 rokov.

Bez týchto dokladov nebude zvýšený nárok akceptovaný.

Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.