sklenkova
21.11.05,20:19
Moja mladá má vraj 3cm zrast na vaječníkoch.Nerodila nič je to 20 ročné decko.Je to nebezpečné,počula som že to má vela žien,ale nie také mlade.
Nepoznáte niekto niečo na to,niekedy ju to kŕčovito zabolí,alebo nejakú int.str.
kde je o tom písané. Môže to mať z toho jej vegetárianstva, ja fakt neviem.
Ďakujem aj za názor.
maturantka
21.11.05,19:51
Naším "rodinným striebrom" v liečení gynekologických ochorení je čaj z alchemilky. Jedna mamina známa /doktorka/ si ju svojho času dávala posielať z nášho lúkami posiateho Považia do Bratislavy. Ale poradiť sa aj s lekárom, samozrejme. Možno odporučí kúpele. Prajem všetko dobré.
Daska
21.11.05,19:53
Volaco podobne by zaujimalo aj mna a to neni som vegetarianka....
DanielaSL
21.11.05,19:58
Zrasty sa dajú odstrániť operačne a sú zo zápalov.
GabiZ
22.11.05,07:51
Súhlasím s DanielouSL, prekonala som to tiež v mladosti, ešte pred pôrodom, je to i dôsledok zápalov. Odporúčam čo najrýchlejšie návštevu u lekára, treba to hneď liečiť, lebo moja známa tým, že to nepreliečila hneď v zárodku, prišla o vaječník. Nechcem nikoho strašiť, ale treba s tým niečo robiť, je ešte mladučká a raz bude chcieť mať deti. Prajem veľa zdaru.
ata111
22.11.05,08:06
... alebo chlamýdií.
SlavkaS
22.11.05,09:10
Ahoj,

je to možno aj tým modnym oblečením holé kríže a tak z toho je zápal a z neho sa odvýjajú nasledovné komplikácie - hovorím z vlastného ponaučenia, ktorý skončil laparoskopiou od vtedy žiadne bedrové nohavice.
Ale musí isť do lekára je to nevyhnutné.
Prajem veľa šťastia a nech to dobre dopadne.
Janka6685
22.11.05,09:45
Moja mladá má vraj 3cm zrast na vaječníkoch.Nerodila nič je to 20 ročné decko.Je to nebezpečné,počula som že to má vela žien,ale nie také mlade.
Nepoznáte niekto niečo na to,niekedy ju to kŕčovito zabolí,alebo nejakú int.str.
kde je o tom písané. Môže to mať z toho jej vegetárianstva, ja fakt neviem.
Ďakujem aj za názor.

Chcem sa opýtať....to jej zistili pri bežnej gynekologickej prehliadke?...alebo kde?
SERVIS
22.11.05,11:28
Ja som tiež mala zrasty na obidvoch vaj. Nemohla som otehotnieť. Bolo to asi pred 10 rokmi. V ČR mi to nejakou metódou prepchávali - asi tak, že nejakým tenkým "tzv.krtkom" mi vŕtal cez vajcovod a obnovil ten kanálik.
vicky
22.11.05,13:50
Moja sestra to mala, viem ze je prefukavali vajecniky, jeden jej nakoniec zobrali (ale tam mala cystu). Takze cim skor - treba navstivit odbornika, aby jej to spriechodnili.
Heni
22.11.05,15:41
viac možno aj tu: www.onaona.sk (http://www.onaona.sk)
sklenkova
22.11.05,21:02
no zistili sme,že vírusové,pliesňové nemá,takže to vraj bude po operácii slep.čreva a vraj sa na to pije čaj z prasličky alebo ešte mačací pazúr-teraz to bolo v živote-doktor jej to ukázal a sú tam aj obklady proti bolesti pri zápaloch.
Nič jej zatial nedal,že to treba aj sledovať,lebo ona išla až po 3 týždňoch bolesti-že vraj nemala čas-taký je to neporiadnik! Ďakujem Vám za rady.
jankacip
27.10.06,11:57
Prosím Vás o každú radu. Moja dcéra ma často zápaly vaječníkov. Často užíva antibiotiká a o krátky čas sa jej to vráti. Máte nejaké skúsenosti aj s bilinkami?