Drumstick
30.10.10,17:56
Dobry den poradaci. Mam takyto problem s ktorym mi tu mozno niekto pomoze. Pred tromi mesiacmi som si s kamaratom vymenil auta bez doplatku a bez zmluvy. Chcel som mensie a on vacsie. Na aute sa prejavili asi 3 skryte zavady (zatekanie do auta, zatajena havarka a najvacsi problem je ze auto je v chladnom pocasi nepojazdne - po starte zdochne). Bol som s tym v BBB autocentre kde mi deklarovali ze poruchy prevezmu na seba a auto vykupia. Dohodli sme sa na cene a isiel som domov no zaskocil ma od nich telefonat ze auto neberu lebo bolo nieco robene s VIN cislom (zrejme navarane z ineho auta). Myslite ze ma cenu to riesit sudnou cestou? Podla obcianskeho zakonnika by mala byt zaruka 6 mesiacov na vady ale je tu problem aj s tym VIN. Dakujem za kazdu radu :mee:
day
30.10.10,16:38
auta vymenit naspat
zaruka je 6mesiacov, ale v tomto pripade je to az na podvod (zmena, pozmenovanie VIN)
Drumstick
30.10.10,16:46
Auta vymenit napadlo aj mna ale druha strana nesuhlasi. Nieje problem ze sme nemali uzavretu pisomnu zmluvu? Na dop.inspektorate sme ale auta prepisali v jeden den takze to by mohol byt dokaz.
misoft
30.10.10,20:35
mimotemy Ponaučenie: nič bez papiera! Takto je to slovo proti slovu, súd nebude brať do úvahy zápisy DI. Pokiaľ nie je písomná zmluva, ale len ústna, mal byť pri tom aspoň 1 svedok - nestranný. Pokiaľ protistrana nebude súhlasiť, nič s tým neurobíš, nemáš dôkaz.
Ostalo to na tebe.
:(
day
30.10.10,21:09
ako si ho prepisal Ty?
tu bude problem, ked Ti to policajti urobili ako sa hovori za "kavu" - bez kontroly - potom je podozrenie za zmenu VIN na Tebe
Flinstone
31.10.10,04:48
nevyžaduje sa pri prepise kontrola originality? veď tam by také niečo mali odhaliť...
Drumstick
31.10.10,08:31
Kontrola originality sa vyzaduje iba pri dovoze zo zahranicia. Mne to auto normalne prepisali a aj byvaly majitel s tym nemal problem ked to kupoval. Na obhliadkach policajti iba porovnavaju VINko. Mimochodom svedkov mam dost ze sme to vymenili
misoft
31.10.10,15:51
Aspoň dačo
day
31.10.10,20:02
nevyžaduje sa pri prepise kontrola originality? veď tam by také niečo mali odhaliť...

pri prepise nepotrebujes KO, ale policajt ma povinost skontrolovat identifikatory na vozidle
video1983
31.10.10,21:49
dobry kamarat
misoft
02.11.10,14:07
mimotemy...takého len nakopať a zahrabať :---:---