palino640
30.10.10,17:40
Pozdravujem Vas,
zistoval som si medzi okolitymi firmami, aky by bol zaujem o pozicanie auta. Zistil som, ze o isty druh by bol zaujem a mal by som uz dopredu iste firmy, ktore by si odomna auta poziciavali.
Chcel by som sa vsak opytat, je mozne kupit ready made sro, platcu DPH a hned nasledne do tejto novej firmy kupit auta bez dph a nasledne ich prenajimat hlavne firemnym zakaznikom?
Videli by ste v tom nejaky problem,alebo zadrhel? Myslim hlavne z uctovneho hladiska a pod. Klientov teraz neriesme.
Dakujem.
profesional
30.10.10,19:51
Nevidim v tom vobec ziadny problem. Skor je to o tom ze za akych podmienok budu ochotni si klienti to auto pozicat. A hklavne si nie som isty ci prevadzkovanie autopozicovne je volna zivnost a ci na to tak nahodou nepotrebujes suhlas mesta.
blavaciko
31.10.10,09:04
v zozname odporucanych oznaceni volnych zivnosti je prenajom (nie poziciavanie) dopravných prostriedkov (pozemných, vodných, vzdušných) pod nazvom prenajom hnutelnych veci, takze imho to spada k tomuto podn. zameru.
a samozrejme ze sa to da vsetko spravit aj s ready-made spolocnostou ako s ktoroukolvek inou.
len si treba spocitat, ci to bude vynosne
Economic
01.11.10,09:51
Spoločnosť ready made už s DPH kúpiš dosť draho. Podľa mňa výhodnejšie je založiť si svoju a následne požiadať o DPH, je to lacnejšie. Predmety si zvolíš presne také aké potrebuješ.
Economic
01.11.10,09:53
Keď sme už o spoločnosti ready made, ja by som mala jednu otázku. Ako je to so žiadosťou o DPH pre firmu, ktorú založím na predaj. Stretla som sa s konkrétnym prípadom, že za takýmto účelom odmietli dať spoločnosti DPH a bolo tam konkrétne uvedené, že pokiaľ spoločnosť je určená na predaj, DPH jej nepridelia. Čo Vy na to poraďáci ? Je to správny postup daňového úradu? Rada si prečítam každý Váš názor.
blavaciko
02.11.10,13:25
a danovy urad musi vediet ze spolocnost je zalozena na predaj?
Economic
02.11.10,13:43
a danovy urad musi vediet ze spolocnost je zalozena na predaj?

Jeden úrad nevedel. No aj tak nedal.
Druhý tušil, pretože tých firiem už viac bolo prepísaných za posledné obdobie a dal si podmienku, že ak firma bude odpredaná, firma DPH nedostane. Mne osobne sa takýto postup nepáči, no neviem čím oponovať proti takémuto rozhodnutiu.
blavaciko
03.11.10,09:41
cim oponovat?
neviem ako je to presne stanovene v zakoni, ale myslim ze kazdy ma pravo sa pravoplatne registrovat ako platca dph...
alebo si vystav faktury a zmluvy a potom po registracii za platcu si ich dobropisuj alebo whatever,
setko sa da okaslat....
hatala.adam
08.11.10,19:40
Keby som teraz pred koncom roku kupil ready made registrovanu na DPH, stvrtrocneho platcu ,kupil by som na nu auto a nasledne by som nemal v prvych mesiacoch podnikania velke zisky z dovodu ze som novy na trhu a este len nadvezujem obchodne kontakty, ako by to bolo s vratenim DPH? Nebol by tam problem na danovom urade? Myslim tym nejaky akoze nadmerny odpocet DPH. Mate s tym niekto skusenosti?