zabenka
31.10.10,06:18
Chcela by som Váš názor.
Rada tu chodím, keď ma bolí počítač.
Dnes idem znovu sa spýtať.
Vyjadrím sa obyčajne, veď som len obyčajná,60r, nevzdelaná používjúca počítač len doma.
Bruško počítača neovládam. Pracovať na ňom viem dosť dobre.
Mám takýto problém.
Počítač má už asi 5 rokov.
Začal mi pri spustení reštartovať-proste sa trápi, pokial sa začne.
Dopolovice naskočí a vráti sa aj 4x možno aj 5x.
Niekedy ho musím tvrdo reštartnúť na bedni, viem, tak sa nerobí, ale inak to nejde.
Niekedy sa párkrát vráti a sám naskočí.
Niekedy zas normálne naskočí bez reštartovania.
A tú radu chcem takúto: Mám si kúpiť nový, alebo si ho opraviť?
Proste, ktohovie, koľko by tá súčiastka stála a možno by mi ten počítač dlho nevydržal a aj tak by som si musela kúpiť nový.
No a ešte mi tam môžete pridať aj nejaký počítač-nie notoobuk, lebo ostatok mám a s počítačom som bola veľmi spokojná. Aj som, len chdáčisko už akosi prestáva mať silu.
Chcem taký , šitý pre domácnosť.
Internet-napaľovanie-sťahovanie a nech mi aj dobre hrá, pri práci občas počúvam rádio alebo CD.
Takže, chlapci, teším sa na Vašu odpoveď.:)
maurer2
31.10.10,05:40
5 rocny to je uz dost stary ale odhliadnuc od veku pravdepodobne si natiahla neaky virus alebo nieco podobne popripade poskodeny windows, mozno by ho stacilo precistit aj fyzicky aj softwarovo ale najucinnejsie je reinstal windows ak to nevies radsej niekto znamy nech ti pomoze aby si nestratila vsetky dokumenty. Inak odporucam trocha investovat a kupit nieco nove poradia ti v kazdom PC obchode ale prejdi si radsej 2-3 dnes ich je neurekom :) Na to co popisujes by ti stacila tato zakladna doska GIGABYTE D525TUD v cene zhruba za 75€ (novy HDD neni podmienka) a ramka DDR3. Skrinku a dvd zdroj mozes pouzit ten co mas samozrejme treba vylucit poruchu zdroja.
220870
31.10.10,06:02
Možno je len úplne plný (toto kedysi robil aj mne)a už nemá miesto v pamäti.Kliknite na ikonku môj počítač tam vám ukáže taký malý graf kde zistíte koľko voľného miesta má v pamäti malo by byť aspoň 10GB.Ak ste nikdy počítač nečistili tak je 100% plný.
Fero11
31.10.10,06:48
Chcela by som Váš názor.
Rada tu chodím, keď ma bolí počítač.
Dnes idem znovu sa spýtať.
Vyjadrím sa obyčajne, veď som len obyčajná,60r, nevzdelaná používjúca počítač len doma.
Bruško počítača neovládam. Pracovať na ňom viem dosť dobre.
Mám takýto problém.
Počítač má už asi 5 rokov.
Začal mi pri spustení reštartovať-proste sa trápi, pokial sa začne.
Dopolovice naskočí a vráti sa aj 4x možno aj 5x.
Niekedy ho musím tvrdo reštartnúť na bedni, viem, tak sa nerobí, ale inak to nejde.
Niekedy sa párkrát vráti a sám naskočí.
Niekedy zas normálne naskočí bez reštartovania.
A tú radu chcem takúto: Mám si kúpiť nový, alebo si ho opraviť?
Proste, ktohovie, koľko by tá súčiastka stála a možno by mi ten počítač dlho nevydržal a aj tak by som si musela kúpiť nový.
No a ešte mi tam môžete pridať aj nejaký počítač-nie notoobuk, lebo ostatok mám a s počítačom som bola veľmi spokojná. Aj som, len chdáčisko už akosi prestáva mať silu.
Chcem taký , šitý pre domácnosť.
Internet-napaľovanie-sťahovanie a nech mi aj dobre hrá, pri práci občas počúvam rádio alebo CD.
Takže, chlapci, teším sa na Vašu odpoveď.:)
Mam pocitac ktory ma 10 rokov a bezi bez problemov (sice ho uz nepouzivam, lebo mam rocny PC, tak vyuzivam ten). Takze tvoj 5 rocny by mal byt v pohode.
Je dost pravdepodobne, ze ho nebude treba ani opravit a ani kupit novy. Mozno ho staci otvorit a z vnutra povysavat, KOMPET a preinstalovat OS, ale radsej sa obrat na niekoho kto ma s tym nejake skusenosti, mozno vnuk, alebo tvoje deti
zabenka
31.10.10,08:10
Potešili ste ma.
Dnes som počítač vyvalila na bok-ošdrobovala kryt, povysávala, na osku ventilátora som šparadlom vtlačila trocha silikonového oleja,zatvorila a zatiaľ frčí-uvidím.
Čo sa týka čistenia počítača-myslím hávedi, mám nod32, kúpený, použivam den ne adwacent care, clener a volné miesto mám 50,23 GB čiže67%
Dám vedieť, čo spraví po mojej očiste.
Som rada že takáto poradna existuje.
Ďakujem
zabenka
31.10.10,08:13
A čo je to preinštalovať os?
Mne pri kúpe nedali nijaké CD na operačný systém.
Fero11
31.10.10,09:16
No mozno si ho kupila bez operacneho systemu (OS). Ak si nekupila OS, tak ho mas zrejme nelagalne. Dnes ma takmer kazdy obycajny clovek nelagalny OS, jedine ze mu vnutili pri kupe OEM, alebo pouziva linux (OS zadarmo).
Myslim si, ze je lepsie urobit raz za cas reinstal, ako sa trapit a hladat chybu preco to ide tak pomaly, preco sa to vypina, preco to blbne atd ....
Vlado40
31.10.10,09:17
A čo je to preinštalovať os?
Mne pri kúpe nedali nijaké CD na operačný systém.

S tým by som začal.Preinštaloval OS t.j nanovo nainštalovať Windows.Samozrejme predtým by som zapol kompresor a dôkladne vyčistil od prachu.
zabenka
31.10.10,09:51
Ja som počítač kúpila legálne, možno mi nedali to CD(nechali si ho oni)vedeli že tomu nerozumiem,
V počítači bolo všetko, od nod32, trebars po winrar,nero+CD, no všetko čo sa používa.
Trebárs, kamarádka na tošibe mala holý počítač, všetko musela inštalovať.
Ale, ako som písala, kryt som odšrobovala, povysávala, ventilátor som šmahla silikónovým olejom, uvídím, zdá sa, že som mu pomohla.
potom napíšem ako, lebo to robí pri spúšťaní.
zabenka
31.10.10,13:42
Hmmm.
Prišla som z prechádzky a ono zas tak isto robí.
Naťiahlo ho až možno na 7x.
Fero11
31.10.10,14:44
Tak treba skusit preinstalovat OS
zabenka
01.11.10,03:56
Ďakujem za rady.
Počítač už zverím odborníkovi, do firmy ktorý mi ho predal.
Prajem Vám krásny deň.
Zitulda
02.11.10,13:28
Pomôže mi niekto?:mee: Mám Win7. Neviem, čo sa pošahalo, alebo iba sa mi kdesi presunula celá zložka, veľmi dôležitá. Neviem ju nájsť(ani ikonku s odkazom na hľadanie složiek atď nikde nevidím. Tu je to úplne ináč?! ...v tomto programe nie tak, ako som predtým v XP-čku. Tam som šla cez Štart a Hledať. Prosím poradte mi, potrebujem to naozaj súrne. Ďakujem pekne.
Vlado40
02.11.10,14:04
Tak skús zadať názov ,tak dôležitej zložky.
Zitulda
02.11.10,16:00
Tak skús zadať názov ,tak dôležitej zložky.
Povedz Vladko ako a kde zadať názov?!...práve o to mi ide...pri XP som vedela nájsť a teraz sa mi asi celá presunula kdesi pomôžeš mi ju nájsť? budem Ti povďačná
KoxXxo
02.11.10,17:39
Otvor si Tento počítač a vpravo hore máš vyhľadávacie políčko, tak tam to napíš.
zabenka
03.11.10,15:59
Tak, som tu.
Včera som počítač dala do opravy, dnes ho mám už fit,
Vymenili zdroj.
Ja moc neviem o čo sa jedná, ale ide dobre.
Takže, ešte raz srdečná vďaka.