vegoska
30.10.10,12:02
Poprosim o vysvetlenie danej situacie:

Mam zisk na zivnost z roznych cinnosti a na druhej strane vyrabam a predavam vyrobky. Kedy mam platit DPH? Ked moj celkovy mesacny zisk zo vsetkych cinnosti presiahne tu hranicu alebo len obrat z predaja vyrobkov? Ta DPH je jeden hlupy vymysel na sposobovanie tragedii zivnostnikov a podnikatelov, aby sa dostali do krachu a zdieranie ludi, ja ako malovyrobca mozem ako platitel DPH rovno skoncit.
Zoltán Kovács
30.10.10,11:15
Musíš sledovať obrat za 12 mesiacov po sebe. Pozri si §4 zákona o DPH.
vegoska
30.10.10,14:15
to viem, pytam sa nieco ine - rata sa iba suma, ako obrat z predaja vyrobkov ci obrat + moje honorare, plat atd z inych cinnosti na zivnost, ktore kazdy mesiac dostavam???
KEJKA
30.10.10,15:26
všetky príjmy sa ti rátajú, pokiaľ ich dosahuješ v rámci podnikania, nie zamestnania.
babi2
30.10.10,15:32
to viem, pytam sa nieco ine - rata sa iba suma, ako obrat z predaja vyrobkov ci obrat + moje honorare, plat atd z inych cinnosti na zivnost, ktore kazdy mesiac dostavam???
Zákon o DPH
registračná povinnosť
§4
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
Zoltán Kovács
30.10.10,16:00
to viem, pytam sa nieco ine - rata sa iba suma, ako obrat z predaja vyrobkov ci obrat + moje honorare, plat atd z inych cinnosti na zivnost, ktore kazdy mesiac dostavam???


Keby si si dal tú námahu a vyhľadal a prečítal ten § 4 zákona o DPH (čo ti mimochodom priložil/a babi2), tak by ti došlo, že som odpovedal na tvoju otázku.