janneeca
29.10.10,12:06
Mám takýto problém s internetom :
Dala som si preinštalovať Windows v notebooku a teraz mi nejde internet. Resp. ukazuje mi, že som pripojená, ale nenačíta mi žiadnu stránku.
Môže to súvisieť s preinštalovaním?

Ešte by mohol byť problém aj v tom, že názov tej siete, v ktorej mi ukazuje, že som pripojená, je iný ako bol predtým. Je možné, že je len niečo v nastaveniach zmenené? Ako sa to dá zmeniť?

Ďakujem za rady.
bobino38
29.10.10,10:23
1. aky OS windows máš?
2. cez akeho providera sa pripájaš?
3. nastavila si parametre pripojenia na net?

...to nie je len strčiť kabel do PC a myslieť si že hneď pojde internet.
salvosko
29.10.10,10:24
Pripajas sa cey WiFi alebo kablom?
Aka verzia Windows?
Ake siete?
Velmi malo informacii na fundovanu odpoved.
Ak cey WiFi tak to vyzera ze sa pripajas k inej ako svojej WiFi sieti a preto ti to nejde.
Skus sa pripojit k svojej sieti ako predtym.
janneeca
29.10.10,10:48
salvosko

- aj wifi aj kabel
- Windows XP
Ja si tiež myslím, že je to tým, že sa pripájam do inej siete, ale neviem ako sa pripojiť k tej mojej. :-)


bobino

Ja viem, že to nie je len zapojiť káble a idem :-) ......ale pred 2 týždňami mi preinštalovali Windows do PC a internet mi išiel hneď bez problémov. Nič som nemusela nastavovať - zapojila som kábel a bolo :-). A tiež to bolo XP,ako v tomto notebooku.
KoxXxo
29.10.10,11:01
Preinštalovávaš Wokna každé 2 týždne? Robili Ti to tí istý? Nainštalovali ovládač na sieťovú kartu?
rickman
29.10.10,11:51
Pozri nastavenia DNS servrov. Vacsinou zvykne robit problem to napriklad pri takom DSLku od T-comu, chvilu to ide aj bez nich (s automatickym pridelovanim), no potom to zrazu prestane fungovat a musis ich mat zadane rucne.
salvosko
29.10.10,13:09
Sak chod za tym co ti to preinstaloval nech ti to nastavi, to musi byt hracka.
Tazko povedat ked nevieme aky je stav.
Co sa tyka ale vseobecne tak treba zacat od automatickeho ridelovania adries, v nastaveni IP protokolu na sietovom adaptery. To plati pre LAN aj WiFI.
Co sa tyka WiFi, predsa tam niekde musis najst dostupne WiFi a pripoj sa na tu svoju. Ked kliknes dvakrat na WiFi ikonky v rohu tak ti zobrazi dostupne WiFi a klilkni na tvoju.
V spravcovi zariadeni, cez Start -> Tento pocitac -> (pravym) Spravovat, si pozri ci ti nechyba nejaky ovladac - ak tam mas vykricnik v zltom trojuholniku tak chyba, nech ti to doinstaluje co ti preinstaloval Windows.
Ono preinstalovat Windows zvladne pomaly aj laik ale potom nastupia taketo problemy ... minule som kupil novu dosku a ovladace z CD co boli k nej nefungovali - tiez z internetu slapali na prvy sup. Je tam mnoho uskali.
misoft
29.10.10,14:45
PTM klik na ikonku sieť. pripojenia vpravo dole> Stav>Všeobecné>Vlastnosti>Všeobecné>> nájdi v menu Internet Protocol (TCT/IP)>klik na to>Vlastnosti>Všeobecné a zadaj (označ) Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. Pokiaľ máš poskytovateľa (providera), PC si samo nájde potrebné údaje a pripojí sa.
To je pre priame pripojenie. Pokiaľ ideš cez router, PC tiež nastav ako hore, ale musíš sa potom pohrať s nastavením routera.