polis1
29.10.10,09:09
Dobrý den

dufam som to robím správe za 10 mesiac sme viezli prepravu pre nemeckého odberatela takže sme sa museli zaregistrovať na DU na súhrný vykaz a sme teda registrovaný od oktobra takže daný vykaz je treba zaslať do 20.11.2010 za 10/2010 lebo sme mesačný plátcovia Dph? Mám to správene?

A chcem sa spýtať nemáte niekto tabuľku alebo nejakú pomocku ako to je s faktúraciu do zahraničia pri prepravach a aké su odvolania na dPH čo majú byť na faktúrach..

moc by to pomohlo mojej kamarátke účtovníčke čo začína.

moc ďakujem
nika224
29.10.10,07:25
Dobrý den

dufam som to robím správe za 10 mesiac sme viezli prepravu pre nemeckého odberatela takže sme sa museli zaregistrovať na DU na súhrný vykaz a sme teda registrovaný od oktobra takže daný vykaz je treba zaslať do 20.11.2010 za 10/2010 lebo sme mesačný plátcovia Dph? Mám to správene?

A chcem sa spýtať nemáte niekto tabuľku alebo nejakú pomocku ako to je s faktúraciu do zahraničia pri prepravach a aké su odvolania na dPH čo majú byť na faktúrach..

moc by to pomohlo mojej kamarátke účtovníčke čo začína.

moc ďakujem
Súhrnný výkaz nie ste povinný podať do 20.11., ale až 20.1. Súhrnný výkaz môžete podať štvrťročne aj napriek tomu, že pre DPH ste mesačným platiteľom. Len v prípade, ak by ste dodávali tovar do zahraničia a Vaše dodávky do zahraničia by prekročili 100.000 EUR, vtedy začnete súhrnný výkaz robiť mesačne. Ak teda vo Vašom prípade ide iba o dodávku služby, môžete sa rozhodnúť, že ho budete podávať len štvrťročne.;)
nika224
29.10.10,07:29
Ešte si to pozrite tu v poučení k súhrnnému výkazu, aby ste to správne pochopili.