Bataj
31.10.10,07:43
Viem, ze uspech v podnikani je okrem ineho dany aj schopnostou, alebo mierou vysporiadat sa so strachom z rizika. Tu sa asi zacina boj vacsiny z nuly zacinajucich podnikatelov a sem to priviedlo aj mna. Existuju ludia a sam ich hodne poznam, ktori bez akychkolvek obav o seba ci rodinu hladaju a znova zacianju a zacinaju. Na druhej strane su ti, ktorych to v zivote nenapadne ani len raz, lebo strach z rizika je obrovsky no a kdesi medzi sa momentalne nachadzam ja.

Mam veci premyslene, robim ich uz roky, ako zamestnanec samozrejme. Viem aj ako by veci sli vylepsit a preto som sa rozhodol, ze to skusim sam. Som pripraveny na to, ze to bude tazke a ze to moze trvat aj roky. Nevadi, som skromny a vydrzim dost, v podstate ma ktomu priviedol hnev a zufalstvo, ze veci nejdu tak ako by som chcel a vtedy som si polozil tu otazku, preco vlastne veci nejdu tak ako by som chcel, alebo ako navrhujem ? Odpoved bola logicky jasna, musis to skusit sam. A tu to skratim a vratim sa k tomu podstatnemu, ako sa prehupnut ponad hlasy nedovery, ktore tvrdia "co ked nebude dost zakaziek, co ked nezozenies spravnych ludi, co ked..." a posluchnut logiku, ktora jednoznacne tvrdi "to musi ist". Ma vobec vyznam zacinat s takouto nedoverou v seba sameho hned na zaciatku ?

Bol by som vdacny za akykolvek postreh od ludi, ktori to uspesne zvladli a nasli sa v hore napisanych riadkoch.

Vdaka.
profesional
31.10.10,08:00
Strach je dcerou neznalosti. Nemyslim tym globalnej neznalosti. Ale neznalosti o tom ako podnikat a ako podnikat uspesne. Vacsina firiem pomerne rychlo skrachuje, lebo zacinajuci podnikatelia si myslia, ze ak rozumeju podstate sluzby alebo tovaru s ktorym chcu podnikat, ze podnikat dokazu. To je ale jeden obrovsky omyl.
Strach zacinajucich podnikatelov vyplyva z toho ze veria bludu ze podnikanie je umenie. Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze podnikanie nie je umenie. JE TO VEDA. Veda ktora ma velmi presne pravidla. Zaklad je sustavne sa vzdelavat, hlavne v oblasti obchodu, marketingu, predaja, ale tiez ekonomie, uctovnictva, prava. Bez sustavneho vzdelavania sa (nemam na mysli skolske vzdelavanie) je sanca na uspech miziva. Ak poznas pravidla ako system funguje, vtedy je riziko neuspechu pomerne male a strach tu nema miesto.
To ze je niekto nespokojny s tym ako veci funguju neznamena, ze vie ako ich zmenit uspesne. Lebo lepsi je nedokonale fungujuci biznis co prinesie miliardu ako dokonale fungujuci biznis co skrachuje.
220870
31.10.10,08:58
Sám som začal podnikať z podobných pohnútok ,ako vy.
V prvom rade si urobte akési sondy na trhu ,či o vás ,vaše služby ,tovar,bude záujem ,nepíšte či idete podnikať s nejakou službou, alebo tovarom.Napríklad.Ja som dal izeráty do všetkých inzertných novín,ešte počas zamestnaneckého pomeru,záujem o mňa bol ,šiel som takmer na istotu.
Podmienky úspechu.Nesmiete mať prehnané ciele(za rok zbohatnem)dal som si cieľ ,chcem žiť ako človek nie ,ako hovädo ,otrok svojho zamestnávateľa.Nesmiete byť (pardon za výraz ožran).
Musíte sa zmieriť s tým ,že budete mať každý deň hotovosť,prichystanú na dobrý kšeft ,nie na fľašu rumu,alebo zbytočnosti.Dobré obchody chodia samé za tými čo ich vyhľadávajú ,prichádzajú samé ,sú nevyspytateľné,väčšinou sa vykľjú z tej najnepravdepodobnejšej situácie.Veľakrát sa mi vyplatilo ísť za nenápadnou ponukou,za tou úplne namenšiou nie za veľkým kšeftom,na ten sú iné žraloky.Určite nezbohatnete na ľuďoch čo vám budú slubovať hory-doly,od tých preč ,slušne a razantne odmietnuť.
Nieje také umenie peniaze zarobiť ,ako ich rozumne minúť,toto je veľmi dôležité.Hneď ,ako sa bude dať vytvárať finančnú rezervu,tak ju tvorte,to ,že manželka chce nový kožuch ,alebo vysávač je nepodstatné,v podnikaní ste raz hore raz dolu.
Neviem ,ako je to u vás kto drží rodinnú kasu,ale pri podnikaní musíte mať dve kasy jedna rodinná druhá firemná striktne oddelené.Ak máte takú ženu ako ja:mee: tak najlepšie ak vôbec nevie koľko v nej je.:D
Ak to myslíte vážne pripravte sa na to ,že úspech chce celého človeka 24 hodín denne,boli týždne ,že som chodil na 3-4 hodiny spať,pracovná doba nieje stanovená,niektorý ľudia ktorý pracovali u zamestnávateľa majú s týmto problém.Min prvý rok sa robí odnevidim -donevidim.
Možno si spomeniem na všeličo užitočné a napíšem.Ale pamätajte si všetko čo v podnikaní urobíte dobre alebo zle sa vám trojnásobne vráti.Preto kvalita,kvalita,neklamať svojich partnerov a zákazníkov,je alfa,omega podnikania.;):)Ak na niekom dobre zarobíte tak mu dajte na konci obchodu primeranú zľavu ,väčšinou sa to niekoľkonásobne vráti.Ten dotyčný nebude o vás rozprávať ,ako o človeku ,ktorý na mne dobre zarobil ,ale o človeku ,ktorý mu dal zľavu.
Bataj
31.10.10,10:42
Sám som začal podnikať z podobných pohnútok ,ako vy.
V prvom rade si urobte akési sondy na trhu ,či o vás ,vaše služby ,tovar,bude záujem ,nepíšte či idete podnikať s nejakou službou, alebo tovarom.Napríklad.Ja som dal izeráty do všetkých inzertných novín,ešte počas zamestnaneckého pomeru,záujem o mňa bol ,šiel som takmer na istotu.
Podmienky úspechu.Nesmiete mať prehnané ciele(za rok zbohatnem)dal som si cieľ ,chcem žiť ako človek nie ,ako hovädo ,otrok svojho zamestnávateľa.Nesmiete byť (pardon za výraz ožran).
Musíte sa zmieriť s tým ,že budete mať každý deň hotovosť,prichystanú na dobrý kšeft ,nie na fľašu rumu,alebo zbytočnosti.Dobré obchody chodia samé za tými čo ich vyhľadávajú ,prichádzajú samé ,sú nevyspytateľné,väčšinou sa vykľjú z tej najnepravdepodobnejšej situácie.Veľakrát sa mi vyplatilo ísť za nenápadnou ponukou,za tou úplne namenšiou nie za veľkým kšeftom,na ten sú iné žraloky.Určite nezbohatnete na ľuďoch čo vám budú slubovať hory-doly,od tých preč ,slušne a razantne odmietnuť.
Nieje také umenie peniaze zarobiť ,ako ich rozumne minúť,toto je veľmi dôležité.Hneď ,ako sa bude dať vytvárať finančnú rezervu,tak ju tvorte,to ,že manželka chce nový kožuch ,alebo vysávač je nepodstatné,v podnikaní ste raz hore raz dolu.
Neviem ,ako je to u vás kto drží rodinnú kasu,ale pri podnikaní musíte mať dve kasy jedna rodinná druhá firemná striktne oddelené.Ak máte takú ženu ako ja:mee: tak najlepšie ak vôbec nevie koľko v nej je.:D
Ak to myslíte vážne pripravte sa na to ,že úspech chce celého človeka 24 hodín denne,boli týždne ,že som chodil na 3-4 hodiny spať,pracovná doba nieje stanovená,niektorý ľudia ktorý pracovali u zamestnávateľa majú s týmto problém.Min prvý rok sa robí odnevidim -donevidim.
Možno si spomeniem na všeličo užitočné a napíšem.Ale pamätajte si všetko čo v podnikaní urobíte dobre alebo zle sa vám trojnásobne vráti.Preto kvalita,kvalita,neklamať svojich partnerov a zákazníkov,je alfa,omega podnikania.;):)Ak na niekom dobre zarobíte tak mu dajte na konci obchodu primeranú zľavu ,väčšinou sa to niekoľkonásobne vráti.Ten dotyčný nebude o vás rozprávať ,ako o človeku ,ktorý na mne dobre zarobil ,ale o človeku ,ktorý mu dal zľavu.
Vdaka za postrehy. Na prieskume a moznsotiach ziskania vstup. zdrojov uz pracujem. V podstate regionalne nie je takmer ziadna konkurencia a sam viem, co vsetko odmietame koli vypredaniu. Inzerovat zatial nepripravenu vyrobu si nemozem dovolit. Predpokladam, ze ziadny zakaznik by sa uz druhy krat neozval. Kazdopadne vdak, znieta tak akoby sa Vam vase rozhodnutie jednoznacne vyplatilo.