lucia4978
29.10.10,14:18
Dobrý deň. Som zamestnaná v jednej firme od mája 2008 na dobu neurčitú a dostala som dnešným dňom rozviazanie pracovného pomeru s dvojmesačnou výpovednou lehotou z dôvodu rušenia prevádzky na ktorej pracujem. uviedli podľa paragrafu 63, ods.1, písm. a, ZP. Nemám nárok aj na odstupné?
A na podporu mám nárok keď som odpracoval viac ako dva roky? V akej výške a na aké obdobie?
ďakujem pekne za odpoveď....
J+K
29.10.10,12:28
Pri tomto § máš nárok na dvojmesačné odstupné .

Ohľadom podpory v nezamestnanosti pohľadaj v iných témach.
jelalim
29.10.10,12:32
Jednoznačne máš na odstupné nárok.
lucia4978
29.10.10,12:37
a čo v prípade keď mi ho nevyplatia? Malo to byť uvedené aj skončení pracovného pomeru čo mi dali?
dana9
29.10.10,12:49
Ahoj, nemusi to tam byt uvedene, narok na odstupne Ti vznika zo zakona.
Ak Ti odstupne nevyplatia, tak to od nich mozes vymahat sudnou cestou.
d
rodina1
29.10.10,12:53
Dobrý deň. Som zamestnaná v jednej firme od mája 2008 na dobu neurčitú a dostala som dnešným dňom rozviazanie pracovného pomeru s dvojmesačnou výpovednou lehotou z dôvodu rušenia prevádzky na ktorej pracujem. uviedli podľa paragrafu 63, ods.1, písm. a, ZP. Nemám nárok aj na odstupné?
A na podporu mám nárok keď som odpracoval viac ako dva roky? V akej výške a na aké obdobie?
ďakujem pekne za odpoveď....
Ako už vyššie uviedli, máš nárok na odstupné vo výške aspoň dvojnásobku priemerného mesačného platu.
Ak sa po skončení PP zaeviduješ na úrade práce do 7 dní od skončenia PP, do evidencie ťa zaradia dňom nasledujúcim po dni skončenia PP. Ak si v posledných 3 rokoch aspoň dva roky platila odvody na poistenie v nezamestnanosti, vzniká ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Keďže tvoj PP bol uzatvorený na dobu neurčitú, máš nárok poberať dávku v nezamestnanosti v dĺžke šesť mesiacov.
Dávka ti bude vypočítaná z VZ z posledných dvoch rokov a bude vo výške 50% z denného vymeriavacieho základu.
lucia4978
31.10.10,08:05
Ďakujem pekne :-)