Tinaho
29.10.10,10:21
Ahojte,

pravdepodobne bol tento problém už niekde rozobratý, ale neviem sa k nemu prepracovať, tak sa pýtam:

Vystavili sme faktúru do ČR (dodanie tovaru s montážou, sprostredkovanie obchodných služieb) platcovi DPH. Uvádza sa dodanie služby do ČR v daňovom priznaní DPH a v ktorom riadku?
Do súhrnného výkazu som tieto služby uviedla a označila kódom "2". Bola som upozornená daňovým úradom, že mi nesedí súhrnný výkaz s priznaním DPH.

Prosím poraďte.

Ďakujem za každú radu.
jeso
29.10.10,09:12
dodanie tovaru s montážou je § 13 ods. 1 pis. b - nejde ani do DP DPH ani do SV
jeso
29.10.10,09:19
ak platiteľ sprostredkuje službu pre zdaniteľnú osobu miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 - takéto dodanie nejde do DP DPH ale ide do SV
Dašena O.
29.10.10,09:20
A ja by som chcela vedieť, či treba v SV uviesť keď my ako slov.firma vystavíme fa českému odberateľovi za dodanie tovaru s montážou ale miesto dodania je v SR ? Faktúru sme vystavili s DPH.
jeso
29.10.10,09:24
súhrnný výkaz slúži na informácie oslobodených plnení poskytnutých vrámci EU , vy ste fakturovali s DPH - nemáte oslobodené plnenie , čiže podľa môjho názoru to nevstupuje do SV
nika224
29.10.10,09:25
Nie, neuvádza sa to do súhrnného výkazu. Neprenášate tam daňovú povinnosť na odberateľa podľa § 15.;)
martinapb
25.11.10,06:13
Potrebovala by som rýchlo poradiť kvôli daňovému priznaniu. Dodali sme tovar odberateľovi do Čiech (oni sú platiteľom DPH registrovaným v CZ). My sme tiež platitelia DPH (registrovaní na Slovensku). Fakturovali sme im ale aj dopravu zo Slovenska do Čiech. Neviem, či sa táto doprava ako služba uvádza do daňového priznania DPH (ak áno do ktorého riadku)? a tiež či sa potom táto služba uvádza na súhrnného výkazu?

Ďakujem za odpovede