tina.mm
29.10.10,10:26
Dobrý deň.
V roku 2003 si SRO zobrala auto na leasing. V roku 2006 bol leasing splatený, z leasingovej spoločnosti prišla faktúra na zostatkovú cenu auta, v tejto sume bolo auto zaradené do majetku firmy. V majetku firmy je až doteraz, je aj odpísané. SRO ho chce predať fyzickej osobe- nepodnikateľovi. Je potrebné vystaviť faktúru? Predpokladám, že príjem za auto bude zdaniteľným príjmom. Stačí ako doklad kúpno-predajná zmluva?
Ďakujem.
KEJKA
29.10.10,17:08
Stačí ako doklad kúpno-predajná zmluva.
durisovad
29.10.10,17:37
Ano, prijem bude zdanitelny vynos.
Zvalik
08.11.10,20:41
ahojte.... ja mám len jednu podotázku... tiež máme auto, zapísané na firmu, už je odpísané. Predáva sa fyzickej osobe nepodnikateľovi. Musí byť napísana zmluva alebo môžem vystaviť faktúru, že som predala firemné auto. ďakujem za odpoveď!
KEJKA
08.11.10,21:16
stačí faktúra, ale z dôvodu právnej istoty je lepšie spísať zmluvu, kde budú uvedené všetky dôležité skutočnosti - od stavu km až po technický stav a prehlásenie, že kupujúci bol so stavom oboznámený.
Zvalik
09.11.10,07:10
stačí faktúra, ale z dôvodu právnej istoty je lepšie spísať zmluvu, kde budú uvedené všetky dôležité skutočnosti - od stavu km až po technický stav a prehlásenie, že kupujúci bol so stavom oboznámený.

Ďakujem ti Kejka za odpoveď. Lenže toto auto bola totálka, celá kasňa rozbitá ale motor, prevodovka, .. všetko v úplnom poriadku /teraz rozmýšlam či to bola vlastne totálka/. Vlastne ono sa predávalo na náhradné diely ale v celku. Takže by som to tam mala tak nejako napísať ? Alebo teda myslíš že by stačila len ta fa? Ďakujem Ti ešte raz za odpoveď!
KEJKA
09.11.10,07:16
to si mohla napísať hneď.
Stačí faktúra a text - predaj vraku na náhradné diely, alebo niečo podobné.
Zvalik
09.11.10,07:22
Ďakujem Kejka....
psps
16.03.11,20:32
Stačí ako doklad kúpno-predajná zmluva.
Treba z takéhoto predaja zaplatiť aj DPH?