Richard
21.11.05,20:43
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
hron
22.11.05,04:55
Nospanomboskom, zas budem medzi poslednymi :-)
Tweety
22.11.05,07:19
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).
Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.
Pravidlá bodovania:
1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením ikony v jeho profile (dolárik, na dlani - oranžová farba).
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť
prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).
Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)
Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Prezrela som si pridelené bodíky a fakt je to tak.:rolleyes: :cool:
STRELEC
22.11.05,16:16
Nospanomboskom, zas budem medzi poslednymi :-)
alebo????:

Nech sa páči zmluva o združení:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=138488&postcount=17

Je tam aj plno iných informácií.
Ak som ti pomohla, prosím si "dolárik".
alebo????:
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)
alebo bez bodov (dolárov, Sk ????)
Zdá sa mi, že bodovanie tak trochu mení charakter Porady. Mrzí ma, že som dolárik použil.
andrej_rv
22.11.05,16:34
Zdá sa mi, že bodovanie tak trochu mení charakter Porady. Mrzí ma, že som dolárik použil.
Tuším dolárik sa dá aj odobrať :) :) :) .
A ja si nemyslím, že by bodovanie nejako významnejšie ovplyvnilo charakter Porady. Porada bola, je a podľa mňa aj zostane (dúfam) stránkou založenou na dobrovoľnej ochote pomôcť si navzájom. Väčšina tých, ktorí dávali rady nezištne (a často na úkor svojho voľna alebo iných aktivít) doteraz, budú radiť určite tak isto, aj bez dolárikov. Ja tie doláriky beriem ako odľahčenie, tak ako smajlíky, alebo tie "hodnosti" - junior, senior...
Richard perfektne doteraz zvládol menežovanie celej stránky nielen z odborného hľadiska. Myslím, že vie, čo robí a určite aj tieto novoty využije k skvalitneniu Porady. Ale do istej miery to závisí od prístupu nás všetkých...
liba2
22.11.05,16:39
Nezostanem v anonymite. Túto vetu:
Ak som ti pomohla, prosím si "dolárik". som napísala ja. Urobila som to z recesie. Dúfam, že to tak pochopili aj ostatní.:)
Richard
22.11.05,20:35
To že sa dajú body aj odobrať je len test. Je to dosť riskantné niekomu niečo zobrať .-) Uvidíme či sa to nebude zneužívať.

Hoci som dlho Váhal s Poradabodmi, zaviedol som ich aj preto aby boli tí ktorí tu radia tak trochu zviditeľnení aj pre tých, ktorí nepoznajú pomery na Porade. Rovnako to má slúžiť aj pre ďalších odborníkov, ktorí to zoberú ako príležitosť zviditeľniť sa a aj "zahrať sa".
Vonku je mnoho dobrých odborníkov, ktorí zatiaľ nespoznali čaro Porady a snáď bodovanie bude pre niektorých výzva.

Viacerí nám spamujú Poradu svojou reklamou bez toho aby prispeli k budovaniu Porady. Každú chvíľu mažem nejakú reklamu na vedenie účtovníctva.
Chcem dať príležitosť prezentovať sa tým, ktorí skutočne prispievajú aktívne. Ako ich však rozlíšiť a neuraziť ostatných? Jednoducho - cez Porada body. Určí sa hranica od ktorej sa napr. budú môcť zaradiť medzi účtovníkov, daňových poradcov atď.

Na Slovensku je napr. veľa daňových poradcov. Dá sa zohnať ich zoznam. Ako však zistíte kto je skutočne odborník a kto nie? Porada je možným riešením. Je to otvorená platforma na ktorej má každý šancu.

Verím, že bodovanie prispeje k skvalitneniu obsahu Porady a priláka ďalších odborníkov. Viacerí sa tu dožadovali "odborných garantov". Ak bude mať niekto veľa veľa bodov, myslím že sa dajú jeho odpovede brať veľmi vážne...

Poradcom patrí veľká vďaka a vaše body .-)
STRELEC
23.11.05,05:24
Zdá sa mi, že bodovanie tak trochu mení charakter Porady. Mrzí ma, že som dolárik použil. Citáty, ktoré som si vybral do predošlého príspevku boli samozrejme len ilustráciou. Okrem Richardovho boli proste humorom, srandou, uvoľnením. Keby som ich tak nebral, tak ich určite necitujem.
Zavedenie dolárikov som pochopil najprv ako priestor pre ocenenie prispievateľa. Ako bodovanie a la skautský oddiel. Nie odmena za konkrétny príspevok, hoci ten môže byť inšpiráciou. Tak som ich pár "udelil" (hrozné slovo!:D ) - Richardovi a tak. Domnieval som sa, že ide o formu morálneho ocenenia, nie obyčajné platenie (aj keď v tvrdej mene:) :) :) ). Keď vidím príspevok od ... NEJAKÝDOBRÝNICK ... , tak som naň zvedavý, lebo dopredu viem, že to bude niečo, čo je jednoducho dobré. Nerád by som ho urazil jednou korunou, dolárikom.
Richard
23.11.05,06:50
Porada bude vždy lavírovať medzi zábavou a profesionálnym použitím.

Keď som zriaďoval funkciu súhlasy, myslel som si, že podľa množstva súhlasov sa bude dať rozpoznať, kto a nakoľko dáva "hodnoverné" rady. Žiaľ nemôžem, pretože to skĺzlo aj do roviny zábavy a súhlasy sa prideľujú za kadečo, dokonca aj súhlasy s otázkami sa dajú nájsť. Stále však ostáva súhlas ako pomôcka pri rozlíšení konkrétneho príspevku.

Dúfam, že body sa budú používať serióznejšie .-)

Cieľom Porady je poskytnúť odborné informácie zábavnou formou. Alebo opačne? :-)
Jozef Mihál
23.11.05,07:11
Rozdiel medzi Poradou a inými podobnými (či už zaniknutými alebo ako-tak existujúcimi alebo naparujúcimi sa) stránkami je myslím každému jasný, skúsim to zhrnúť niekoľkými bodmi:
- Slušná prepracovanosť systému (členenie tém, vyhľadávanie)
- Spojenie "práce" a "zábavy", vytvárajúce príťažlivé fluidum
- A hlavne ľudia, ktorí napĺňajú obsah Porady - niekto odborne, niekto humorne a sú i takí, čo obojako.
Tweety
23.11.05,07:24
Rozdiel medzi Poradou a inými podobnými (či už zaniknutými alebo ako-tak existujúcimi alebo naparujúcimi sa) stránkami je myslím každému jasný, skúsim to zhrnúť niekoľkými bodmi:
- Slušná prepracovanosť systému (členenie tém, vyhľadávanie)
- Spojenie "práce" a "zábavy", vytvárajúce príťažlivé fluidum
- A hlavne ľudia, ktorí napĺňajú obsah Porady - niekto odborne, niekto humorne a sú i takí, čo obojako.
Súhlasím s uvedeným, len doplním, že na Porade je jedna pekná vec, ľudkovia, ktorí prispievajú svojími radami, to robia dobrovoľne a radi. Nikto ich nenúti a tým je to krásne a čarovné.;) :cool: :eek:
Jana Acsová
23.11.05,07:57
Na Porada body sme sa na začiatku pozerali ako na novinku, ktorú treba okamžite využiť .-) A aj veľa z nás to tak urobilo. Bez nejakého hlbšieho zmyslu. Ale na všetko nové je potrebné si zvyknúť. Aj na Porada body. A to, že je možné uviesť pri bodovaní dôvod, je veľmi dobrý nápad. Pochopila som to pri troch bodoch, ktoré som dostala. Chcem len povedať ... nejde o body, ale ďakujem tým, ktorý slovne uviedli dôvod, prečo príspevok obodovali. Je to veľmi milé a motivujúce.

Na Porade zažívame kadečo a nie vždy je to o úplnom pochopení jeden druhého. Určite však tu nikto z nás nie je z dôvodu vedomého znevažovania druhého Poraďáka a spravidla to, čo povieme (napíšeme) nemyslíme v zlom, aj keď nie vždy to má adekvátnu odozvu na druhej strane. Dostávame sa niekedy do osobnej a nie veľmi príjemnej výmeny názorov, ktorá môže ovplyvniť aj ďalšie fungovanie na Porade. Veľa Poraďákov to zažilo a každý sa s tým vysporiadava po svojom. Bodovanie je však motiváciou, ktorá môže čiastočne riešiť aj tento problém, o čom určite Richard ani neuvažoval, keď novinku zavádzal .-)

Takže záverom: Ďakujem za slová, ktoré potešia.
Jozef Mihál
23.11.05,08:11
Ja súhlasím so zavedením PoradaBodov, tým, čo nie sú na Porade denno-denne a nepoznajú osadenstvo, systém bodovania pomôže rozlišiť "who is who".

Podobný systém ("karma") bol zavedený na www.blog.sme.sk (http://www.blog.sme.sk) asi pred polrokom, sú na to kontroverzné názory ale osobne som bol i tam ZA (hoci moja karma na SME strmo klesá nadol...súdruhovia prečo?) a som ZA i tu na Porade.

Navrhujem tieto vylepšenia:
1. Pri príspevku vypisovať, koľko PoradaBodov získal daný príspevok - keď sú tam súhlasy, mohli by tam byť i PoradaBody, buď len ich počet, alebo aj menovite kto ich udelil.

2. Zmeniť znak dolárik, ktorý je dnes pod nickom autora príspevku, na button s textom v zmysle "Udeľujem PoradaBodík", ktorý by bol napravo od "Súhlasím".
Richard
23.11.05,08:19
Pocet bodov udelených v príspevku: áno (neskôr)
Zmena ikony dolárika: áno (čo najskôr) .... nemám rád označovanie PoradaBodov za doláriky .-)
Jozef I
23.11.05,08:27
Len aby sa udeľovanie Poradabodov nezvrhlo podobne, ako to bolo so súhlasmi. Každý by mal hlavne vedieť, na čo ten Poradabod slúži a čo má vyjadrovať. Ak to má byť tlačítko, malo by mať inú farbu alebo tvar, aby sa to nemýlilo. Lebo často sa tu mýli tlačítko "súhlasím" a "odpovedať". Ak tam pribudne tretie podobné tak sa to bude pliesť ešte viac. Toľko môj názor.
STRELEC
23.11.05,08:29
Som rád, že sa bodovací "peniaz" odkláňa od Sk, dolár, euro a tak k bodíkom.
Otázočka na zváženie (neviem, ako je to aj technicky, programovo možné): nemal by bodovací systém obsahovať nulu? Príspevok bez prínosu. Možno pri každom poraďákovi by mohli byť číselká: plusové, mínusové body, "nulové" príspevky?
Richard
23.11.05,08:31
Dobre píšeš Jozef! Našťastie už môžeme omylom pridelený súhlas opraviť.
Súhlasím s tým, že tlačidlo musí mať iný formát ak bude pri "uprav" atď... .-)

Výhodou však je že ak by ste sa aj pomýlili, presmeruje Vás to na novú stránku, kde sa body prideľujú, takže sa to dá ešte "rozmyslieť" .-)
Richard
23.11.05,08:36
Som rád, že sa bodovací "peniaz" odkláňa od Sk, dolár, euro a tak k bodíkom.
Otázočka na zváženie (neviem, ako je to aj technicky, programovo možné): nemal by bodovací systém obsahovať nulu? Príspevok bez prínosu. Možno pri každom poraďákovi by mohli byť číselká: plusové, mínusové body, "nulové" príspevky?

S mínusovými bodmi opatrne .-) .... Tie tak najskôr zruším .-)
Tak isto som nesúhlasil s opozitom k súhlasím - nesúhlasím (kvôli pozitívnej atmosfére).
andrej_rv
23.11.05,10:20
Dúfam, že body sa budú používať serióznejšie .-)

A možno by prospelo, keby bolo pridelenie bodu akceptované len vtedy, ak je uvedený aj dôvod :)
Richard
23.11.05,11:33
Tak mi napdalo že pre PoradaBody platí

"Komu sa nelení, tomu sa zelení"

:D :D :D
andrej_rv
23.11.05,11:35
A leniví by nemohli dostávať nejaké iné body ? Žlté alebo červené - nech je tu pestrejšie :)
Richard
23.11.05,11:39
Uf andrej práve som to vyskúšal na tebe :-)
Máš čo doháňať .-)

ale ako som vravel, je to nebezpečné a môže to pokaziť pozitívnu atmosféru na Porade...
malo by to byť len pre spamerova podobne... aby sme vedli kto je tu záškoďák :-)
Tweety
23.11.05,11:41
Uf andrej práve som to vyskúšal na tebe :-)
Máš čo doháňať .-)

ale ako som vravel, je to nebezpečné a môže to pokaziť pozitívnu atmosféru na Porade...
malo by to byť len pre spamerova podobne... aby sme vedli kto je tu záškoďák :-)
Určite až s toľkými mínusovými nerátal.:p
andrej_rv
23.11.05,11:41
:D :D :D :D Vraj negatívna reklama je oveľa účinnejšia... Ďakujéééém :D
Richard
23.11.05,11:42
Len pre vašu informáciu, ak udelím body ja tak to je po 10 :-)

Tiež plánujem zaviesť väčšie bodovanie za odborné články .-)
Richard
23.11.05,11:45
P.S.: andrej neboj keď doslúžiš ako "vzor" tak ti pridám .-) /plusové samozrejme :-)/
andrej_rv
23.11.05,11:49
P.S.: andrej neboj keď doslúžiš ako "vzor" tak ti pridám .-) /plusové samozrejme :-)/:D Len to nechaj tak, je vraj lepšie byť prvý v pekle ako druhý v nebi :p
STRELEC
23.11.05,11:57
:D Len to nechaj tak, je vraj lepšie byť prvý v pekle ako druhý v nebi :p
Aj napriek tomu má asi Richard s tou zelenou a najmä pozitivizmom pravdu.:) :) :)
STRELEC
23.11.05,11:59
Len pre vašu informáciu, ak udelím body ja tak to je po 10 :-)

Tiež plánujem zaviesť väčšie bodovanie za odborné články .-)...čiže akože cenník???:) :) :)
Richard
23.11.05,12:11
NIE! Bodovník .-)

Za článok si myslím zaslúži viac ako za reakciu na otázku...
Články sú z vlastného "popudu".... tak si zaslúžia viac bodov...
STRELEC
23.11.05,12:18
NIE! Bodovník .-)

Za článok si myslím zaslúži viac ako za reakciu na otázku...
Články sú z vlastného "popudu".... tak si zaslúžia viac bodov...
Prepáč Richard. Schválne som Ťa tak trochu podpichol :D . Ale v dobrom. Viď predošlé príspevky.
účtovník 007
23.11.05,13:28
No ja sa nestačím čudovať aké zmeny si tu Richard porobil. :confused: Vždy, keď si myslím, že viem robiť s Poradou ako blesk, Richard novinku vloží a tresk-plesk....:confused: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
sway
23.11.05,13:35
Akurát som to tu celučké dočítala...PEKNÉ Richard, ;) len či nás to neskolííííí:p
ale hádam nie......:D
DanielaSL
23.11.05,18:32
A načo to chcete zisťovať , dali vám body buďte hrdí , že ste niekomu radou pomohli.
lenkak
23.11.05,18:41
A mne fungujú bodíky. Pekne vidím od koho som bodík dostala.
hron
23.11.05,18:47
A mne fungujú bodíky. Pekne vidím od koho som bodík dostala.

Mne zas funguje JA. Ako kukam, tak kukam a som tam, kde som pisal v tom uplne druhom prispevku :-)
Jozef Mihál
23.11.05,19:30
A načo to chcete zisťovať , dali vám body buďte hrdí , že ste niekomu radou pomohli.

U mňa je to normálna? ľudská ješitnosť. Kto dal (bodík), ten dostane (ďalšiu radu v budúcnosti), kto nedal, ten nedostane.

Na podobný účel bolo v komunikácií medzi ľuďmi už dávno vymyslené slovo "ďakujem", tu máme už pár dní bodíky.

Nepochybujem, že všetci máte radi ľudí, ktorí Vám za pomoc, službu, radu atď. poďakujú a trošku inak sa pozeráte na tých, ktorí na to pekné slovíčko zabúdajú.
DanielaSL
23.11.05,19:40
U mňa je to normálna? ľudská ješitnosť. Kto dal (bodík), ten dostane (ďalšiu radu v budúcnosti), kto nedal, ten nedostane.
Ale Jozef to snáď nie.... a ja sa zvyknem za dobrú radu poďakovať hneď vo svojom príspevku.
Jozef Mihál
23.11.05,20:07
Danielka, možno nie možno áno.

Viď aktuálna dnes založená téma:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=15165

Keďže v profile už vidno, kto pridelil body, vidím, či sa mi niečo ušlo od "vidrus". Hádaj, či som od nej dostal bodik.
sway
23.11.05,20:13
Tak sa pridám priatelia, body,body,body.... milé, ja si však myslím aj to, že ak nevie niekto povedať "ďakujem" - tak ani ten bodík nedá....:mee: takže Jožko vieš komu radiť, máš recht !!! - nakukla som jak si uviedol, ani búúú, ale zasa na druhej strane niekedy sa tak ponáhľame riešiť veci, že ani nepoďakujeme... :) ale ja ano, hoci niekedy troška neskôr...:D
DanielaSL
23.11.05,20:14
Ja by som za tú odpoveď bod dala, myslím , že vidrusovi pomohla.
Richard
23.11.05,20:16
Oki body vidíte, takže diskusiu o škriatkovi zmažem, nech to niekto nemusí čítať (aj toto potom zmažem...)
pyton
23.11.05,22:07
Veď vidrus v tom príspevku 2x poďakovala, raz na začiatku a raz na konci:eek: :eek: ,tak prečo o nej takto :eek: :confused: :eek:
ALDA
23.11.05,22:09
Veď vidrus v tom príspevku 2x poďakovala, raz na začiatku a raz na konci:eek: :eek: ,tak prečo o nej takto :eek: :confused: :eek:

Myslím, že sa hovorilo o bodoch. A vtedy tam asi to poďakovanie nebolo.
Je to iba môj názor.

Hela
pyton
23.11.05,22:15
Príspevok 37 a 40 hovorí aj o poďakovaní. /Na to som reagovala./
sway
26.11.05,16:42
Prečo sa niekomu nedajú pridať body???:eek: - napríklad andrej_rv , nejde to! - a zaslúžil by si....aby sa tu neuližovalo ;) ?!?
Richard
26.11.05,17:56
nedávala si mu už náhodou body? čo ti vypisuje?
bepo
27.11.05,10:40
Znamená to že sa nedajú udeľovať body stále tomu istému človeku za sebou,musíš medzitým dať bod niekomu inému.
sway
27.11.05,11:00
Znamená to že sa nedajú udeľovať body stále tomu istému človeku za sebou,musíš medzitým dať bod niekomu inému.

ďakujééééém :)
hron
27.11.05,14:11
Znamená to že sa nedajú udeľovať body stále tomu istému človeku za sebou,musíš medzitým dať bod niekomu inému.

To je nejake cudne. A nemalo by to byt viazane na prispevok? Ten udeleny bod?
Richard
27.11.05,14:27
To je nejake cudne. A nemalo by to byt viazane na prispevok? Ten udeleny bod?

aj mne sa to zdá divné, ale je to prevencia voči "ohlasovaným" podvodom...
Paula
27.11.05,14:39
aj mne sa to zdá divné, ale je to prevencia voči "ohlasovaným" podvodom...
Richard, ale táto prevencia môže skončiť takto: pridelím bodík kámoške len preto, že CHCEM prideliť bodík za pomoc v prvom rade niekomu inému (2, 3 krát po sebe). Kámoška bude mojou prestupnou stanicou asi ;) Alebo sa mýlim a nepochopila som?
Alebo si mám robiť ťahák, aby som nezabudla, komu som ešte bodík "dlžná"?
Richard
27.11.05,15:05
Pochopila si to presne a správne .-)

Každé obmedzenie nám berie dobré možnosti. Pôvodne som to nechcel robiť, ale keďže som bol asi idealista, tak som to zriadil.

Má to však aj malú výhodu, možno prinesie trochu vyváženosť.
Tým nemyslím, že dáš body kamoške, ale že dáš body aj iným za dobré príspevky, naproti udeleniu bodu iba za príspevok, ktorý pomohol práve tebe.
hron
27.11.05,15:06
aj mne sa to zdá divné, ale je to prevencia voči "ohlasovaným" podvodom...

Aha, ja som zabudol, ze som z marsu, a tu som medzi ludkami :-). U nas na marse vychadzame z primarneho predpokladu, ze nik nebude podvadzat. A ak sa ma zacat "platat" nieco pred podvodmi, tak vlastne to ani nema potom vyznam. Ved hadam je to dobrovolne? Pri vnucovanych rieseniach to este ako tak dokazem pochopit...(ale nie vzdy, mam na to niekolko pripadov v reale)

eee, doplnam...chranenie pred duplicitnym zabodovanim toho isteho prispevku je ziaduce. Aj na marse mame "ľave ruky" ale u nas to nazývame nešikovnost :-)
Manual
27.11.05,15:10
Paula má pravdu. Zober si príklad, že napr. XY mi poradí za mesiac 5x. Ja za týchto 5 "poradení" mu môžem dať len jeden bod, pretože nik iný mi medzitým neporadil a ten XY príde o body, lebo to SW blokuje. Richard je to správne ? Ak ten XY radí veľmi dobre, nech má bodov kolko si zaslúži a neblokovať ho. A druhá možnosť ak niekto "túži" po bodoch tak nech si ich cez niekoho "naprideľuje" ak mu tak veľmi chýbajú. Každý má určite pre seba spravený svoj rebríček dobrých poradcov. Myslím, že netreba ducha porady kaziť obmedzeniami a blokovaním.
DanielaSL
27.11.05,15:14
Ja mám svojich topporadcov aj bez bodovania.
Manual
27.11.05,15:16
Má to však aj malú výhodu, možno prinesie trochu vyváženosť.

Máme to chápať tak, že aby niekto moc "nevystrkoval" rožky ? Vyváženosť mi pripomína šedý priemer, alebo sa mýlim ?
Pekný večer želám...
Richard
27.11.05,15:25
to hron: .... aj ja som si myslel že som na Marse :-)))

to manual:
1. ja viem že Paula má pravdu
2. vyváženosť som myslel v tom, že sa niekto nebude viazať len na jednu možno spriatelenú osobu, ale dá bod aj iným... Je tu toľko dobrých rád, že ja osobne nevidím problém rozdať nejaký bod navyše .-)

Momentálne to mám nastavené tak, že musíte dať dvom ďalším, kým môžete dať tomu istému. Môžem to prípadne znížiť na jedného ďalšieho...

Verím, že spoločnými silami to bodovanie doladíme .-)
Manual
27.11.05,15:31
Ja myslím si že bod za radu znamená, že ja sa pýtam=riešim problém a niekto mi ten problém pomôže vyriešiť=dávam mu bod. Alebo by sme mali dávať body aj za to, že niekto poradil inému a ja ho ocením ? To je mi čudné. Richard, aby to nestratilo pointu
andrej_rv
27.11.05,15:32
Ja mám svojich topporadcov aj bez bodovania.Súhlas. A okrem toho, tie body (samozrejme mimo bodov za odborné články !) podľa mňa skôr vyjadrujú ochotu resp. príležitosť odpovedať, ako odborné kvality. Nie každý má možnosť reagovať na príspevok medzi prvými, nie každý natrafí na zadávateľa otázky, ktorý za správnu a kvalitnú odpoveď poďakuje bodom, často sa body pridelia aj za menej významné resp. menej správne odpovede alebo dokonca len za názory... Proste netreba zase prikladať bodovaniu nejaký neprimeraný význam. A najmä nie teraz, keď sa to ani poriadne nerozbehlo.
Paula
27.11.05,15:35
No dobre, na skúšku to bude asi takto (a už som tíííííííííííško, sľubujem ;) ):
Denda
27.11.05,15:38
Tak sa mi zdá, že jediná kompetentná osoba na bodovanie je a bude, len Richard:-)))
andrej_rv
27.11.05,15:39
Tak sa mi zdá, že jediná kompetentná osoba na bodovanie je a bude, len Richard:-)))Alebo aspoň na mazanie nekompetentne pridelených bodov :D :D :D
Richard
27.11.05,15:57
Proste netreba zase prikladať bodovaniu nejaký neprimeraný význam. A najmä nie teraz, keď sa to ani poriadne nerozbehlo.
tak tak tak, trochu to bodovanie prosím odľahčite, tuším ste viacerí PREmotivovaní....


Nie každý má možnosť reagovať na príspevok medzi prvými, nie každý natrafí na zadávateľa otázky, ktorý za správnu a kvalitnú odpoveď poďakuje bodom, často sa body pridelia aj za menej významné resp. menej správne odpovede alebo dokonca len za názory...

presne tak .-) ešte dodám, že nie každý môže mať toľko bodov ako andrej, pretože nie každý má také šťastie ako on :D:D:D:D:D:D:D:D
andrej_rv
27.11.05,16:08
presne tak .-) ešte dodám, že nie každý môže mať toľko bodov ako andrej, pretože nie každý má také šťastie ako on :D:D:D:D:D:D:D:D Nie, to nie je šťastie, to je len protekcia, že mi nemažeš nekompetentne pridelené body :D :D :D. Ale zase na určitú zhovievavosť mám nejaký nárok - ako bolestné za dni, keď som mal červené body na neslušné správanie :p
evina
27.11.05,16:12
Ja myslím si že bod za radu znamená, že ja sa pýtam=riešim problém a niekto mi ten problém pomôže vyriešiť=dávam mu bod. Alebo by sme mali dávať body aj za to, že niekto poradil inému a ja ho ocením ? To je mi čudné. Richard, aby to nestratilo pointu


Ja si práveže myslím, pokiaľ body nemajú byť vyjadrením akéhosi poďakovania, ako to niektorí navrhli napr. v téme TOPORADCOVIA, ale ako body za kvalitné rady /Richard v téme TOPPORADCOVIA, tak osobne nevidím dôvod prečo by som nemala prideliť bod niekomu ako ocenenie jeho rady vo všeobecný prospech. Takýchto prípspevkov je tu veľa, ktoré okrem toho, že pomôžu vyriešť niekomu konkrétny problém sa dajú chápať ako kvalitný všeobecný návod i pre ostatných v budúcnosti. Dúfam, že som to nevyjadrila príliš komplikovane :)
andrej_rv
27.11.05,16:15
Ja si práveže myslím, pokiaľ body nemajú byť vyjadrením akéhosi poďakovania, ako to niektorí navrhli napr. v téme TOPORADCOVIA, ale ako body za kvalitné rady /Richard v téme TOPPORADCIOVIA, tak osobne nevidím dôvod prečo by som nemala prideliť bod niekomu ako ocenenie jeho rady vo všeobecný prospech. Takýchto prípspevkov je tu veľa, ktorý okrem toho, že pomôže vyriešť niekomu konkrétny problém sa dajú chápať ako všeobecný návod i pre ostatných. Dúfam, že som to nevyjadrila príliš komplikovane :)Nie, nevyjadrila. Ja som už tiež dal bod za zodpovedaniu otázky, ktorú som nepoložil ja, ale odpoveď bola prínosom aj pre mňa. A tiež si myslím, že je to v súlade s Richardovým zámerom.
Manual
27.11.05,16:21
Ja si práveže myslím, pokiaľ body nemajú byť vyjadrením akéhosi poďakovania, ako to niektorí navrhli napr. v téme TOPORADCOVIA, ale ako body za kvalitné rady /Richard v téme TOPPORADCOVIA, tak osobne nevidím dôvod prečo by som nemala prideliť bod niekomu ako ocenenie jeho rady vo všeobecný prospech. Takýchto prípspevkov je tu veľa, ktoré okrem toho, že pomôžu vyriešť niekomu konkrétny problém sa dajú chápať ako kvalitný všeobecný návod i pre ostatných v budúcnosti. Dúfam, že som to nevyjadrila príliš komplikovane :)
Evina, vyjadrila si sa veľmi zrozumiteľne, ale v prvom rade by ho mal oceniť ten, komu sa pomohlo.:):):)
evina
27.11.05,16:22
Evina, vyjadrila si sa veľmi zrozumiteľne, ale v prvom rade by ho mal oceniť ten, komu sa pomohlo.:):):)

Je to paradox, možno nastanú aj prípady, že práveže ten mu ten bod nepridelí, ale príspevok môže oceniť ďalších 10, lebo pochopia jeho kvalitu....
Richard
27.11.05,16:55
presne ako píše evina aj andrej....

len dodám, že práve to že bod udelí aj ten kto vôbec odpoveď nepotreboval vyváži nedostatok, ktorý by nastal v prípade, že niekto poradí dotyčnému a dotyčný sa na bodovanie vykašle...

TOPporadcovia je nielen kvalita ale aj kvantita (najochotnejší).... Teda kto napíše viac (kvalitných, výstižných, použiteľných, proste bodovania hodných) príspevkov, ten bude mať logicky viac bodov (plus mínus odchýlky)...

TOPporadcovia znamená, že dotyčný radia veľa a dobre. Je to hodnotenie "produktivity" na Porade.

Ak nájdeme lepší názov, tak to premenujem, ale "najochotnejší poradcovia" sa mi zdá trochu DLHÉEEEEE

Možno by bolo dobré nechať TOPPORADCOVIA v názve tak a nad zoznamom vysvetliť, že ide o najochotnejších, najproduktívnejších poraďákov (aby si niekto nemyslel, že ten kto je na dvadsiatom mieste je "slabý").
Je tam aj počet príspevkov, takže ak bude mať niekto o tretinu menej bodov a zároveň o polovicu menej príspevkov, dá sa povedať, že jeho rady sú jedny z najlepších....
Možno neskôr pridám nejaký ukazovateľ - pomer body/príspevky, ale určite nie body za počet príspevkov .... Momentálne to však neplánujem, lebo by to demotivovalo písať príspevky.....
Jana Acsová
27.11.05,16:59
TOPporadcovia znamená, že dotyčný radia veľa a dobre. Je to hodnotenie "produktivity" na Porade.

Ak nájdeme lepší názov, tak to premenujem, ale "najochotnejší poradcovia" sa mi zdá trochu DLHÉEEEEE
TOPZÁVISLÁCI :D:D:D
andrej_rv
27.11.05,17:01
Takže možno by zámer, princíp a "etiku" bodovania bolo dať do podobnej formy, ako je Etiketa porady a umiestniť niekde "poblíž" - nech to majú "prvoopytovatelia" i "prvoprispievatelia" na očiach pri prvom vstupe na Poradu :)
Jana Acsová
27.11.05,17:04
A ešte možno jednoducho:
TOPPORAĎÁCI

znie to predsa len trošku inak. .-)
Richard
27.11.05,17:24
Takže možno by zámer, princíp a "etiku" bodovania bolo dať do podobnej formy, ako je Etiketa porady a umiestniť niekde "poblíž" - nech to majú "prvoopytovatelia" i "prvoprispievatelia" na očiach pri prvom vstupe na Poradu :)

aj to bude.... ešte som nedokončil všetky novinky... nakoniec táto diskusia bude asi aj dobrým námetom....

Myslím, že sme konečne našli koreň problému bodovania. Každý to bral iba ako hodnotenie kvality poraďáka.
Je to aj o aktivite (aj preto je za odborný článok viac bodov ako za príspevok - vyžaduje si to hlavne viac aktivity ).
Jozef Mihál
27.11.05,21:08
Pozerám si svoje bodové hodnotenia a čítam komentáre bodujúcich - ďakujem Vám :) .

Richard, bodovanie neruš, tie komentáre ma ozaj potešili a povzbudili do ďalšej práce.
Jana Motyčková
29.11.05,11:37
Kde sa dajú prečítať komentáre k bodovému hodnoteniu?
Jozef Mihál
29.11.05,11:39
Jana Motyčková
29.11.05,11:58
Vďaka (aj za body).
sway
29.11.05,13:09
mimotemy

...áno, na tejto adrese môže ktokoľvek vidieť a meniť Váš profil ;)


Nie, neviem ako ostatní, ale ja sa tadiaľto dostanem iba do svojho profilu....:p
Luba2
29.11.05,13:40
No a tam si klikni na nastavenia.
účtovník 007
29.11.05,13:49
Verejný profil si môže meniť iba každý sám sebe. Druhému sa nedá vstúpiť do nastavení. Alebo sú tu takí šukuláci Poraďáci?:eek:
sway
29.11.05,13:55
Verejný profil si môže meniť iba každý sám sebe. Druhému sa nedá vstúpiť do nastavení. Alebo sú tu takí šukuláci Poraďáci?:eek:

veď toto tvrdím aj ja ....:) - možno sme čosi nepostrehli....:D
Richard
29.11.05,14:13
každý môže meniť len to svoje... okrem administrátora .-)
Jana Motyčková
01.12.05,08:15
Mám taký návrh - čo keby informácie o bodovaní boli verejne prístupné - t.j. každý by si mohol prečítať kto dal komu a prečo body. Myslím, že by to eliminovalo ten problém, čo sa niektorí obávajú (aj keď si nemyslím, že nastane), keby si niektorí dávali dobré body navzájom. A nemuselo by byť potom obmedzenie, že medzi dvoma bodmi jednému musia byť 2 body iným poraďákom. A tiež by noví poraďáci vedeli (resp. keď by chceli vedeli by si zistiť), že keď dám radu do účtovníctva nemusia ma brať vážne, aj keď mám dosť bodov, keď mám tie body za mzdy.

Richard, k tomu pomeru body/príspevky - nebol by lepší pomer body/deň.
ALDA
08.12.05,09:59
Je správne, keď chcem pridať bod tomu, komu som ho naposledy dala, žiada sa odo mňa prideliť najskôr niekomu inému:D..A to mám iba tak prideliť niekomu bod, aby som potom bodovala ten príspevok, ktorý je podľa mňa hodný bodovania?:D


Hela
hron
06.01.06,15:40
Ja to (kvoliva istej osobe :-) ) posuniem. Narazil som na problematiku tu neprediskutovanu, chcel som dvom ochotnym trpezlivcom v jednej teme pridelit po bodiku, ale nedalo sa mi. Tomu druhemu uz mi to odmietlo. Ja som si to sice zariadil inaksie, ale len sa tak pytam, je to tak zazmluvnene? Alebo som len nieco zle zmackol. Hlavu sice za to nedam, ale urcite to bolo dvom roznym osobam v tej istej teme v susediacich prispevkoch.
Richard
06.01.06,21:03
Funguje to tak, že nemôžete prideliť bod dvakrát za sebou jednej osobe. Ak pridelíte niekomu inému bod, môžete ho prideliť opäť hocikomu okrem člena, ktorému ste pridelili bod naposledy. Nechystám sa to zmeniť je to malá prevencia voči podvodom. Prosím neobchádzajte to, je tu veľa dobrých rád, ktoré sa dajú oceniť. Nemusia to byť práve tie, ktoré pomohly vám. Bod si zaslúži ktorákoľvek dobrá rada. Možno dáte bod za niekoho, kto ho zabudol dať a pod. .-)
evina
06.01.06,21:57
Funguje to tak, že nemôžete prideliť bod dvakrát za sebou jednej osobe. Ak pridelíte niekomu inému bod, môžete ho prideliť opäť hocikomu okrem člena, ktorému ste pridelili bod naposledy. Nechystám sa to zmeniť je to malá prevencia voči podvodom. Prosím neobchádzajte to, je tu veľa dobrých rád, ktoré sa dajú oceniť. Nemusia to byť práve tie, ktoré pomohly vám. Bod si zaslúži ktorákoľvek dobrá rada. Možno dáte bod za niekoho, kto ho zabudol dať a pod. .-)

Richard , ale Hron hovorí, že nemôže v rámci jednej témy dať bod dvom rôznym osobám. Je to tak?.
Richard
06.01.06,22:12
Funguje to tak, že nemôžete prideliť bod dvakrát za sebou jednej osobe. . .
hron
07.01.06,06:25
. .

Eeeee, ale naozaj, aj ked to tak mozno nevyzera, ja naozaj nebijem.
Ja si len upresnujem moju konkretnu skusenost, ktora tu nebola prediskutovana.
A sice moj pokus udelit dvom ROZNYM osobam v JEDNEJ teme po jednom bodiku. Nechcem nist menit, zariadit sa da vzdy, ale len pri podmienke, ze vsetko je jasne. Zatial z diskusie (..) vyplyva, ze toto, co spominam, by nemalo nastat.
Tag ja sa idem podrezat, asi som nieco pobabral....
KEJKA
07.01.06,10:18
NO A JA SOM MALA SKUSENOST, ze som zadala po niekolkych dnoch tej istej osobe bod, co mi nedovolilo/pravidlo podla Richarda som akceptovala. Nesla som nic zariadovat -neviem ako si to ty hron vyriesil - ale som pockala na dalsi prispevok od ineho, ktory ma zaujal a pridelila som mu bod. Potom sa sa vratila k tomu povodnemu prispevku, kde mi to ten bod vedovolilo udelit a udelila som ho. A ZASA MA upozornilo ze nemozem. potom som si to overila u autora prispevku, ktory mi potvrdil, ze bod odo mna ma. Takze sa stalo
bude ze moj prvy pokus sa niekde zapamatal a ked som pridelila inemu, automaticky udeli moj bod
alebo je nejaka chyba v upozorneniach.
Toto mi tiez nikto nevysvetlil.
lenkak
07.01.06,10:26
Hron neber to tak tragicky.
hron
07.01.06,10:32
Nesla som nic zariadovat -neviem ako si to ty hron vyriesil - ale som pockala ...


No je fakt, ja som necakal, ja som zdrhol na inu temu.



Takze sa stalo
bude ze moj prvy pokus sa niekde zapamatal a ked som pridelila inemu, automaticky udeli moj bod
alebo je nejaka chyba v upozorneniach.
Toto mi tiez nikto nevysvetlil.

No...ani nemohol. Nikto sa nepytal :-), az ty.
Richard
08.01.06,08:21
Takze sa stalo
bude ze moj prvy pokus sa niekde zapamatal a ked som pridelila inemu, automaticky udeli moj bod
alebo je nejaka chyba v upozorneniach.

toto sa nemoholo stat v postupe, ktorý popisuješ. Musela si prideliť bod s tým, že si to jednoducho potvrdila bod a nevšimla si si to a na druhý krát ti to už vyhodilo upozornenie. Chyby sa stávajú - napríklad dvojklik a podobne, tiež si mala blokované Pop-up okná ako si písala v SS, takže aj to mohlo byť príčinou.

Pravidlo, že sa nedá dvakrát prideliť bod za sebou tomu istému členovi platí bez rozdielu kde ho udeľujete, či v jednej téme, alebo v rôznych témach. Vždy sa to viaže na príspevok a na užívateľa. Môže sa stať, že udelíte bod pre "XY" v príspevku č."1452", potom chcete dať bod inému a znovu prideliť bod pre "XY" v tom istom príspevku č. "1452", to sa tiež nedá dať viac bodov za ten istý príspevok, hoci by ste medzi tým pridelili aj tisíc bodov niekomu inému... Každý príspevok môže užívateľ obodovať iba raz, čo však neznamená, že rôzny užívatelia nemôžu bodovať ten istý príspevok - môžu, ale každý z nich iba jeden krát .-).
Môžete však prideliť body v rámci jednej témy viacerým príspevkom jedného užívateľa - samozrejme ak napísal v jedne téme niekoľko príspevkov
KEJKA
08.01.06,09:27
Vdaka, Richard. Udelujem body poskromne, a uznam, že mohol byt aj dvojklk. Budem opatrnejšia a uvidím. Odkedy som písala tú ss-ku, sa mi nič nestalo, aj to blokovanie sa odstránilo, takže ešte raz vdaka.
Zita5
27.01.06,13:36
Je možné zrušiť bodík :mee: Ja som mala úplne prvý bodík a vzácny bodík od jedného nemenovaného člena porady aj s odkazom resp.právou , že za čo mi ho prideluje . Dnes mi zmizol z dohľadu , ale pritom v celkovom počte sa mi zobrazuje . Ako mám tomu rozumieť ? Že by mi ho zrušil ? Čo som neposlúchala ?:confused: :rolleyes:
Jozef Mihál
27.01.06,13:59
Na obrazovke so zoznamom bodov je vidno len ostatných (najnovších) 10 bodíkov. Staršie nevidno.
Zita5
27.01.06,14:13
Pán Mihál , ďakujem potešili ste ma :) To bude asi ten problém .;)
Richard
27.01.06,14:48
Je možné zrušiť bodík :mee: Ja som mala úplne prvý bodík a vzácny bodík od jedného nemenovaného člena porady aj s odkazom resp.právou , že za čo mi ho prideluje . Dnes mi zmizol z dohľadu , ale pritom v celkovom počte sa mi zobrazuje . Ako mám tomu rozumieť ? Že by mi ho zrušil ? Čo som neposlúchala ?:confused: :rolleyes:



VITAJ medzi cezDESAŤBODOVÝMI :-)
Zita5
27.01.06,15:37
Richard , poteší to ver .:)
Martina80
31.01.06,08:59
Nerobím dlho Mzdy a personalistiku ..preto pri radení neviem hneď použiť zákon alebo dotyčný paragraf. Ale aj tak som bola úplne nadšená z môjho prvého bodíka :D :D :D .
ALBO
09.02.06,20:07
Dnes som si prečítalatúto tému o bodovaní (nie som tu dlho, preto nemámprečítané všetky diskusie) ale zaújímalo by ma, či je niekde písané takto aj o funkcii "súhlas". V príspevkoch sa píše, že zodpovední , uvedomelí alebo ako ich nazvať dotazujúci sa by mohli prispieť bodíkom ako prejav poďakovania,možno ani nie za odbornosť článku, lebo to možno v danej chvíli ani nevedia posúdiť ale ako prejav vďačnosti, že sa vôbec so svojim problémom majú na koho obrátiť. Toje fajn.
Mne sa však zdá,že je v porade veľa odpovedí, kde niesú pridelené súhlasy s odpoveďou(to jest s odbornou stránkou veci) a to by mali robiť práve poraďáci(alebo aj nižžšie hodnosti), ktorí sa danej problematike rozumejú.A teraz to neberte tak, že poraďák potrebuje zbierať súhlasy. Skôr mi ide o to, že aj odpovedajúci potrebuje schváliť svoju odpoveď (niekedy si je istý len na 99%svojou odpoveďou). No a nehovoriac o dotazujúcich sa. Určite skôr sa rozhodne pre riešenie , keď má tú správnu odpeď odobrenú viacerými poraďákmi .V etikete sa píše, že sa nemá odpovedať,ale že sa má vyhľadať obdobná už vyriešená problematika, nužale mnohí sa v nej nevedia zorientovať, práve možno preto, lebo jetam veľa odpovedí, niekedy si aj protirečia a tie správne nie sú potvrdené súlasom.Dnes napr. bola zadaná otázka,odpovedajúci sa odvolal na link,ktorý napísal on a nemal pri tom linku ani jeden súhlas. Odpoveď bola síce dobrá, ale nejaký ten súhlas pri nej si myslím by mal byť.Tiež dnes bol súhlas pri odpovedi, ktorá nebola správna, lebo nebola pochopená otázka, ale už pri tej správnej odpovedi súhlas nebol.
Podľa mňa by sme, keď už prečítame nejaký príspevok od niekoho a príspevok sa nám pozdáva mali vždy s ním prejaviť súhlas. Možno ako je bod 12 v etikete na oceňujem mal by byť aj na súhlas.Myslím bolo by to povzbudenie aj pre poraďákov a hlavne pre dotazujúcich aby nadobudli, čo najvačšiu istotu z odpovede.

No a na dnes už stačí. Dobrú noc prajem
evina
09.02.06,20:13
Neviem, či je to len môj subjektívny pocit, ale počet súhlasov úmerne klesol práve od obdobia, kedy sa zaviedlo bodovanie. Dokonca sa často vyskytli prípady, kedy namiesto súhlasu, sú často ďalšie príspevky "Áno súhlasím s ....." Áno, potvrdzujem to čo povedal v predchádzajúcom príspevku ....", alebo sa jednoducho ignorujú dobré odpovede a znova sa zopakujú po dlhšom čase, takže nejde o súbežné písanie. Alebo je to preto, že je nás veľa?
andrej_rv
09.02.06,20:33
...A teraz to neberte tak, že poraďák potrebuje zbierať súhlasy. Skôr mi ide o to, že aj odpovedajúci potrebuje schváliť svoju odpoveď (niekedy si je istý len na 99%svojou odpoveďou).
Nuž, aj podľa mňa je tá "spätná väzba" dosť dôležitá aj pre odpovedajúceho. Najmä vtedy, ak ide o menej bežné alebo komplikované otázky alebo "viacvariantné" riešenia. A k bodom...niekedy súhlas poteší viac ako bod, najmä ak vidím, kto súhlasí :)
P.S. Tak aj tieto súhlasy ma potešili :D ;)
ALBO
10.02.06,06:06
Som rada, že súhlasíte, priznám sa, že som sa bála dať túto tému so porady, aby ste si to nevysvetlili zle. Niekedy sa mi tožiž zdá, že tie súhlasy sú aj na báze akoby priateľstva.Napr. ja niečo napíšem (nemusím to byť len ja už som si to všimla aj na príspevkoch iných ), a dobre, a podomnou je to zopakované a ten príspevok má 3 hlasy (ale aspoň sú tam hlasy). No a najviac ma mrzí, keď niekto niečo napíše, pod ním je odpoveď opačná a hlas nikde ani jeden (a je takých tém otvorených dosť). A naozaj je veľký nepomer v počte príspevkov a súhlasov.Veď keď niekto má napr. 600 príspevkov a dá 30 hlasov po roku aktívneho pôsobenia ...
Dajme si teda záväzok, že sa polepšíme, a dajme to aj do pravidiel.
Ak súhlasíte, nemusíte mi pridať súhlasy, mňa viac poteší súhlas pri odpovedi.
Jozef Mihál
10.02.06,07:18
Dokonca sa často vyskytli prípady, kedy namiesto súhlasu, sú často ďalšie príspevky "Áno súhlasím s ....." Áno, potvrdzujem to čo povedal v predchádzajúcom príspevku
Ja osobne som v poslednom čase skutočne písal ďalšie príspevky typu "Áno, súhlasím" - a to preto, lebo tlačidlo "Súhlasím" mi z Porady zmizlo. Vyčistením "cookies" sa mi však všetko napravilo, takže odvčera už klasicky "Súhlasím".
Jozef Mihál
10.02.06,07:19
A naozaj je veľký nepomer v počte príspevkov a súhlasov.Veď keď niekto má napr. 600 príspevkov a dá 30 hlasov po roku aktívneho pôsobenia ...
Dajme si teda záväzok, že sa polepšíme, a dajme to aj do pravidiel.

Mám cca 4150 príspevkov, z toho súhlas mám pri 240-tich. S ostatnými 3900 príspevkami súhlas nie je.

Sám som suhlasil s 438 príspevkami. Priznám sa, že keď som doma - napojený cez ukrutne pomalý EDGE a čítam dobrý príspevok, súhlas nepridám, pretože ma to stojí minútu čakania na refresh stránky...

Do Etikety pridávam nový bod ohľadom súhlasenia.
evina
10.02.06,07:20
Ja osobne som v poslednom čase skutočne písal ďalšie príspevky typu "Áno, súhlasím" - a to preto, lebo tlačidlo "Súhlasím" mi z Porady zmizlo. Vyčistením "cookies" sa mi však všetko napravilo, takže odvčera už klasicky "Súhlasím".[/left]

Jozef, určite som nemierila na Teba :):)
Jana Motyčková
10.02.06,07:26
Mám cca 4150 príspevkov, z toho súhlas mám pri 240-tich. S ostatnými 3900 príspevkami súhlas nie je.

Asi to bude tým, že si tu taká autorita, že poraďáci majú pocit, že s Tebou súhlasiť netreba.
Barbara
10.02.06,08:31
Som rada, že súhlasíte, priznám sa, že som sa bála dať túto tému so porady, aby ste si to nevysvetlili zle. Niekedy sa mi tožiž zdá, že tie súhlasy sú aj na báze akoby priateľstva.Napr. ja niečo napíšem (nemusím to byť len ja už som si to všimla aj na príspevkoch iných ), a dobre, a podomnou je to zopakované a ten príspevok má 3 hlasy (ale aspoň sú tam hlasy). No a najviac ma mrzí, keď niekto niečo napíše, pod ním je odpoveď opačná a hlas nikde ani jeden (a je takých tém otvorených dosť). A naozaj je veľký nepomer v počte príspevkov a súhlasov.Veď keď niekto má napr. 600 príspevkov a dá 30 hlasov po roku aktívneho pôsobenia ...
Dajme si teda záväzok, že sa polepšíme, a dajme to aj do pravidiel.
Ak súhlasíte, nemusíte mi pridať súhlasy, mňa viac poteší súhlas pri odpovedi.


úplne s Tebou súhlasím, presne aj ja som mala tie isté pocity , že pri niektorých príspevkoch je " súhlasim" na základe toho , že sa poznajú a nie preto, že ten príspevok , alebo odpoveď bolo správne.
ja si to slovo " súhlasím" vysvetľujem tak, že keď niekto napíše nejakú odpoveď, alebo príspevok , tak dám súhlas preto, lebo buď to vidím aj ja takisto, alebo si myslím totéž.Rozhodne nie preto, že toho človeka poznám a je mi sympaticky. súhlasím s jeho OBSAHOM a nie s tou osobou, čo to napísal, no ale asi som to domotala, takže s obsahom!!!!!!!!! :D :D :p :p
dúfam som neurazila nikoho, nemala som to v úmysle.:)
a keď so mnou niekto súhlasí, tak ma to nesmierne teší, lebo viem, že som napísala niečo rozumne, teda že mám pravdu a si to takisto myslia aj ostatní.
no nehovoriac o tom 1 bodíku- to som teda bola šťastná. to znamená pre mňa uznanie.
no to je ono- PRAVDA to je to slovo vystížné. to znamená, že niekto má pravdu.
ináč fyzicky tu nepoznám nikoho, ale o to viacerých podľa prezývky.
:p

MŇA BY ZAS ZAUJÍMALO, NAČO SLÚŹI - ten BONZÁK- kedy sa to používa?????????????
ALBO
10.02.06,09:25
úplne s Tebou súhlasím, presne aj ja som mala tie isté pocity , že pri niektorých príspevkoch je " súhlasim" na základe toho , že sa poznajú a nie preto, že ten príspevok , alebo odpoveď bolo správne.
ja si to slovo " súhlasím" vysvetľujem tak, že keď niekto napíše nejakú odpoveď, alebo príspevok , tak dám súhlas preto, lebo buď to vidím aj ja takisto, alebo si myslím totéž.Rozhodne nie preto, že toho človeka poznám a je mi sympaticky. súhlasím s jeho OBSAHOM a nie s tou osobou, čo to napísal, no ale asi som to domotala, takže s obsahom!!!!!!!!! :D :D :p :p
dúfam som neurazila nikoho, nemala som to v úmysle.:)
a keď so mnou niekto súhlasí, tak ma to nesmierne teší, lebo viem, že som napísala niečo rozumne, teda že mám pravdu a si to takisto myslia aj ostatní.
no nehovoriac o tom 1 bodíku- to som teda bola šťastná. to znamená pre mňa uznanie.
no to je ono- PRAVDA to je to slovo vystížné. to znamená, že niekto má pravdu.
ináč fyzicky tu nepoznám nikoho, ale o to viacerých podľa prezývky.
:p

MŇA BY ZAS ZAUJÍMALO, NAČO SLÚŹI - ten BONZÁK- kedy sa to používa?????????????

Priznám sa , ja som ti mala pocit ako votrelec, práve preto, že sa tie príspevky akoby odnegovali, a tešili ma najmä tie úprimné poďakovania od dotazujúcich sa.Ono totiž prísť na poradu a vysvetľovať je ako droga.
Uľavillo sa mi, keď som tento svoj pocit (a vidím že aj pocity iných)dostala zo seba von. Niekedy je lepšie keď človek svoje pocity dá von ako keď ich drží v sebe a žije v neistote.
Marína
10.02.06,11:55
Asi to bude tým, že si tu taká autorita, že poraďáci majú pocit, že s Tebou súhlasiť netreba.
Janka, tou odbornou autoritou si tu pre mňa aj Ty. Priznávam, že pri už známych členoch Porady(myslím odborne zdatných) som nechtiac súhlasila zriedka. Pripadalo mi to, ako keby málo skúsene "kura" posudzovalo, či "sliepka" koná správne. Prepáčte, samozrejme to myslím obrazne a píšem, ako cítim.
Myslím, že už viem posúdiť, ktorí z Poraďákov sú v tej-ktorej oblasti doma , ich odpovediam dôverujem a beriem ako definitívu, keďže sama v mnohých veciach tápem. Pri výsostne odborných odpovediach sa mi zdá vhodnejšie ocenenie bodové ako súhlas, vzhľadom na to, čo som napísala. To neprideľovanie súhlasov beriem ako uznanie(viď vyššie), že k "fundovaným" odpovediam sa automaticky prikláňam.
Možno nerozmýšľam správne. Aj to je možné. Posúďte a ja možno všetko prehodnotím. Som tiež len človek omylný.
domacnost
14.02.06,06:35
Ľudia včera sa mi podarilo získať prvý bod, ktorý ma strašne moc potešil. Nikdy by ma nenapadlo, aká radosť sa dostaví. Vyzívam všetkých členov porady juniorov,seniorov.., aby ste sa začali oceňovať , naozaj každý si zaslúži za správnu odpoveď ocenenie. Veď, kde by ste našli odpoveď, keď nie tu? Zamyslite sa nad tým, oni vás potešia dobrou a správnou radou a vy ich aspoň potešte bodom. Ďakujem za môj prvý bod....
Jozef Mihál
14.02.06,06:50
Všetko "prvé" najviac poteší. Vzhľadom na to, že ešte nie je 22.00...
domacnost
14.02.06,07:09
Všetko "prvé" najviac poteší. Vzhľadom na to, že ešte nie je 22.00...

hrubo vyznačené a to mám ako chápať?:confused: Môžeš mi to vysvetliť, asi mi niekto stojí na kábliku:p :)
Jozef Mihál
14.02.06,10:30
...nie je možné pokračovať v texte príspevku (hrozba mravného ohrozenia našej mládeže).
ALDA
15.02.06,06:48
Všetko "prvé" najviac poteší. Vzhľadom na to, že ešte nie je 22.00...

Jožko..mal si prísť včera na stretko a dostal by si od nás prvé valentínske cmuky...:)
Jozef Mihál
15.02.06,06:53
Zmohla ma jarná únava...
endrju
15.02.06,11:16
Jožko..mal si prísť včera na stretko a dostal by si od nás prvé valentínske cmuky...:)

V BA je už zriadené non-stop stretko Porady? :eek: Kde sa koná? :)
ALDA
15.02.06,13:20
V BA je už zriadené non-stop stretko Porady? :eek: Kde sa koná? :)

mimotemyAndrejko..včera bolo po seminári..:)zajtra bude tiež po seminári..:)
Marianna01
15.02.06,15:41
Ľudia včera sa mi podarilo získať prvý bod, ktorý ma strašne moc potešil. Nikdy by ma nenapadlo, aká radosť sa dostaví. Vyzívam všetkých členov porady juniorov,seniorov.., aby ste sa začali oceňovať , naozaj každý si zaslúži za správnu odpoveď ocenenie. Veď, kde by ste našli odpoveď, keď nie tu? Zamyslite sa nad tým, oni vás potešia dobrou a správnou radou a vy ich aspoň potešte bodom. Ďakujem za môj prvý bod....

Tak aj ja som zaznamenala svoj prvý poradový bodík!!! :D:D:D Super, super, je to fakt veeeeľmi príjemné. Len neviem, ako mám zistiť, kto mi ho udelil... Chcela by som mu poďakovať a neviem, komu.:o
Tweety
15.02.06,15:43
Tak aj ja som zaznamenala svoj prvý poradový bodík!!! :D:D:D Super, super, je to fakt veeeeľmi príjemné. Len neviem, ako mám zistiť, kto mi ho udelil... Chcela by som mu poďakovať a neviem, komu.:o
Choď na hornú lištu, na nastavenia.
Marianna01
15.02.06,15:46
Super, našla som, díky
bezradná
19.06.06,12:30
Tak aj ja som zaznamenala svoj prvý poradový bodík!!! :D:D:D Super, super, je to fakt veeeeľmi príjemné. Len neviem, ako mám zistiť, kto mi ho udelil... Chcela by som mu poďakovať a neviem, komu.:o

Ja dnes prežívam tento pocit a skutočne je véééééľmi príjemý:p
Muška
19.06.06,12:41
Hore na tmavomodrej lište máš "Nastavenia" - klikni a uvidíš :)
Zdeni
01.10.06,19:27
Odkedy sa nedá prideliť bod v neodbornej téme:eek: . Veď ešte poobede sa to dalo. Nejaká novinka?:confused:
Danila
01.10.06,19:29
Odkedy sa nedá prideliť bod v neodbornej téme:eek: . Veď ešte poobede sa to dalo. Nejaká novinka?:confused:A čo si bola na dovolenke? V našom CCCC vieme, že všetko mimo odbornosti nie je hodné bodíka. Raz a prevždy.
Melnick
01.10.06,19:30
Odkedy sa nedá prideliť bod v neodbornej téme:eek: . Veď ešte poobede sa to dalo. Nejaká novinka?:confused:
Zdeni už od založenia CCCC sa body pridávať nedajú. Čiže v piatok,keď bola búrlivá debata v Mínusových bodoch,Richard stopol body v neodborných témach.:) :p :D
Danila
01.10.06,19:33
Zdeni už od založenia CCCC sa body pridávať nedajú. Čiže v piatok,keď bola búrlivá debata v Mínusových bodoch,Richard stopol body v neodborných témach.:) :p :DUrčite Richard?
Zdeni
01.10.06,19:33
Ale šak som dávala!:eek: Dneska poobede. Čo som už načisto..........:D Alebo ani neviem, v akej téme som bola:o .
lenkak
01.10.06,19:42
Asi týždeň.
Muška
01.10.06,19:43
Odkedy sa nedá prideliť bod v neodbornej téme:eek: . Veď ešte poobede sa to dalo. Nejaká novinka?:confused:
Zdeni pozri príspevok č. 1 - od zakladateľa tejto témy:
citujem aspoň časť:

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením ikony v jeho profile (dolárik, na dlani - oranžová farba).
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).
Danila
01.10.06,19:49
Zdeni pozri príspevok č. 1 - od zakladateľa tejto témy:
citujem aspoň časť:

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením ikony v jeho profile (dolárik, na dlani - oranžová farba).
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).Pokiaľ by to tak bolo v platnosti od novembra 2005 bolo by všetko v poriadku. Pokiaľ sa táto zmena udiala po búrlivej diskusii ako trestík, tak to v poriadku zrejme celkom nebolo. A o to tu išlo. Niekde sa dostal škriatok. Ale to sa stáva.
Muška
01.10.06,19:56
Danila,ale tie bodíky sú tu práve od toho novembra 2005 - predtým neboli. Richard očakával, že si každý prečíta kedy by mal udeliť "ocenenie". Pretože sa tak nestalo tak v "Hobby" to zrušil klikni http://www.porada.sk/t33152-p2-mnusov-body.html príspevok 12
Zdeni
01.10.06,19:58
No, práve som si prečítala celé tému - mínusové body. Už všetko chápem. Ospravedlňujem sa za ten rozruch, čo som spôsobila.:D V piatok som tu nebola a nejako mi to ušlo. No, ale ponaučenie som si z toho zobrala: mám tu byť každý deň.;) :D
Muška
01.10.06,20:08
Citujem Richarda z príspevku č. 1
"Čo s Poradabodmi?
...
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)"
...

Takže bodovanie sa minulo pôvodnému zámeru /ak boli pridelené v "neodbornej téme"/
Muška
01.10.06,20:29
Ale možno by sme vedeli nájsť toho "svojho odborníka" :) , ak by to Richard vyriešil takto: http://www.porada.sk/showpost.php?p=305280&postcount=38
(http://www.porada.sk/showpost.php?p=305280&postcount=38)
Danila
05.10.06,18:48
Ale možno by sme vedeli nájsť toho "svojho odborníka" :) , ak by to Richard vyriešil takto: http://www.porada.sk/showpost.php?p=305280&postcount=38
(http://www.porada.sk/showpost.php?p=305280&postcount=38)Ani sa mi nechce veriť, že problematika bodovania má také výsostné postavenie na Porade. V absolútnej pohode odpovedám na ss na všetky dotazy, rady a nerobí mi to žiaden problém. A je mi absolútne jedno, ak sa body zrušia. Osobne si myslím, že aj počet súhlasov by postačoval na prezentáciu Poraďáka. Ale čo už. Koľko ľudí, toľko chutí.
A nakoniec. Richard mohol zablokovať bodíky v hoby na samom začiatku. Lebo ako by aj mohla byť odbornou radou rada pre ľudské boľačky. Hm, a čo keby naozaj odokryl trinástu komnatu za udelené bodíky? Ja sa hlásim ako prvá. Môžem byť na titulnej strane po uverejnení tohoto príspevku. Kto ešte?
Paula
05.10.06,19:23
. Osobne si myslím, že aj počet súhlasov by postačoval na prezentáciu Poraďáka.

Tak bolo pred časom a žiaľ bodíkmi - ktorými mali byť ocenené predovšetkým príspevky odborného zamerania prinášajúce nám úľavu v trápení nad lúštením preparagrafovaných krížoviek zákonov - sa začalo príliš plýtvať (bez ohľadu na druh Porady, neberte to prosím ako útok na Hobby:) ) . Šikovní si zabudovali aj prosbu o bodík(priamo, alebo nebadaným náznakom) do podpisu, niekto začal byť odrazu obodíkovaný s príchodom čerstvého nicku (žeby klon bodíkoval?:rolleyes: ) . Možno by sa dalo aj tak , keby k "súhlasím" pribudlo "ďakujem" a každý by zodpovedne zvážil, kedy naozaj oceňuje odbornosť a kedy prejavuje vďaku (pretože napr. ani ja si nie vždy môžem byť istá odbornosťou prispievaťeľa - to by som musela byť expert na všetko )........ a tak, keby bodíky nenaskakovali systémom hurá, skôr by sme si našli "svojho odborníka", ako písala Muška.
Danila
05.10.06,19:27
Tak bolo pred časom a žiaľ bodíkmi - ktorými mali byť ocenené predovšetkým príspevky odborného zamerania prinášajúce nám úľavu v trápení nad lúštením preparagrafovaných krížoviek zákonov - sa začalo príliš plýtvať (bez ohľadu na druh Porady, neberte to prosím ako útok na Hobby:) ) . Šikovní si zabudovali aj prosbu o bodík(priamo, alebo nebadaným náznakom) do podpisu, niekto začal byť odrazu obodíkovaný s príchodom čerstvého nicku (žeby klon bodíkoval?:rolleyes: ) . Možno by sa dalo aj tak , keby k "súhlasím" pribudlo "ďakujem" a každý by zodpovedne zvážil, kedy naozaj oceňuje odbornosť a kedy prejavuje vďaku (pretože napr. ani ja si nie vždy môžem byť istá odbornosťou prispievaťeľa - to by som musela byť expert na všetko )........ a tak, keby bodíky nenaskakovali systémom hurá, skôr by sme si našli "svojho odborníka", ako písala Muška.Možno práve preto by sa mohli celkom zrušiť. Ak nemajú hodnovernú vypovedaciu schopnosť. Ak nemajú........
durisovad
05.10.06,19:30
Ja si myslim, ze bodovanie uz prinieslo tolko zlej krvi, ze by ho bolo hadam treba zrusit. Ked mi niekto poradi, nic mi nebrani podakovat mu v teme alebo aj formou SS. A nepisem to preto, ze mam bodov malo.
ondrejvla
05.10.06,19:38
Môj názor - dobrého Poraďáka nereprezentuje len počet súhlasov, počet bodov, ale najmä jeho odbornosť a ochota pomôcť a poradiť. Som presvedčená, že tí, ktorí to skutočne robia z pocitu dobre vykonanej pomoci človeku, tým na bodíkoch nezáleží! Pomôžu, lebo to tak cítia a majú záujem na tom, aby sme sa nedopúšťali zbytočných chýb a omylov, ale aj preto aby sme si neničili svoju duševnú silu nad lúštením tajničiek zákutí účtovníka, mzdára, právnika, colného deklaranta, personalistu...
Ďakujem všetkým aj takto, bez bodíka. Za to, že sú v prvom rade ľuďmi!
durisovad
05.10.06,19:40
Vlasticka, veeeeelmi dobre si to vystihla.
Melnick
05.10.06,19:42
Ľudkovia mne teraz pribudol bod a ja som sa tak vyľakala,že či oprávnene až som z toho skoro ochorela.:D :D :D :D :D :D :D :D :D Aj som ho chcela vrátiť ,ale nedalo sa.:eek:
lenkak
05.10.06,19:44
Mne už dvom ľuďom sa nedá prideliť bod, musím niekomu inému :eek:- môžem Tebe? Ale nechcem, aby si z toho ochorela, tak si počkám na vhodného adepta...
Danila
05.10.06,19:53
Nechápem prečo ste ma zobudili. Práve sa mi snívalo o bodíkoch. Ja som tiež dnes jeden dostala. A urobil mi veľkú radosť. To bol účel, aby radosť na Porade dostala príchuť blenu?
Barbara
06.10.06,04:47
Čafte Poraďáci, mám návrh : kto je za zrušenie bodovania?? nech sem dá " súhlas" a potom nech Richard rozhodne.
a potom môžme súťažiť v tom, kto nazbiera veľa " súhlasov" a potom sa môžme baviť aj o tom kto prečo dostal " súhlasím":D
ja som za zrušenie:)
Paula
06.10.06,05:01
Čafte Poraďáci, mám návrh : kto je za zrušenie bodovania?? nech sem dá " súhlas" a potom nech Richard rozhodne.
a potom môžme súťažiť v tom, kto nazbiera veľa " súhlasov" a potom sa môžme baviť aj o tom kto prečo dostal " súhlasím":D
ja som za zrušenie:)

Takže, ak Ti dám hore súhlas, potom súhlasím aj so zrušením bodovania, aj so súťažou, aj so zábavou aj s tým, že sa Richard má rozhodnúť :rolleyes: To chce skôr anketu.
Barbara
06.10.06,05:06
Takže, ak Ti dám hore súhlas, potom súhlasím aj so zrušením bodovania, aj so súťažou, aj so zábavou aj s tým, že sa Richard má rozhodnúť :rolleyes: To chce skôr anketu.


:D no veď jasné,že to by chcelo anketu, ten môj príspevok vyššie berte s nadhľadom:D
Hlinkovx
06.10.06,05:18
Čafte Poraďáci, mám návrh : kto je za zrušenie bodovania?? nech sem dá " súhlas" a potom nech Richard rozhodne.
a potom môžme súťažiť v tom, kto nazbiera veľa " súhlasov" a potom sa môžme baviť aj o tom kto prečo dostal " súhlasím":D
ja som za zrušenie:)

ja osobne som tiež za zrušenie bodovania..tak ako som to tvrdila, keď sa to zavádzalo..ale ...
problém je v tom, že Richard vo vylepšenej verzii Porady s tými bodmi nejako ráta...takže by mu to narušilo jeho plány
aj keď si fakt myslím, že ich vypovedacia schopnosť je v určitých prípadoch nulová...
Richard
06.10.06,05:33
áno rátam s nimi a chcem urobiť trochu zadosťučinenie tým, ktorí pre Poradu niečo robia, napr. aby nemuseli mať zobrazenú reklamu na Porade a iné nástroje pre komfortnejšiu prácu s Poradou... Len prosím vydržte ešte tri týždne, momentálne to nemôžem spúšťať :-)
Elena Navrátilová
06.10.06,05:35
ja osobne som tiež za zrušenie bodovania..tak ako som to tvrdila, keď sa to zavádzalo..ale ...
problém je v tom, že Richard vo vylepšenej verzii Porady s tými bodmi nejako ráta...takže by mu to narušilo jeho plány
aj keď si fakt myslím, že ich vypovedacia schopnosť je v určitých prípadoch nulová...

Silvinka ako vždy, super. Jednoducho, zrozumiteľne. Vďaka.
Jozef Mihál
06.10.06,08:10
Bony. Bony ? Nechceš bony ? Za pět pade.

Niet ľahšej cesty, ako písať PoradaBlogy. Autor za každý automaticky dostane 10 bodov. Skúste si to.
Tweety
06.10.06,08:17
Bony. Bony ? Nechceš bony ? Za pět pade.

Niet ľahšej cesty, ako písať PoradaBlogy. Autor za každý automaticky dostane 10 bodov. Skúste si to.
Jozef, to je z iného príbehu, u nás nechceš body, body?:cool:
Jozef Mihál
06.10.06,08:22
Noooo, v "Oznamoch" sa na prekvapenie dá bodovať, šupneš mi jeden?
Tweety
06.10.06,08:24
Noooo, v "Oznamoch" sa na prekvapenie dá bodovať, šupneš mi jeden?mimotemy
Šup sem,šup tam, nám už je to všechno jedno... :cool:
Melnick
06.10.06,08:29
mimotemy
Šup sem,šup tam, nám už je to všechno jedno... :cool:
A ja som veru jeden "šupla" ,veď si ho zaslúži v inej odbornej téme,kde radí o 106,len ja už tie rady bohužiaľ nevyužijem vzhľadom k pokročilému času/ alebo,žeby veku?;) /
Jozef Mihál
06.10.06,08:31
...nevyužijem vzhľadom k pokročilému času

Nebuď sebec a čo Tvoje deti, vnúčence, pravnúčence...Alebo neveste dáš ako veno zopár rád nevyčísliteľnej hodnoty k materskej...
Jozef Mihál
06.10.06,08:33
Upozornenie: Predošlé príspevky prosím nechápte ako drankanie bodov ale ako výzvu na písanie na PoradaBlog. Tentoraz seriózne.
Jozef Mihál
17.11.06,11:16
Richard, Poraďácky národ čaká na vysvetlenie, kto a prečo patrí medzi červených.
Jana Motyčková
17.11.06,11:44
Tiež som zostala v šoku že som červená. A zrovna 17.novembra.
Richard
17.11.06,12:08
vydržať ešte sa to varí
Jozef Mihál
17.11.06,12:13
Len aby neprihorelo.
Jana Motyčková
17.11.06,12:34
Tak teraz som zase zelená.
Jozef Mihál
17.11.06,12:38
Ješ veľa špenátu.
Jana Acsová
28.12.06,15:07
:D :D :D
Tak toto som si dovolila nevidieť. Takže sa musím dodatočne zasmiať.

A teraz jedna otázka:
Zmenilo sa na bodovaní to, že nie je možné udeliť bod jednej osobe v priebehu 24 hodín? Nemyslím tým, že dva body za sebou, alebo niečo podobné. To mi je jasné.
Jana Acsová
28.12.06,15:10
Dnes mi totiž vypísalo toto:


You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.
Jana Acsová
28.12.06,15:11
Alebo už 24 hodín nemôžem oceňovať? Bóóóže to asi budem musieť piecť na Silvestra :confused:
endrju
28.12.06,16:12
Ak niečo dobré napečieš, bodík Ti určite niekto pridelí. ;)
Jana Acsová
29.12.06,11:47
Napečiem, napečiem ... rezňov, rýb, krkovičky ... reálne aj virtuálne.

P.S.:
Andrej, nejde o tóóó.
durisovad
29.12.06,12:49
Ja som chcela pridelit bod osobke, ktorej som uz raz bod pridelila (nie v tej istej teme) a nedovolilo mo to ani po tyzdni. Vypisalo mi, ze musim pridelit bod aj niekomu inemu. Spravila som tak, ale ani potom mi nedovolilo pridelit bod clenovi, ktoremu som chcela povodne.
VERONIKA6
21.03.07,09:43
Dnes som si konečne objavila prvý bodík, ktorému som sa strašne potešila.
Neviem kto mi ho pridelil, ale urobil mi veľkú radosť. Ďakujem.:---
Monika Kováčová
21.03.07,09:45
Vľavo hore pozri NASTAVENIA...:)
Manual
21.03.07,09:45
Dnes som si konečne objavila prvý bodík, ktorému som sa strašne potešila.
Neviem kto mi ho pridelil, ale urobil mi veľkú radosť. Ďakujem.:---
Choď do Nastavenia vľavo hore, otvor a uvidíš:)
Monika Kováčová
21.03.07,09:46
A tu si ho dostala: http://www.porada.sk/t47176-pracovny-uraz-nahrady.html#post421872
Gratulujem, len tak ďalej....
Paula
21.03.07,09:52
Všimli ste si, že odkedy vidno darcu, už sa bodíkmi neplýtva pre nič, za nič ako predtým? Nepribúdajú však žiaľ často tam, kde by boli na správej adrese :cool:
Dana K.
21.03.07,10:06
Všimli ste si, že odkedy vidno darcu, už sa bodíkmi neplýtva pre nič, za nič ako predtým? Nepribúdajú však žiaľ často tam, kde by boli na správej adrese :cool:

to je pravda. Avšak niekde pribúdajú za veci, nad ktorými krútim hlavou :eek: ;)
Gabca
21.03.07,13:13
to je pravda. Avšak niekde pribúdajú za veci, nad ktorými krútim hlavou :eek: ;)

- no a ked sa k tomu verejne vyjadrite, ze sa vam to nepaci, tak vas znesu pod ciernu zem ... tzv. do tmy, alebo na samotku?
Co sa da robit, medzi rovnymi su vzdy aj rovnejsi.
Monika Kováčová
21.03.07,13:30
No ja som sa do týchto vecí nikdy nemiešala, ale nedá mi:

UVEDOMUJETE SI VôBEC, ŽE TÍ ČO MAJÚ NAJVIAC BODOV AJ NAJČASTEJŠIE RADIA, trpezlivo odpovedajú, venujú vám svoj drahocenný čas, a že odmenou je nejaký "trápny" bod. (troška som prehnala so slovom trápny, lebo v skutočnosti potešia) Takže zas až taká nejaká super odmena to nieje aby ste mohli krútiť hlavami....

JE TO LEN BOD. NIČ VIAC. NEPOHORŠUJTE SA AKO KEBY TO BOLO NEVIEM ČO VEĽKÉ....
endrju
21.03.07,13:51
JE TO LEN BOD. NIČ VIAC.....

Presne tak. :cool:

ALE . . .

Keby ste vedeli, ako dobre padne závidieť body niekomu, kto ich má viac. Je to neopísateľný pocit ;) :rolleyes: :D

Mám bodov asi príliš veľa a preto je viac takých poraďákov, ktorí body závidia mne. Považujem to za nespravodlivé. Aj ja chcem závidieť viacerým.
Ako môžem presunúť moje body niekomu inému, aby som si aj ja mohol vychutnať ten slastný pocit? :)
Janka6685
21.03.07,13:56
Presne tak. :cool:

ALE . . .

Keby ste vedeli, ako dobre padne závidieť body niekomu, kto ich má viac. Je to neopísateľný pocit ;) :rolleyes: :D

Mám bodov asi príliš veľa a preto je asi viac takých poraďákov, ktorí body závidia mne. Považujem to za nespravodlivé. Aj ja chcem závidieť viacerým.
Ako môžem presunúť moje body niekomu inému, aby som si aj ja mohol vychutnať ten slastný pocit? :)

:D:D:D .....perfektné na odľahčenie......:):):)
Jozef Mihál
21.03.07,14:10
A niekedy idú bodíky odpovediam, ktoré sú chybné...aj o tom je Porada.
Janka6685
21.03.07,14:14
A niekedy idú bodíky odpovediam, ktoré sú chybné...aj o tom je Porada.

Toto by som brala menej tragicky, ako to, keď sa rozdávajú body len za vtipný príspevok (napr.), lebo chybný príspevok sa opraví (ak si chybu niekto všimne) a dotyčný tak dostal bod aspoň za snahu pomôcť:rolleyes:;)
Marianna01
21.03.07,15:47
ja neviem, prečo sa z bodovania vôbec robí tragédia... nedostanem bod? - zrútil sa svet?...
Jozef Mihál
21.03.07,20:14
Nepoďakuje mi nejaký nevychovanec za odpoveď - zrútil sa svet?
Manual
21.03.07,20:16
Nepoďakuje mi nejaký nevychovanec za odpoveď - zrútil sa svet?
Jožko nezrúti, ale trnavská veža sa vždy zatrasie....:D:D:D
účtovník 007
21.03.07,20:41
Všetci píšete, aké sú body pre vás nepodstatné. Zaujímavé, koľká diskusia sa vždy rozvinie, ak sa o ne jedná. A nie len o ne, ale aj o tmu, svetlo, nebo, peklo...;)
Jozef Mihál
21.03.07,20:48
Pre mňa sú body dôležité - podľa počtu bodov dostávam prémie.
účtovník 007
21.03.07,20:49
Pre mňa sú body dôležité - podľa počtu bodov dostávam prémie.

A ja podľa prémií dostávam doma body!:D
lenkak
21.03.07,20:51
Bobo
a predpokladám, že v naturáliach.
účtovník 007
21.03.07,20:53
ako tak kukám a rozmýšľam, dnes som spopácala poznámky k UZ ...a napadlo ma..Jozef má porada body uvedené v tisícoch alebo v celých Sk????? Poraďte?:eek:
Manual
21.03.07,21:00
ako tak kukám a rozmýšľam, dnes som spopácala poznámky k UZ ...a napadlo ma..Jozef má porada body uvedené v tisícoch alebo v celých Sk????? Poraďte?:eek:
Boženka, chcel som ti pridať bod a zaokrúhliť tú UZ na tis. Sk ale nedá sa :confused:
endrju
22.03.07,04:30
Pre mňa sú body dôležité - podľa počtu bodov dostávam prémie.

A ja podľa prémií dostávam doma body!:D
Chcem poprosiť skúsených poraďákov o pomoc.

Z tejto témy som sa už dozvedel dosť veľa o význame pojmu "bod". :)

Avšak vysvetlenie pojmu "prémie" sa mi akosi nepodarilo nájsť ani v tejto téme a ani v iných témach na Porade. :confused:
Snažil som sa hľadať, ale asi som niekde urobil chybu. :o

Prosím, môže mi niekto pomôcť? ;)
Ďakujem za ochotu a čas, ktorý budete venovať sformulovaniu odpovede. :cool:
ALBO
22.03.07,07:09
U mňa je to asi tak, že čím viac bodov dostanem, tým skôr ma vyhodia z roboty.(keď to začnú kontrolovať)
katkaj
22.03.07,07:13
U mňa je to asi tak, že čím viac bodov dostanem, tým skôr ma vyhodia z roboty.(keď to začnú kontrolovať)


........ a tým skôr ma frajer pošle do kelu že sa mu nevenujem a "závislačím na Porade " :D:D
Manual
22.03.07,07:44
........ a tým skôr ma frajer pošle do kelu že sa mu nevenujem a "závislačím na Porade " :D:D
Katka nepošle, však mu dohovoríme;)
evina
22.03.07,07:50
Katka nepošle, však mu dohovoríme;)
Zober ho s nami na akože Krahule :)
renča1
22.03.07,07:52
Presne tak. :cool:

ALE . . .

Keby ste vedeli, ako dobre padne závidieť body niekomu, kto ich má viac. Je to neopísateľný pocit ;) :rolleyes: :D

Mám bodov asi príliš veľa a preto je viac takých poraďákov, ktorí body závidia mne. Považujem to za nespravodlivé. Aj ja chcem závidieť viacerým.
Ako môžem presunúť moje body niekomu inému, aby som si aj ja mohol vychutnať ten slastný pocit? :)

Endrju nielen ty , ale aj ja závidím;) . No nezávidím body:--- , ale závidím múdrosť, správny postup riešenia daňových, účtovných postupov ale hlavne znalosť zákonov. A to závidím nielen VIP poraďákom s veľkým počtom bodov, ale aj takým poraďákom, ktorí majú od 0 až 999999 bodov.
Samozrejme , že závidím v dobrom. :)
katkaj
22.03.07,07:53
Zober ho s nami na akože Krahule :)

Evi, drevo do lesa budem brať ? :D

Nie, všetko je OK. Ja som mu už vysvetlila že Porada je moja veľká škola :) Ale občas v rámci srandy počúvam aký som závislák, ale myslím že to viacerí :D
misomiso
31.05.07,07:43
1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením ikony v jeho profile (dolárik, na dlani - oranžová farba).


Tak som sa az teraz docital, ze mozem kolegom udelovat body - sorry. Budem to rad robit ked bude dovod, par ludi mi tu uz dobre poradilo, aj ked casto tu len tak travim volny cas.

Problem je ale v tom, ze fyzicky sa mi moznost pridelit body v profiloch nezobrazuje. Ziadnu ikonu dolarika nikde nevidim.
abel
31.05.07,07:46
To je Richardov príspevok z 21.11.2005. Vtedy boli pod tvojim profilom rôzne ikonky a medzi nimi aj dolárik (malo byť už eurečko). Teraz je tu namiesto toho "+oceňujem."
Tweety
31.05.07,07:48
misomiso
31.05.07,07:52
To je Richardov príspevok z 11.5.2005. Vtedy boli pod tvojim profilom rôzne ikonky a medzi nimi aj dolárik (malo byť už eurečko). Teraz je tu namiesto toho "+oceňujem."

Aha - chapem. Takze teraz to tu funguje uz ako v komunizme - bez penazi :) :) :)
Gabi03
31.05.07,07:53
Tak som sa az teraz docital, ze mozem kolegom udelovat body - sorry. Budem to rad robit ked bude dovod, par ludi mi tu uz dobre poradilo, aj ked casto tu len tak travim volny cas.

Problem je ale v tom, ze fyzicky sa mi moznost pridelit body v profiloch nezobrazuje. Ziadnu ikonu dolarika nikde nevidim.

mimotemy Fajn, že máš tak často voľný čas. :D

Inak bod pridáš kliknutím na "oceňujem".
abel
31.05.07,07:59
Aha - chapem. Takze teraz to tu funguje uz ako v komunizme - bez penazi :) :) :)
Ale misomiso, to nie je komunizmus, to je vyspelý kapitalizmus - bezhotovostná platba. :D
misomiso
31.05.07,08:04
Ale misomiso, to nie je komunizmus, to je vyspelý kapitalizmus - bezhotovostná platba. :D

Komunizmus mal by system, kde kazdy mal uzivat spotrebu tovarov a sluzieb na zaklade jeho potreby a sucasne kazdy mal pracovat podla jeho schopnosti - bez penazi. Ako vsetci dobre vieme, tento system sa nikdy nikde na svete nepodarilo zaviest a aj jeho prechodna prva faza nazvana socializmus skrachovala.

Ked sa ale dobre pozrieme na fungovanie Porady, je to cisty komunizmus v praxi. Kazdy radi podla svojich schopnosti a kazdy vyuziva poradenstvo podla svojich potrieb. Je to jedine miesto (hoci virtualne) kde sa to podarilo zaviest. :) :) :)
Jana Motyčková
31.05.07,08:27
Ked sa ale dobre pozrieme na fungovanie Porady, je to cisty komunizmus v praxi. Kazdy radi podla svojich schopnosti a kazdy vyuziva poradenstvo podla svojich potrieb. Je to jedine miesto (hoci virtualne) kde sa to podarilo zaviest. :) :) :)
No a v tom poraďackom komunizme najviac frflú tí, čo tie rady sporebovávajú tým, ktorí im ich dávajú, lebo im tie rady nenapíšu presne tak, ako by ich chceli počuť.
Samozrejme preháňam, (aby sa niekto neurazil:)) .
evina
31.05.07,09:21
No a v tom poraďackom komunizme najviac frflú tí, čo tie rady sporebovávajú tým, ktorí im ich dávajú, lebo im tie rady nenapíšu presne tak, ako by ich chceli počuť.
Samozrejme preháňam, (aby sa niekto neurazil:)) .

Jani to je bežná prax života, aj v politike-ľudia chcú počúvať len to čo je pekné príjemné hneď pochopiteľné - pravda ich málokedy zaujíma:):):), resp. nechce byť počutá ....
Zoltán Kovács
31.05.07,09:32
Stará pravda: Kto najvac dostáva, ten najviac plače. (že má málo). A to funguje v každej sfére života. Alebo daj prst zoberú ti ruku.
Jozef Mihál
31.05.07,09:33
Keď už je znovuotvorená táto téma - pozoruhodné je, že odpovede typu "nemusíš platiť" sú bodmi honorované viac, ako odpovede typu "musíš platiť".

Akokeby za znenie zákona mohol ochotný odpovedajúci...
ALDA
31.05.07,11:55
Keď už je znovuotvorená táto téma - pozoruhodné je, že odpovede typu "nemusíš platiť" sú bodmi honorované viac, ako odpovede typu "musíš platiť".

Akokeby za znenie zákona mohol ochotný odpovedajúci...


Môj názor : Za odpovede typu "nemusíš platiť" sa iste dávajú body, pretože je to od radosti, "musíš platiť" nie je dobrá sprava, je to sklamanie, ak si niekto myslel, že nemusí. Nejedná sa o osobu ochotného odpovedajúceho.
A je to podľa mňa aj ľudské a realita života, alebo sa tu nájde taký, ktorý rád platí a platí...?
ALDA
31.05.07,12:01
No a v tom poraďackom komunizme najviac frflú tí, čo tie rady sporebovávajú tým, ktorí im ich dávajú, lebo im tie rady nenapíšu presne tak, ako by ich chceli počuť.
Samozrejme preháňam, (aby sa niekto neurazil:)) .

Neviem či ide o frflanie, ale myslím si, že to nechápu a preto chcú odpoveď aby to pochopili. Väčšinou takto reagujú tí, ktorí ani nevedia, čo presne chcú vedieť.:) Ani neviem či mám právo sa zapájať do diskusie s tými, čo ešte majú náladu, chuť a čas stále radiť.;)
Richard
31.05.07,12:56
ten dolárik som v prvom príspevku opravil :)
Melnick
31.05.07,13:02
ten dolárik som v prvom príspevku opravil :)
takže si v tomto komunizme ,zahladil poslednú stopu kapitalizmu.:D :D :D
anklar
31.05.07,13:28
Skvelé upratovanie, Richard. Ľahšie sa mi budú hľadať odborníci po takomto Tvojom zásahu. Oceňujem a ďakujem.
Richard
31.05.07,17:15
Tie body treba brať s rezervou, pôvodný zámer sa až tak veľmi nepodaril, pretože body sa tu rozdávajú niekedy halabala....

Je to založené na dobrovoľnosti a dobrovoľnosti chýba sebakontrola.
To je práve to, že komunizmus je nereálny, pretože sebakontrola človeka nie je dostatočná na to aby nepotrebovala "donucujúci prostriedok, motiváciu", čo sú v kapitalizme peniaze... Na Porade radia tiež ľudia vďaka motivácii, ak by ich to nemotivovalo tak by neradili, čiže by nerobili to čo nechcú (a práve preto je komunizmus utópia - nikto nebude robiť to čo nechce len tak...)

Na Porade tiež nie je žiadny komunizmus, pretože nie je dodržaná rovnováha (niektorí prispievajú veľa, niektorí trochu a väčšina vôbec...).

V kapitalizme, hoci nie celkom presne, je takáto nerovnováha vyjadrená rozdielnosťou majetku - peňazí - prerozdeľovacieho prostriedku ...

Takže ja by som tu nebásnil o komunizme, ktorý odporuje zákonom prírody :)
Johanka
31.05.07,17:25
:D no , ešte sa tu začneme profilovať komunizmus versus kapitalizmus ....
Bez mučenia sa priznávam, že som Marxov Kapitál žrala viac ako môj syn Harryho Pottera a táto náučná ekonomická literatúra má v našom príbytku čestné miesto .
Jozef Mihál
31.05.07,17:58
mimotemy Hehe, ja sa priznám, že som istý čas vlastnil kompletné Leninove zobrané spisy - 26 dielov, ak si dobre pamätám. Kúpil som ich na kšeft pri rozpredaji podnikovej knižnice jedného JRD, vtedy za 1000 Kčs. Kde sa mi medzitým stratili - pri nejakom sťahovaní, si už nepamätám...
endrju
31.05.07,18:18
mimotemy Hehe, ja sa priznám, že som istý čas vlastnil kompletné Leninove zobrané spisy - 26 dielov, ak si dobre pamätám. Kúpil som ich na kšeft pri rozpredaji podnikovej knižnice jedného JRD, vtedy za 1000 Kčs. Kde sa mi medzitým stratili - pri nejakom sťahovaní, si už nepamätám...

Kompletné spisy v origináli mali viac ako 2 * 26 dielov. Tie však asi neboli preložené do češtiny alebo slovenčiny.
Do 26 dielov českého / slovenského prekladu tzv. kompletného diela sa zmestili iba tie najčastejšie "prežúvané" práce.

Myslím si však, že sme už od pôvodnej témy uleteli poriadne mimotemy ;)
misomiso
31.05.07,18:23
Mne sa najviac pacila Leninova "Teoria odrazu". Brali sme to cely rok a je to o vzniku zivota na zemi. V podstate to ma doplnat Darwina, Darwin pisal o tom, ako sa to (potom) cele vyvijalo, Lenin napisal, ako to vzniklo, (kym sa to vyvijalo).

Cela teoria spociva v tom, ze na zaciatku bola iba neziva priroda: skaly, voda, vzduch a slnecne ziarenie. Miliony rokov sa len tak prevaloval piesok po plazach, na kamene svietilo slnko a fukal vietor. Odrazu jedneho dna v jednu sekundu tak "specificky" fuklo na jeden konkretny kamen, (a pri tom velmi specificky zasvietilo slnko - samozrejme) skratka fuklo tak, ako nikdy predtym, a par molekul z kamena sa premenilo na prvu zivu bunku. To je bomba nie??

Ale to este nebolo vsetko. Ta prva ziva bunka bola schopna sa mnozit, prijmat potravu (aku, ked ziadna ina ziva hmota nebola?) a co je uplne najlepsie - bola schopna sa dodnes vyvijat na statisice druhov zivocichov (vratane cloveka) vo vsetkej rozmanitosti prirody a pri tom sa prisposobovat meniacim sa zivotnym podmienkam a klime. A to podotykam bez akehokolvek zasahu nejakej idey, alebo snad nejakeho architekta, ktoreho poniektori nazyvaju Boh.

Ja som sa vtedy opytal, ze teda dobre, verim v to zazracne Leninovo fuknutie, ale preco sudruh Lenin neriesi vo svojej teorii, odkial sa tu vzal ten kamen, vzduch, voda a slnko. Skoro ma nechali opakovat rocnik.

Inak ja som si povodne myslel, ze ta teoria sa vola Leninova Teoria Odrazu preto, ze ODRAZU fuklo. To bola le moj druhu omyl. Az na konci rocnika som sa dozvedel, ze sa to vola tak preto, ze Lenin tym opisal svet, jeho vznik, a ako sa to v nas odraza, teda skor asi ako by sa to malo, prepacte, ak to neviem viac vysvetlit, sam tomu asi dobre nerozumiem...
Johanka
31.05.07,18:30
mimotemy :--- ja ešte mám Leninove spisy, niektoré zväzky aj dvojmo, v prípade potreby poskytnem ...neskromne sa priznávam k vlastníctvu záverov z XIII.zjazdu KSČ a inej súvisiacej literatúry. Môj spolubývajúci najprv nechápal, ale po rozsiahlej prednáške o dejinách ekonomických teórií uznal, že aj teória socialistickej ekonómie má miesto nielen v dejinách, ale aj v našej knižnici :) .
Myslím, že práve účtovníci ( a myslím, že nie som v tomto namočená sama) bez problémov udržujeme ideu komunistických subotnikov a neraz aj nedelnikov :D .
Možno kolegovia o nejakých x-rokov mladší nechápu, ale - jednoducho sme v tom vyrastala, učila som sa to, keď som chcela skončiť VŠ , musela som absolvovať aj štátnice z vedeckého komunizmu a marxizmu-leninizmu. A až také hovadiny to neboli, zoberte si našu mladú generáciu - tí veru prácu ako prvotnú potrebu človeka nemajú :rolleyes: .
misomiso
31.05.07,18:58
...štátnice z vedeckého komunizmu a marxizmu-leninizmu. A až také hovadiny to neboli, zoberte si našu mladú generáciu - tí veru prácu ako prvotnú potrebu človeka nemajú :rolleyes: .

Ano, toto treba zdoraznit. Rozumny clovek si vie vyabstrahovat hoci aj 0,001% rozumnych (casto genialnych) myslienok z akehokolvek - aj uplne zvrateneho ucenia. Rozumny clovek chape, ze nie vsetko je iba cierne a biele, a hladanie pravdy je casto zlozitejsie ako sa zda. Preto rozumny clovek vidi aj mnohe pozitiva socializmu, napriek tomu, ze by v ziadnom pripade nechel, aby sa to vratilo. To iba ja zazivam vzdy utok roja vciel za to, ze to niekedy na Porade spomeniem, cakam, kedy mi za to pozastavite registraciu.:) :)

Nedavno som bol pozvany jednym (v nasej oblasti vyznamnym) konkurentom - majitelom firmy v zap. Europe. Kontaktoval nas (najprv cez ambasadu - obchodnu komoru, aby sa nedozil toho, ze nejaky XY Slovak odmietne JEHO ponuku) - ale inak skvely chlapik, ma zaujem o nejaky outsourcing, casom aj snad inu spolupracu alebo fuziu. Tak sme nezavazne diskutovali na obede, bolo z neho citi, ze obdivuje, co sme za kratky cas dokazali. Ja mu hovorim, aky som nesmierne stastny, ze patrim ku generacii, ktora zazila oba spol. systemy. Ja som sa uz ani nemohol narodit lepsie.

Detsvo som prezil za kludneho komunizmu, ziadne 50 roky, ale 60 a 70, teda taky soft socializmus, bol som uchraneny od drog a pod.
Vystudoval som za sociku, co malo mnohe negativa, alle skolstvo u nas (mam VS v Prahe) nebolo na zlej urovni. Predovsetkym som ale zazil obdobie, kedy som sa musel zmierit s tym, ze mi mnohe veci chybaju. Socializmus neuveritelne rozvinul moje manualne zrucnosti,aj ked som studoval nieco ine. Ak som sa chcel vozit na bicykli, musle som si z 3 starych poskladat 1 novy, ak som chcel pocuvat dobru hudbu, musel sa zo mna stat "radioamater", veci, ktore sa dnes kupuju v supermarkete sa vtedy casto vyrabali rucne v dielni v kazdom dedinskom dome. Tieto schopnosti (a vedomosti) mi prisli velmi vhod, ked som sa rozhodol podnikat vo vyrobe.

Zenil som sa 4 mesiace pred revoluciou, to som mal hotovu VS a koncil som rok vojny. Obdobie toho najzivelnejsiehio kapitalizmu som prezil ako statny zamestnanec, ciastocne na volnej nohe, vela som cestoval a kedze som zarabal aj v zahranici, nezil som zle. Pred 4 rokmi som sa rozhodol zacat podnikat (v case, ked tu uz bolo standardne podnikatelske prostredie). Nebolo to lahke, ale to najhorsie mame hadam za sebou, aj ked nechem sa ruhat a netvrdim, ze som za vodou.

Tvrdim ale, ze asi tazko by som zacal s tym, co robim, ak by som vyrastal niekde napr. vo Viedni. Ktosi mudry povedal, ze ludia, ktori vymysleli pocitace, sa ako deti hravali s drevenymi hrackami a ze ak by sa hravali pocitacove hry, nikdy by nic podobne nevytvorili. To by platilo aj v mojom pripade. Som vdacny osodu, ze som sa nenarodil ani skor, ani neskor. Ked k tomu pripocitam este tu euforiu, ze tu pomaly zacina vsetko fungovat... neviete si predstavit, aku frustraciu zazivaju v poslednych rokoch ti na zapade, ktorym sme dlhe desatrocia zavideli, napr. Nemci. Uz sa par rokov dusia vo vlastnej stave (ekonomicky zazrak sa neda natahovat donekonecna) a zacinaju z toho byt poriadne nervozni...
Gabi03
01.06.07,04:50
mimotemy Celkom dobre ste ma vyhecovali. :D Že by som si zohnala tie spisy a začala študovať? :confused: :rolleyes: :---
Jana Motyčková
01.06.07,05:34
Neviem či ide o frflanie, ale myslím si, že to nechápu a preto chcú odpoveď aby to pochopili. Väčšinou takto reagujú tí, ktorí ani nevedia, čo presne chcú vedieť.:) Ani neviem či mám právo sa zapájať do diskusie s tými, čo ešte majú náladu, chuť a čas stále radiť.;)
Heli, ten príspevok som myslela skôr v tom zmysle, ako príklad toho ako ten komunizmus dopadne.
Jana Motyčková
01.06.07,05:57
Detsvo som prezil za kludneho komunizmu, ziadne 50 roky, ale 60 a 70, teda taky soft socializmus, bol som uchraneny od drog a pod.

Určite pre množstvo ľudí to bol soft socializmus, ale niekto to dusno pociťoval stále. Otec bol vyhodený z práce v zlatých 60-tych, keď ho cheli urobiť riaditeľom ale on odmietol vstúpiť do KSS (na hodinu, žiadne odstupné, žiadne odbory), potom bol pol roka nezamestnaný (žiadna podpora v neamestnanosti ani sociálne dávky - žena na materskej), v tom čase to hraničilo s kriminálom - ale zamestnať ho nechcel nikto. Nakoniec robil závozníka (s VŠ). Mňa kontaktovala s nejakými otázkami ŠTB ešte tušim v 1987. Mala som strach ešte dlho. Mám aj rodinu, ktorá bola postihnutá nemožnosťou detí študovať už na SŠ (dalo sa iba na učňovku so samými jednotkami- cca 1976). Pamätám si strach aby som niečo zle nepovedala už od základnej školy (snáď v 3.triede som si to začala uvedomovať).

Ale verím, že spústa ľudí si užívala svoj kľudný život, bez starostí.
Danila
01.06.07,06:10
mimotemy :--- ja ešte mám Leninove spisy, niektoré zväzky aj dvojmo, v prípade potreby poskytnem ...neskromne sa priznávam k vlastníctvu záverov z XIII.zjazdu KSČ a inej súvisiacej literatúry. Môj spolubývajúci najprv nechápal, ale po rozsiahlej prednáške o dejinách ekonomických teórií uznal, že aj teória socialistickej ekonómie má miesto nielen v dejinách, ale aj v našej knižnici :) .
Myslím, že práve účtovníci ( a myslím, že nie som v tomto namočená sama) bez problémov udržujeme ideu komunistických subotnikov a neraz aj nedelnikov :D .
Možno kolegovia o nejakých x-rokov mladší nechápu, ale - jednoducho sme v tom vyrastala, učila som sa to, keď som chcela skončiť VŠ , musela som absolvovať aj štátnice z vedeckého komunizmu a marxizmu-leninizmu. A až také hovadiny to neboli, zoberte si našu mladú generáciu - tí veru prácu ako prvotnú potrebu človeka nemajú :rolleyes: .Johanka, včera som bola trošku zmätená Tvojim PMS v jednom príspevku, keďže Tvoj nick som považovala za pseudonym zrelosti a múdrosti. Dnes som pochopila asi celkom presne, že to bola len taká odreagovačka a že som sa nemýlila. Ja s tebou v tejto tak veľmi súhlasím, že keby sa hodnotilo čestným uznaním, tak Ti ho dám zarámovať a osobne prinesiem. A aby som nebola úplne mimo témy, tak bodovanie býva občas aj veľká sranda. Ale tú nezakázali ani v komunizme, ani v kapitalizme. Tak prečo by sme občas nesrandovali ďalej. Pre mňa bod často znamená presvedčenie, že zadávateľ naše príspevky aj číta, a váži si čas, ktorý venujeme jeho potrebám. :)
misomiso
01.06.07,06:40
Určite pre množstvo ľudí to bol soft socializmus, ale niekto to dusno pociťoval stále. Otec bol vyhodený z práce v zlatých 60-tych, keď ho cheli urobiť riaditeľom ale on odmietol vstúpiť do KSS (na hodinu, žiadne odstupné, žiadne odbory), potom bol pol roka nezamestnaný (žiadna podpora v neamestnanosti ani sociálne dávky - žena na materskej), v tom čase to hraničilo s kriminálom - ale zamestnať ho nechcel nikto. Nakoniec robil závozníka (s VŠ). Mňa kontaktovala s nejakými otázkami ŠTB ešte tušim v 1987. Mala som strach ešte dlho. Mám aj rodinu, ktorá bola postihnutá nemožnosťou detí študovať už na SŠ (dalo sa iba na učňovku so samými jednotkami- cca 1976). Pamätám si strach aby som niečo zle nepovedala už od základnej školy (snáď v 3.triede som si to začala uvedomovať).

Ale verím, že spústa ľudí si užívala svoj kľudný život, bez starostí.

S tym suhlasim. Urcite by tu mohlo napisat dalsich 5.000 ludi svoje bolestne skusenosti z tohto obdobia. Ja som iba napisal svoje. Mal som stastie, ze som bol vtedy dieta a tym padom som si zil svojim zivotom (rozptyl 5 km na bicykli), preto ma zasadne veci netrapili. Tym, ze som sa do sociku narodil, som to nepocitoval tak, ako ti, co do neho "spadli". (To je ako ked sa narodi nejake postihnute dieta, tak je to sice tragedia, ale utrpenie toho, kto bol zdravy a potom ochorel je vacsie).

Ja som odmietol vstupit do KSC tri razy na VS, na treti raz sa ma dokonca uz ani nepytali, rovno za mna vyplnili ziadost a mojmu pedagogovi uz dali na mna pisat posudok. Napriek tomu, ze som to odmietol, ma nevyhodili. Je pravda, ze to ale bolo tri roky pred revoluciou.
Monika Kováčová
01.06.07,06:41
Richard
01.06.07,09:58
Ďakujem ermon za presmerovanie od mimo témy :)
helas
19.06.07,13:27
Neviem, kde to mám napísať, ale ja mám dnes takú radosť, že by som najradšej dala 100 bodov tejto porade, všetko, všecicko som tu dnes našla, čo som potrebovala a zajtra budem "hviezdiť a exelovať" a to len vďaka vám všetkým. ˇD A K U J E M !!!!
katkaj
19.06.07,13:30
Neviem, kde to mám napísať, ale ja mám dnes takú radosť, že by som najradšej dala 100 bodov tejto porade, všetko, všecicko som tu dnes našla, čo som potrebovala a zajtra budem "hviezdiť a exelovať" a to len vďaka vám všetkým. ˇD A K U J E M !!!!


Tak to je super. Myslím že toto je hlavným poslaním PORADY:)
drobeceva
05.10.07,07:33
Chcem oceniť nejaký príspevok a vypisuje mi, že prideľ bod niekomu inému a tak môžeš prideliť bod /a vypíše mi toho, komu pôvodne oceniť príspevok chcem/. Prečo je to tak?
Manual
05.10.07,07:54
Chcem oceniť nejaký príspevok a vypisuje mi, že prideľ bod niekomu inému a tak môžeš prideliť bod /a vypíše mi toho, komu pôvodne oceniť príspevok chcem/. Prečo je to tak?
Nedá sa prideliť pod 2x po sebe tomu istému členovi, aspoň to tak chápem ja.:)
drobeceva
05.10.07,08:10
Nie. Je nejaký dotaz, na ktorý zodpovie len jeden. Chcem to oceniť a vtedy mi vypíše, aby som ocenila niekoho a tak môžem tomu dotyčnému pridať bod.To je čo, keď je len 1 príspevok?
Zita5
05.10.07,08:13
Nie. Je nejaký dotaz, na ktorý zodpovie len jeden. Chcem to oceniť a vtedy mi vypíše, aby som ocenila niekoho a tak môžem tomu dotyčnému pridať bod.To je čo, keď je len 1 príspevok?

Ak by si prešla tému ohľadom bodovania , už sa o tom diskutovalo . No bohužiaľ najskôr musíš oceniť niekoho iného , aby si mohla dať bodík tomu , komu si chcela .
Manual
05.10.07,08:14
Nie. Je nejaký dotaz, na ktorý zodpovie len jeden. Chcem to oceniť a vtedy mi vypíše, aby som ocenila niekoho a tak môžem tomu dotyčnému pridať bod.To je čo, keď je len 1 príspevok?
A pred týmto ocenením si komu dávala bod ? Ak to bol ten, ktorému chceš dať bod teraz hoci v inej téme, tak ťa to nepustí. Ak je to inak napíš, adminovi Richardovi že máš problém.
drobeceva
05.10.07,08:17
A pred týmto ocenením si komu dávala bod ? Ak to bol ten, ktorému chceš dať bod teraz hoci v inej téme, tak ťa to nepustí. Ak je to inak napíš, adminovi Richardovi že máš problém.
No tak to si nepamätám, komu som naposledy dávala bod. Ale aj tak vďaka.
michelle84
31.10.07,05:58
Dá sa mi niekde pozrieť komu som pridala bod a na ktorý príspevok?
Stefan2005
31.10.07,06:26
Vidíš, tak to neviem, ale vo svojom profile môžeš zistiť, od koho si dostala bod (body)...
Paula
31.10.07,06:29
Dá sa mi niekde pozrieť komu som pridala bod a na ktorý príspevok?


Toto nezistíš. Mne chýba pre zmenu informácia, kde som pridala súhlas, pretože ak niekto svoj príspevok po čase opraví, možno s ním už po oprave nesúhlasím :cool:
Gabi03
31.10.07,06:55
Toto nezistíš. Mne chýba pre zmenu informácia, kde som pridala súhlas, pretože ak niekto svoj príspevok po čase opraví, možno s ním už po oprave nesúhlasím :cool:

Súhlasím. Keď ja upravujem takýto svoj príspevok, upozorňujem so mnou súhlasujúcich cez SS.
willma
31.10.07,08:54
Ja len tak na okraj, v poslednom čase som si všimla, že bodíky sa prideľujú presne proti pravidlu číslo 2- čiže "len tak pre radosť", nebolo by dobré aby novší účastníci porady boli pred pridelením bodu nejakým spôsobom upozornení na toto pravidlo?
liba2
01.11.07,15:08
... keď každý si neprečíta etiketu, potom to tak dopadne :D.
nextone
28.01.08,09:48
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.

Veľmi ma mrzí, že to už nie je dávno pravda, pretože sa tu dávajú body aj za jedného :) a to si myslím, že nie je na pravom mieste. Keď by to malo byť na základe vyššie uvedeného textu, tak tu polovica osôb nemá ani bod. Keď sa na to pozriem je tu len pár ľudí, ktorí dokážu kompetentne pomôcť. Ostatný dávajú linky, alebo zavádzajúce odpovede. Alebo odpovede, ktorým potom samy nerozumejú. :mee:
Paula
28.01.08,19:08
Ostatný dávajú linky


Nuž, ak som v časovej tiesni, tak dám iba link. Ten, o ktorom presne viem, že ho za pár sekúnd nájdem....prijímateľ ma môže aj zabiť a zakopať, ja to beriem ako aspoň prvú pomoc:). Takže ten iba link nemusí vždy znamenať "a teraz si už pomôž sám";)
STRELEC
28.01.08,19:22
Nuž, ak som v časovej tiesni, tak dám iba link. Ten, o ktorom presne viem, že ho za pár sekúnd nájdem....prijímateľ ma môže aj zabiť a zakopať, ja to beriem ako aspoň prvú pomoc:). Takže ten iba link nemusí vždy znamenať "a teraz si už pomôž sám";)
Myslím si , že dať dobrý link je dobrá úspora času a to nielen pre toho konkrétneho zadávateľa témy. Aj pre iného, ktorý sice otázku nedával, ale téma ho zaujíma. Nemusí lúskať kde-čo, ale prečíta si príspevky k téme, či obdobným témam!! Chce to dobrú orientáciu v Porade, pravidelnú účasť, spôsob - u toho, čo dáva link.
Pravdu povediac rád by som "len dával link" aj ja, ale žiaľ neviem, ako sa linkuje a ako na to ísť. A niektorí sú v tom doslova borci!
Rozalka
28.01.08,19:26
... Pravdu povediac rád by som "len dával link" aj ja, ale žiaľ neviem, ako sa linkuje a ako na to ísť. A niektorí sú v tom doslova borci!
To myslíš naozaj vážne?
Ak chceš upozorniť na celú tému, tak kopíruješ adresu http (úplne hore), ak len konkrétny príspevok, tak na čísle príspevku klikneš pravým tlačítkom myšky, objaví sa menu, vyberieš "kopírovat zástupce" a vložíš do príspevku.
Ale aj tak si myslím, že len špásuješ :):):)
evina
28.01.08,19:33
To myslíš naozaj vážne?
Ak chceš upozorniť na celú tému, tak kopíruješ adresu http (úplne hore), ak len konkrétny príspevok, tak na čísle príspevku klikneš pravým tlačítkom myšky, objaví sa menu, vyberieš "kopírovat zástupce" a vložíš do príspevku.
Ale aj tak si myslím, že len špásuješ :):):)

Prečo , my sedemnásťroční to veru nevieme dlho:D. ja som sa to nedávno naučila tiež tu...
účtovník 007
28.01.08,19:46
http://www.porada.sk/626257-post248.html

bozinku, co som sa zas naucila;)


prepacte ze som mimotemy
Rozalka
28.01.08,19:52
Prečo , my sedemnásťroční to veru nevieme dlho:D. ja som sa to nedávno naučila tiež tu...
Kde som sa to naučila ja? Na Porade.
Ako 17 ročná :rolleyes: som ani ja z neba múdra nepadla a vďaka porade som sa veru veľa vecí naučila. :)