Jadie
29.10.10,17:45
Od oktobra som evidovana na urade prace a tento tyzden som bola 2 dni na brigade a bohuzial som si nevsimla ze to musim dopredu nahlasit, tak tam planujem ist to donahlasit v utorok...mno ide o to, ze to vraj je dovod na vyradenie z evidencie...neviete ci natvrdo vyraduju alebo sa da s nimi dohodnut? :(
Dakujem.
mzdarka renca
29.10.10,16:02
Od oktobra som evidovana na urade prace a tento tyzden som bola 2 dni na brigade a bohuzial som si nevsimla ze to musim dopredu nahlasit, tak tam planujem ist to donahlasit v utorok...mno ide o to, ze to vraj je dovod na vyradenie z evidencie...neviete ci natvrdo vyraduju alebo sa da s nimi dohodnut? :(
Dakujem.


myslím si, že by ťa vyradiť nemali, pokiaľ tvoj príjem z dohody nebol vyšší ako 136,52 EUR.

V utorok im zober kópiu dohody, na základe ktorej si bola tie 2 dni zamestnaná.

Vypýtaj si aj potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, u ktorého si bola zamestnaná na základe dohody, budú to od teba žiadať.
veronikasad
29.10.10,16:20
Reni, SP je prepojená s UP. Vyradia ju z evidencie, dohodári musia nahlásiť uzatvorenie dohody pred nástupom na výkon práce (neviem, či sa pracovníčka UP spätne dostane do systému, keby aj chcela ...)
mzdarka renca
29.10.10,16:27
viem Veronika, dokonca som zažila situáciu, že pracovníčka na SP sa velice vytešovala, ako dohodu nahlási na úrad práce, ale tá tam našťastie už dávno bola. a ešte si neodpustila štipľavú poznámku, že čo nejde dotyčný robiť na PZ, ale robí na dohodu. mi povedz, kto by už išiel robiť na PZ za mzdu 130 eur na cca 10 hod. mesačne?
veronikasad
29.10.10,16:33
zrejme ešte nezažila evidenciu na UP ...
Teraz UP vyraďuje nielen za prekročenie príjmu, ale aj za neskoro nahlásenú dohodu.
Jadie
29.10.10,16:40
dik za nazory, nepotesili ste ma...takze ma fakt natvrdo vyradia...preco sa to doprdele musi nahlasovat dopredu, ked zo SP aj tak dostanu oznamenie o dohode a ked si clovek strazi ten maximalny zarobok, tak snad to je podstatne.. :confused:
Jadie
29.10.10,18:03
Teraz ma este napadlo - na tej brigade som bola 27. a 28.10. Ak ma vyradia, daju mi podporu za vsetky ostatne oktobrove dni?
A myslim, ze nasledne sa zas mozem zaevidovat nanovo?
Btw - co potom so zdravotnym poistenim? Zaplatia mi ho za oktober?
mzdarka renca
29.10.10,18:38
Teraz ma este napadlo - na tej brigade som bola 27. a 28.10. Ak ma vyradia, daju mi podporu za vsetky ostatne oktobrove dni?
A myslim, ze nasledne sa zas mozem zaevidovat nanovo?
Btw - co potom so zdravotnym poistenim? Zaplatia mi ho za oktober?

ak ťa vyradia tak k 26.10.2010, podporu dostaneš do 26.10.2010. ZP ti platí štát tiež do 26.10.2010. Od 27.10.2010 si ZP platíš sám.
Po vyradení z evidencie ťa opäť zaevidujú až za 3 mesiace, t.z., že najskôr od 27. 1.2011.
drobeceva
29.10.10,19:05
ak ťa vyradia tak k 26.10.2010, podporu dostaneš do 26.10.2010. ZP ti platí štát tiež do 26.10.2010. Od 27.10.2010 si ZP platíš sám.
Po vyradení z evidencie ťa opäť zaevidujú až za 3 mesiace, t.z., že najskôr od 27. 1.2011.
Renči - si si istá?
Nie je náhodou možnosť opätovného zaradenia po právoplatnosti rozhodnutia o vyradení?:rolleyes:
mzdarka renca
29.10.10,19:23
Renči - si si istá?
Nie je náhodou možnosť opätovného zaradenia po právoplatnosti rozhodnutia o vyradení?:rolleyes:

som si na 1000% istá :D

citujem zo zákona o službách zamestnanosti č. 5/2004 Z.z.

§ 34
Zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie


(13) Do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa nezaradí občan, ktorý

a) plní povinnú školskú dochádzku, a to do konca školského roku, v ktorom dovŕši 16 rokov veku,
b) sústavne sa pripravuje na povolanie,
c) je dočasne práceneschopný,
d) má nárok na materské,
e) má priznaný starobný dôchodok alebo občan, ktorý má priznaný invalidný dôchodok a dovŕšil vek potrebný na nárok na starobný dôchodok podľa osobitného predpisu, 15)
f) bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie podľa § 36 ods. 1 písm. m) a odseku 2, a to po obdobie jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie ustanovené v § 36 ods. 3,



§ 36
Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie


(3) V prípadoch vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodov podľa odseku 1 písm. m) a z dôvodov podľa odseku 2 úrad znovu zaradí uchádzača o zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie po uplynutí troch mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie.
veronikasad
29.10.10,19:24
Renči - si si istá?
Nie je náhodou možnosť opätovného zaradenia po právoplatnosti rozhodnutia o vyradení?:rolleyes:
Evka, bohužial je to tak ako píše Renča. Od 1.9.2010 bol do § 36 odst. 2 doplnený ako dôvod pre vyradenie uchádzača o zamestnanie aj nesplnenie oznamovacej povinnosti.

V zmysle odst. 3 úrad znovu zaradí uchádzača o zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie po uplynutí troch mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie.
drobeceva
29.10.10,19:26
presvedčila si ma-díky
pavol54
29.10.10,19:37
Nezamestnaný sa musí nahlásiť na UP po podpísaní DOVP, alebo pred nástupom?
drobeceva
29.10.10,19:40
Nezamestnaný sa musí nahlásiť na UP po podpísaní DOVP, alebo pred nástupom?
dohodu musí doručiť deň pred nástupom /resp. telefonicky oznámi skutočnosť a bezodkladne dohodu doručí/
Jadie
02.11.10,17:10
No takze dopadlo to tak, ze ma vyradili k 27.10. (dohodu o brigade som podpisovala 27.10.) a znovu ma zaradili k dnesku cize 2.11. Neviem preco nie az o 3 mesiace a radsej som sa nato ani nepytala.