adinka55
29.10.10,13:59
Dobry den,

chcela by som Vás poprosit o radu.
Obcas sa nam stava, ze nam na ucet pride neidentifikovatelna ciastka. Co s nou?
Evidujem ich na ucte 379 analyticky, ale niektore platby sa mi uz tahaju z roka na rok a ja neviem co s nimi....
Preuctovat do vynosov a zdanit?
Neviem ....

Dakujem za odpoved.
adinka
bubkoch
29.10.10,12:04
posli mi ich na ucet, ja uz budem vediet co s nimi :-)
Martin Mocko
29.10.10,12:33
Dobry den,

chcela by som Vás poprosit o radu.
Obcas sa nam stava, ze nam na ucet pride neidentifikovatelna ciastka. Co s nou?
Evidujem ich na ucte 379 analyticky, ale niektore platby sa mi uz tahaju z roka na rok a ja neviem co s nimi....
Preuctovat do vynosov a zdanit?
Neviem ....

Dakujem za odpoved.
adinka


Ak tá prijatí platba nesúvisí s činnosťou firmy - nemali by ste ju vrátiť späť tomu, kto ju odoslal? Ak si niekto zmýlil číslo účtu a predpokladá, že svoj záväzok inej osobe uhradil?
Vlastas
29.10.10,12:51
Poznám tento prípad. Po roku ak sa k nim nikto neprihlási, vyberiem a dám do tzv. čierneho fondu a použijeme na firemnú grilovačku, kapustnicu a pod. Nám sa však stal aj prípad, keď nám z jednej a tej istej firmy prišli platby niekoľko krát a veru sa k nim nikto nehlásil aj niekoľko mesiac do doby kým nám neprišlo rovných 1.mil. Sk. Asi po dvoch týždňoch sa ozvali a pátrali či sú u nás, najskôr sme ich niekoľko dní naťahovali a potom sme im všetky platby za províziu vrátili.
Od vtedy nám neposlali ani cent - škoda.:eek:
Paula
29.10.10,12:54
Poznám tento prípad. Po roku ak sa k nim nikto neprihlási, vyberiem a dám do tzv. čierneho fondu a použijeme na firemnú grilovačku, kapustnicu a pod. Nám sa však stal aj prípad, keď nám z jednej a tej istej firmy prišli platby niekoľko krát a veru sa k nim nikto nehlásil aj niekoľko mesiac do doby kým nám neprišlo rovných 1.mil. Sk. Asi po dvoch týždňoch sa ozvali a pátrali či sú u nás, najskôr sme ich niekoľko dní naťahovali a potom sme im všetky platby za províziu vrátili.
Od vtedy nám neposlali ani cent - škoda.:eek:


:confused:
Vlastas
29.10.10,12:55
Ak tá prijatí platba nesúvisí s činnosťou firmy - nemali by ste ju vrátiť späť tomu, kto ju odoslal? Ak si niekto zmýlil číslo účtu a predpokladá, že svoj záväzok inej osobe uhradil?

Predsa pri inventarizácii im musí táto čiastka niekde chýbať. Takže pátram ak som poslala na zlé číslo účtu a s prosíkom žiadam vrátiť. Ak sa však nikto na vrátenie neozýva tak mu asi nechýbajú a v akom stave majú potom účtovníctvo ...:confused::confused::confused:
Martin Mocko
29.10.10,13:00
Predsa pri inventarizácii im musí táto čiastka niekde chýbať. Takže pátram ak som poslala na zlé číslo účtu a s prosíkom žiadam vrátiť. Ak sa však nikto na vrátenie neozýva tak mu asi nechýbajú a v akom stave majú potom účtovníctvo ...:confused::confused::confused:

Nemusí to byť od firmy..ale aj od súkromnej osoby. A niekedy sa "dodávateľ" ozve až po nejakom roku-dvoch, že suma nie je uhradená. Ja osobne vždy klientovi kážem vrátiť späť na účet, odkiaľ to prišlo..aj svoje účto chcem mať v poriadku a nie to tlačiť pred sebou na 379.
Stefan2005
29.10.10,13:05
Predsa pri inventarizácii im musí táto čiastka niekde chýbať....

... a vieš, že ani nemusí chýbať? Napr. preto, že platbu na nesprávny účet vypárovali s existucjúcim záväzkom (a skutočný veriteľ ju doteraz nereklamoval) ...
Vlastas
29.10.10,13:11
... a vieš, že ani nemusí chýbať? Napr. preto, že platbu na nesprávny účet vypárovali s existucjúcim záväzkom (a skutočný veriteľ ju doteraz nereklamoval) ...

To znemená, že chýba veriteľovi a keby ten robil poriadne účto tak pri inventarizácii pohľadávok zistia obe strany, že niekde je chyba a začnem pátrať.
AdrianaA
29.10.10,13:35
Poznám tento prípad. Po roku ak sa k nim nikto neprihlási, vyberiem a dám do tzv. čierneho fondu a použijeme na firemnú grilovačku, kapustnicu a pod. Nám sa však stal aj prípad, keď nám z jednej a tej istej firmy prišli platby niekoľko krát a veru sa k nim nikto nehlásil aj niekoľko mesiac do doby kým nám neprišlo rovných 1.mil. Sk. Asi po dvoch týždňoch sa ozvali a pátrali či sú u nás, najskôr sme ich niekoľko dní naťahovali a potom sme im všetky platby za províziu vrátili.
Od vtedy nám neposlali ani cent - škoda.:eek:
Tak toto čo už je za ľudí.
Každému sa môže stať, že sa zmýli a v domnení, že platba je OK, tak na to ani nemusí hodnú chvíľu prísť.
Zistí to, až keď ho urgujú ako neplatiča.
Takéto prípady sa aj nám stávajú. Jednoducho zavolám do našej banky a požiadam ich o meno klienta ( ak nie je na výpise ) a potom zavolám do banky z ktorej mi prišla platba a požiadam ich, aby kontaktovali klienta, ktorý nám poslal omylom platbu. Nie je v tom žiadný problém, len ochota ľudí. Nikdy som nemala s bankami problém, že by sa od toho dištancovali a ani vo sne by ma nenapadlo peniaze použiť na nejaké repre alebo nedajbože si pýtať províziu zato. To je čistý fyenizmus.
Vlastas
29.10.10,13:48
Takže mne príde platba a ja budem zháňať kto mi ju zaslal (čas, peniaze a ....)
Druhej strane nechýba a ja mám mať s tým problém. A hyenizmus, prečo ???
keď ti príde každý druhý deň nejaká platba na účet je ich dokopy cca 45ks (od tej istej firmy) a zožerie ti to poplatky v banke., len preto že niekto neviem zadať z databázy údaje ( je jasné že sa to môže stať, ale ojedinele, a nie v takomto množstve). A tú províziu navrhli oni, pretože si boli vedomí, koľko nás to stálo a ešte sa aj za svoju "poctivú" pracovníčku ospravedlnili a nám poslali ďakovný list že sme boli ochotný im šesť miestnu sumu vrátiť bez okolkov.