toffee
29.10.10,11:04
Dobry den, chcem sa opytat na tento moj problem.

28.9.2010 som nastupila na PN z dovodu riz.tehotenstva. Kedze si platim DNP dostatocny pocet dni a na ucte mam trvaly prikaz na jeho zaplatenie bola som spokojna a cakam na list zo socialnej poistovne o priznani nemoc. davky.
dodnes 29.10.2010 mi vsak so Soc.poi. nic neprislo. /papiere o PN a penazite davky som dorucila vcas./
Dnes som vsak zistila, ze z uctu neodisli peniaze na DNP za september 2010. Znamena to ze mi narok na nemocenske nevznikne??? Vznikne aspon v dalsom mesiaci, kedze DNP platim nadalej??? alebo teraz uz nedostanem nic pocas celej PN??? a vznikne mi potom aspon narok na vyplatu materskej z DNP??

dakujem vopred velmi pekne za odpoved.
veronikasad
29.10.10,09:14
Dobry den, chcem sa opytat na tento moj problem.

28.9.2010 som nastupila na PN z dovodu riz.tehotenstva. Kedze si platim DNP dostatocny pocet dni a na ucte mam trvaly prikaz na jeho zaplatenie bola som spokojna a cakam na list zo socialnej poistovne o priznani nemoc. davky.
dodnes 29.10.2010 mi vsak so Soc.poi. nic neprislo. /papiere o PN a penazite davky som dorucila vcas./
Dnes som vsak zistila, ze z uctu neodisli peniaze na DNP za september 2010. Znamena to ze mi narok na nemocenske nevznikne??? Vznikne aspon v dalsom mesiaci, kedze DNP platim nadalej??? alebo teraz uz nedostanem nic pocas celej PN??? a vznikne mi potom aspon narok na vyplatu materskej z DNP??

dakujem vopred velmi pekne za odpoved.
Ukonči súčasnú PN-ku, vyrovnaj si nemocenské a daj si vystaviť novú. Ak máš nedoplatok - nemocenské ti nevyplatia.
toffee
29.10.10,09:35
ale narok na materske mi vznikne aj tak, nie???
veronikasad
29.10.10,09:43
ale narok na materske mi vznikne aj tak, nie???
nárok na materské ti vznikne, ale ak budeš mať ku dňu podania žiadosti nedoplatok na dobr. nem. poistení - nevyplatia ti ho ...
Katy a R
29.10.10,09:47
len pre ujasnenie sa spýtam .. to poistné, čo ti neodišlo z účtu je za august - splatné v septembri :confused::confused:
toffee
29.10.10,12:59
nie, ja som si dala na trvaly prikaz splatnost k 30.dnu. cize neodislo mi za september 30.9.2010./inak je to splatne az 8.10.2010, ale zaplatila som to az dnes/
Myslela som si, ze ak nahodou nebude dostatok prostriedkov, tak sa prikaz zopakuje pocas nasledujucich dni, ale moja banka to tak nerobi. Ak prikaz neprejde v dany den, tak ho treba zopakovat manualne znova - ale nato som prisla az dnes. :-((

dakujem za vsetky odpovede.
Katy a R
29.10.10,13:27
nie, ja som si dala na trvaly prikaz splatnost k 30.dnu. cize neodislo mi za september 30.9.2010./inak je to splatne az 8.10.2010, ale zaplatila som to az dnes/
Myslela som si, ze ak nahodou nebude dostatok prostriedkov, tak sa prikaz zopakuje pocas nasledujucich dni, ale moja banka to tak nerobi. Ak prikaz neprejde v dany den, tak ho treba zopakovat manualne znova - ale nato som prisla az dnes. :-((

dakujem za vsetky odpovede.

... ak bolo poistné za august zaplatené včas .. a zrejme teda bolo (podľa doplnenia) - tak dávka bude vyplatená..:):)
V tvojom prípade je dôležité, že najneskôr k 30.9. bolo vyplatené poistné za august (dlh tri eurá tolerujú - oprava: podľa 572/2009 je to 5 eur;))
a dokonca aj september máš vyplatený:D

Na rozhodnutie majú 60 dní.. mala si mať vyplatené za tie dva dni z DNP už tento mesiac, ale zrejme nespracovali ...:confused:
Ak máš aj zamestnanie - tak za september ešte nemocenské dávky nie sú - len náhrada mzdy.
toffee
29.10.10,13:40
ak je to tak, si ma prave vytiahla zo smutku, do ktoreho som doobeda upadla... :)
Dakujem velmi pekne, tak snad to bude v poriadku, uz by som mala najradsej rozhodnute zo soc.poi. v ruke.
Milujem stranky porady... :-D
Mária27
29.10.10,15:02
nie, ja som si dala na trvaly prikaz splatnost k 30.dnu. cize neodislo mi za september 30.9.2010./inak je to splatne az 8.10.2010, ale zaplatila som to az dnes/
Myslela som si, ze ak nahodou nebude dostatok prostriedkov, tak sa prikaz zopakuje pocas nasledujucich dni, ale moja banka to tak nerobi. Ak prikaz neprejde v dany den, tak ho treba zopakovat manualne znova - ale nato som prisla az dnes. :-((

dakujem za vsetky odpovede.
Moja suseda si tiež platí dvojo poistné, aj si podala dve PN. Volali jej zo sociálky, že má 8 eur nedoplatok (ani nevie ako, prečo), že jej z DNP dávku vyplatia, len keď to doplatí. Doplatila a doslala nemocenské.
veronikasad
29.10.10,15:17
Majka, to je dôkaz toho, že aj na SP ešte pracujú dobrí ľudia. Keby jej nebola zavolala a čakala do konca mesiaca, na nemocenské nemá nárok - ale nedoplatok musí aj tak uhradiť ...
Katy a R
29.10.10,15:20
Moja suseda si tiež platí dvojo poistné, aj si podala dve PN. Volali jej zo sociálky, že má 8 eur nedoplatok (ani nevie ako, prečo), že jej z DNP dávku vyplatia, len keď to doplatí. Doplatila a doslala nemocenské.
.. tak toto je teda zriedkavé :):):):) ..keby všade na SP to takto fungovalo;) (máte zlatú tetu na SP):D
Pokým sa poistné sihne doplatiť do konca mesiaca, v ktorom je splatné, tak je to OK.
toffee
29.10.10,18:34
ja som si myslela, ze suma musi byt vyplatena do 8.dna v danom mesiaci a inak je neskoro... ale dakujem vsetkym, ze ma vyviedli z omylu.
velmi sa tesim , ze o nemocensku davku nepridem.
pekny vecer vsetkym.