papulisko
29.10.10,11:20
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť v súvislosti s dobropisom faktúry. Klient zaplatil za niečo, čo nedostal v predchádzajúcom roku a už ho prestalo baviť čakať. Chystám sa vystavovať dobropis. Ale faktúra v predchádzajúcom období bola vystavená v období, v ktorom spoločnosť ešte nebola plátcom pre DPH. Spoločnosť už je plátca DPH a jedná sa mi o to, že ako vystaviť dobropis, tak ako to bolo vystavené, čiže bez DPH ? Alebo ako ?
Vďaka za radu.
Adiks
01.11.10,21:26
Vystavíš dobropis bez DPH. Podobný prípad je, keď sa vystaví v roku 2010 faktúra v 19 % sadzbe DPH a v roku 2011 sa k tej faktúre vystaví dobropis. 19% sadzba DPH v roku 2011 už nebude platiť, ale dobropis bude musieť byť vystavený v takej sadzbe DPH, v akej bola vystavená faktúra.
JarkaL
01.11.10,21:46
Ale veď dobropis by mal vystaviť váš dodávateľ a nie vy. Pochopila som to tak, že vy ste príjemcom služby a neboli ste spokojní, tak chcete zľavu.
Adiks
02.11.10,06:28
Ale veď dobropis by mal vystaviť váš dodávateľ a nie vy. Pochopila som to tak, že vy ste príjemcom služby a neboli ste spokojní, tak chcete zľavu.
Ale v príspevku sa predsa píše "chystám sa vystavovať dobropis", takže dobropis chce vystaviť zadávateľ príspevku, nie jeho dodávateľ.
JarkaL
02.11.10,08:27
Píše však, že za niečo zaplatil a nedostal to, asi očakáva vrátenie peňazí. Pri vystavení dobropisu by platil on. Musí upresniť, o čo mu ide.
papulisko
02.11.10,14:43
Ďakujem za radu. Je to tak, že spoločnosť v mene ktorej sa pýtam je dodávateľ služby, a to že som písal, že klient zaplatil, som spomenul len v tom zmysle, že sa klient, ktorý zaplatil ozval a chce peniaze späť, keďže službu zatiaľ nedostal a nevyzerá, že v dohľadnej dobe aj dostane.
Ešte raz vďaka.
JarkaL
02.11.10,16:00
Aha, ja som to pochopila zle-presne naopak. Potom platí odpoveď č.1.