alla66
31.10.10,09:23
Prešiel dnes v noci váš mobil na zimný čas sám?

Záleží na značke mobilného telefónu a ktorého operátora používate?

Ako správne nastaviť mobilný telefón, aby pri zapnutej autoaktualizácií naskočil správny čas?:)
xxxpower2
31.10.10,08:51
Mne sa na Apple iPhone 3G zmenil sam ako vzdy....ale zas mne sa sam aj nastavuje cas...
alla66
31.10.10,09:00
Tiež mi Apple iPhone 3G a Nokia 5230 zmenili čas. Zvyšok telefónov štrajkuje;)
Arnold123
31.10.10,09:14
Mňa ešte Nokia X6 aj upozornila, že sa mení čas a automaticky bol nastavený.
KoxXxo
31.10.10,09:55
Automatická aktualizácia času v mojom tel. (SE W980) musí byť zapnutá, a ráno som našiel hlášku, či chcem aktualizovať čas, dal som že aj a vybavená vec.
arizona
31.10.10,10:01
Mne aktualizácia prebehla automaticky,ale tiež mi nabehla hláška na obrazovku, že je zmena času (Samsung Omnia i900)
Stevo5
31.10.10,12:43
Mne na mojej Nokia E52 sa zmenil čas automaticky, tak isto manželke na jej Nokia E51. Upozornenie nenapísalo, ale ráno bol čas na oboch už správne.
Automatická aktualizácia času je na oboch zapnutá.
alla66
31.10.10,13:11
Môžete doplniť, aké nastavenie máte pri Časovej zóne, Letnom čase a akého operátora používate? Neviem, kde hľadať chybu.......
KoxXxo
31.10.10,13:38
Prestav čas manuálne a máš 1/2 roka pokoj.
alla66
31.10.10,13:41
To robím už 10 rokov! Chcem vedieť, prečo keď mám zapnutú autoaktualizáciu, čas sa sám nenastaví:)
buchač
31.10.10,13:44
Tiež mi Apple iPhone 3G a Nokia 5230 zmenili čas. Zvyšok telefónov štrajkuje;)


To robím už 10rokov! Chcem vedieť, prečo keď mám zapnutú autoaktualizáciu,čas sa sám nenastaví:)

Možno to bude tým zvyškom ...;)
Asi veľa mobilov máš , berú si signál o nastavení ...bijú sa medzi sebou ...:D

Šak jeden , dva šmar do potoka a máš pokoj ...:cool:

Dve mobily TI nestačia ....dve / 2 ??? / ....?????..;):rolleyes:
alla66
31.10.10,13:45
Myslím tým celú rodinu....babka, dedko, pradedko, prababka, deti, manžel.....
buchač
31.10.10,13:52
...;)
alla66
31.10.10,13:54
pochváľ sa..... ako si na tom Ty :) menil si čas?
buchač
31.10.10,14:35
uhm ...na mikrovlne , na kuchynských hodinách......;)
Mobil ?
Ten je samostatný už ...nie je potrebné za ručičky vodiť ...:D
Stevo5
31.10.10,17:32
Môžete doplniť, aké nastavenie máte pri Časovej zóne, Letnom čase a akého operátora používate? Neviem, kde hľadať chybu.......
Alla
Operátor: O2
Časová zóna: miestny čas.
Letný čas - tú voľbu nemám alebo som ju nenašiel.
Možno by ti poradili v najbližšej predajni tvojho operátora alebo na niektorej poradni o telefónoch.

napríklad tu:
http://www.fony.sk/forum/index.php?sid=29bdc82120c054d53a5d641b5142e222

alebo tu:
http://forum.mobilmania.cz/index.php?sid=34f554c84b711b78309b7868c218bbfd&f=1794
dalid
31.10.10,17:34
Zmenil sa cas automaticky. Telefon Samsung Omnia I8000 GT
rodina1
31.10.10,17:45
Automatická aktualizácia času v mojom tel. (SE W980) musí byť zapnutá, a ráno som našiel hlášku, či chcem aktualizovať čas, dal som že aj a vybavená vec.
No tak, môj telefón asi štrajkoval.:( Mám SEW910i, automatickú aktualizáciu času zapnutú a ráno mi nič neponúkol:mad:, čas som si musela nastaviť ručne.:mee:
alla66
31.10.10,17:51
Alla
Operátor: O2
Časová zóna: miestny čas.
Letný čas - tú voľbu nemám alebo som ju nenašiel.
Možno by ti poradili v najbližšej predajni tvojho operátora alebo na niektorej poradni o telefónoch.



Nepamätám si, kde to bolo, ale niekde som sa dočítala, že O2 aktualizuje čas narozdiel od Orange. Preto ma zaujímal operátor ;)
pepsikova
31.10.10,18:08
...moja nokia sa nechala obslúžiť...ale je to už stará dáma..má na to právo...(ešte aj teraz večer mala letný čas..
buchač
31.10.10,18:09
Orange mám ...pohodička bola ráno ...
alla66
31.10.10,21:58
Tak potom už neviem......
jozka56
31.10.10,23:34
nastavenia nemám, kto by tomu rozumel, čas sa nezmenil, ešte stále je letný....a ak budem mať čas a chuť, tak na mobile si ho opravím.......ale jedny hodiny mám funkčné, samé sa preorientovali:D
hubatá
01.11.10,04:32
Ježišíííí ..... na mikrovlnke nemám ......!!!
KoxXxo
01.11.10,05:34
Mne iba na chvílu zamrzol úsmev na tvári, keď som včera počas cesty do práce v aute pozrel na hodiny, ale hneď mi svitlo.
alla66
01.11.10,07:36
nastavenia nemám, kto by tomu rozumel, čas sa nezmenil, ešte stále je letný....a ak budem mať čas a chuť, tak na mobile si ho opravím.......ale jedny hodiny mám funkčné, samé sa preorientovali

Stačilo by. keby člen ktorému autoaktualizácia funguje, doplnil jednoduchý popis, potom nastavenie zvládne aj malé dieťa.:)




Dám moje a nájdite mi chybu;): Menu telefónu N6303

> Nastavenia > Dátum a čas > Autoaktualizácia času - ZAPNÚŤ > Nastavenie dátumu

a času > Časová zóna - GMT+1 ...... nastavenie by malo byť rovnaké vo všetkých

telefónoch

Ďalej tam mám položku Letný čas ....... nie som istá s nastavením:confused:
+0 hodín>>>>>označené
+1 hodina
+ 2 hodiny
:):):):):):):):):)
buchač
01.11.10,07:49
Tak dnes som mal ale prekvapko .....:eek:

Moja Nokia Xpres5800 ešte aj nad rámec svojich povinností zašla ...:confused:

Okrem automatickej aktualizácie času mi , potvora jedna , aj všetky hovory - históriu - vymazala ....

Že aký som " šťastný " .....kua ....:mad:
Lubaba
01.11.10,07:54
môj mobil poslúcha , zmenil si čas sám
Stevo5
01.11.10,08:47
Stačilo by. keby člen ktorému autoaktualizácia funguje, doplnil jednoduchý popis, potom nastavenie zvládne aj malé dieťa.:)




Dám moje a nájdite mi chybu;): Menu telefónu N6303

> Nastavenia > Dátum a čas > Autoaktualizácia času - ZAPNÚŤ > Nastavenie dátumu

a času > Časová zóna - GMT+1 ...... nastavenie by malo byť rovnaké vo všetkých

telefónoch

Ďalej tam mám položku Letný čas ....... nie som istá s nastavením:confused:
+0 hodín>>>>>označené
+1 hodina
+ 2 hodiny
:):):):):):):):):)
Alla
Sú rozdiely medzi ovládaním typu tlf, ale obaja máme Nokia. Mala by si skúsiť tak, že reštartneš telefón, aby sa predišlo chybám spôsobeným softvérom.

Takže - neviem či je to len nedorozumenie, ale píšeš "Autoaktualizácia času - Zapnúť. Ja mám napísané: Zapnuté, nie zapnúť.

Ak si zmením časovú zónu na inú ako Slovensko, tak sa čas prispôsobí. Skontroluj si teda či máš Slovensko. Skúsil som teraz nastaviť Singapúr, a čas tlf sa zmenil na 17:40. Dal som to hneď späť a čas je znovu 10:40. Na mojom tlf sa pri týchto zmenách vypína (vyskočí na obrazovku upozornenie) Automatické nastavenia času, musel som ho znovu zapnúť, vtedy sa nápis "Slovensko GMT+1" zmení na "miestny čas" - a všetko je ako predtým.
Nemám v tlf. nastavenia Letný čas, ani v manuáli, tak v tom ti neporadím.
Viac ti poradiť neviem, skús sa s tým pohrať, ahoj.
rickman
01.11.10,08:50
Aj mne sa zmenil čas na telefóne automaticky, bez slova, dokonca po otvorení kalendára mi vypísal, že sa "preonačili" všetky záznamy :D. (Nokia C5)
MatoB
01.11.10,08:59
Mariu vy uz jake mega telefony podaktory mate.... Nokia X6, HTC HD2, SE Xperia.... :D Ja sa musim uskromnit zo Samsungom Omnia PRO... Inak cas sa mi tam automaticky zmenil.
alla66
01.11.10,10:28
Alla

Takže - neviem či je to len nedorozumenie, ale píšeš "Autoaktualizácia času - Zapnúť. Ja mám napísané: Zapnuté, nie zapnúť.
.

"Autoaktualizácia času - na výber mám tri možnosti:
Zapnúť (zostane vysvietené Zapnúť) >>>>Najprv potvrdiť >>>> a nakoniec Vypnúť
Stevo5
01.11.10,10:36
"Autoaktualizácia času - na výber mám tri možnosti:
Zapnúť (zostane vysvietené Zapnúť) >>>>Najprv potvrdiť >>>> a nakoniec Vypnúť

Takže pravdepodobne klasický zlý preklad z ENG do SK. Ešte vyskúšaj to Najprv potvrdiť - čo ti to napíše. Ak nič, tak skús sa informovať u "odborníkov", myslím u operátora. Alebo by ti lepšie poradil niekto kto má tvoj typ Nokie. Ja viem len podľa svojho tlf. a u teba to môže byť trochu inak.
alla66
01.11.10,10:46
Takže pravdepodobne klasický zlý preklad z ENG do SK. Ešte vyskúšaj to Najprv potvrdiť - čo ti to napíše. Ak nič, tak skús sa informovať u "odborníkov", myslím u operátora.
pri výbere Najprv potvrdiť mi napíše Najprv potvrdiť :)prašť, alebo uhoď :D Iba na sekundu naskočil oznam : Aktualizácia po potvrdení
Na spomínanej MM tiež iba niekomu funguje aktualizácia času, preto ma zaujímalo, čím to je spôsobené. Značkou mobilného telefónu, výberom operátora...
jozka56
01.11.10,10:53
"Autoaktualizácia času - na výber mám tri možnosti:
Zapnúť (zostane vysvietené Zapnúť) >>>>Najprv potvrdiť >>>> a nakoniec Vypnúť
Alla mne mobil ukazuje tiež to čo Tebe, tak ja sa stále motám medzi týmito tlačítkami, ale čas ukazuje stále ten istý letný. Bude musieť poradiť kamarát na telefóne:)
Stevo5
01.11.10,11:08
pri výbere Najprv potvrdiť mi napíše Najprv potvrdiť :)prašť, alebo uhoď :D Iba na sekundu naskočil oznam : Aktualizácia po potvrdení
Na spomínanej MM tiež iba niekomu funguje aktualizácia času, preto ma zaujímalo, čím to je spôsobené. Značkou mobilného telefónu, výberom operátora...
To je zaujímavé, ale predsa dva rovnaké telefóny by sa maloi správať rovnako.
Ešte ma napadá - máš aktualizovaný softvér telefónu? Skontroluj si to cez Nokia OVI Suite. On ti to ponúkne (ak nie je telefón aktualizovaný alebo ak niečo chýba) hneď ako to nainštaluješ do PC. Ak to spravíš cez počítač, nepotrebuješ ani Internet v telefóne. Len mobil pripojený káblom k PC. Bluetooth nestačí, musí to byť USB káblik (aspoň na mojom).
Pretože ak sú nastavenia rovnaké tak rozdielne správanie vidím len v inom programovom vybavení telefónov.
alla66
01.11.10,11:13
Môže to byť spôsobené tým, že telefón prešiel customizáciou? Používam T-Mobile;)
Katie5
01.11.10,11:17
Na Blackberry Bold sa mi tiez cas automaticky prestavil, a dokonca aj bez varovania, co bolo o to "vtipnejsie", ked som si to neuvedomila, a prestavila cas aj ja! Takze som mala cas posunuty nie o hodinu, ale o dve. Este ze som si to vcas uvedomila ;o)
alla66
01.11.10,11:20
To je zaujímavé, ale predsa dva rovnaké telefóny by sa maloi správať rovnako.
Ešte ma napadá - máš aktualizovaný softvér telefónu? Skontroluj si to cez Nokia OVI Suite. On ti to ponúkne (ak nie je telefón aktualizovaný alebo ak niečo chýba) hneď ako to nainštaluješ do PC. Ak to spravíš cez počítač, nepotrebuješ ani Internet v telefóne. Len mobil pripojený káblom k PC. Bluetooth nestačí, musí to byť USB káblik (aspoň na mojom).
Pretože ak sú nastavenia rovnaké tak rozdielne správanie vidím len v inom programovom vybavení telefónov.
Telefón mi nepodporuje ( nie je vysvietené) aktualizácie SW. >>>Poskytovateľ aktualizácie SW sa nenašiel. V NB mám Linex (Ubuntu) a tam mi asi Nokia OVI Suite nefunguje
Stevo5
01.11.10,11:24
Alla
Sú tam nejaké úpravy sofrvéru oproti necustomizovaným telefónom, ale nemyslím že v tom je problém. Ale samozrejme možné je všetko.
Inak ja mám telefón (Nokia E-52) customizovaný od Orange, a ten čas mi prehadzuje. Ale každý operátor si telefón upravuje inak.
S Ubuntu nemám skúsenosti, OVI Suite ide asi len pod Win. Ale ak máš internet v mobile, ide to aj tak, ale sú to veľké objemy dát - u mňa asi 170MB posledný nový firmvér.
alla66
01.11.10,11:28
Stevo5
01.11.10,15:56
Na stránke z linku máš všetko čo potrebuješ.
Zadaj do tlf. kód: *#0000# - a vypíše ti tvoj aktuálny softvér ktorý máš nainštalovaný.

Niekde pod baterkou máš Product code, ten si odpíš a napíš ho na stránke - krok 2. Napíše ti či je pre teba k dispozícii novší softvér ako máš v telefóne teraz.
Ak je k dispozícii nový softvér, tak - ďalej neviem ako je to v tvojom telefóne, ale mala by si tam mať možnosť "Aktualizovať softvér" - cez internet v tlf. Pozri si to v návode k telefónu. Cez telefón si to stiahneš z internetu, nainštaluje sa to automaticky. Nasleduje reštart tlf a potom po zadaní *#0000# by ti už malo vypísať číslo novej verzie softvéru. Nie je to všeliek, ale sú tam ošetrené rôzne chyby, opravy a vylepšenia.
Ale ak máš posledný dostupný softvér - tak s tým nemusíš robiť nič. Oplatí sa niekedy prehrať firmvér rovnakým firmvérom vtedy, ak máš dojem že ti telefón nefunguje na 100%. Je to legálne a nie je to na stratu záruky.
Pre úplnosť - customizované telefóny sú v upgrade firmvéru trochu pozadu (aj pol roka) oproti ostatným telefónom. Operátori sa neponáhľajú s opravami tak ako výrobca. Ak by si chcela vedieť či je k dispozícii najnovšia verzia necustomizovaného firmvéru pre tvoj telefón, tak by si na tej stránke z linku musela zadať Product code necustomizovaného telefónu a budeš vedieť na čom si. Ale necustomizovaný softvér do tvojho telefónu aj tak legálne nenahráš, musel by sa pomocou programov a počítača zmeniť Product code tvojho telefónu na necustomizovaný a vtedy prichádzaš o záruku.
rickman
01.11.10,16:15
A kebyze chcete zistit svoj life timer (celkovy cas "telefonovania") alebo pozriet zarucne veci, tak na nokiach je to *#92702689# :).
alla66
01.11.10,16:18
......aké záručné veci?:)
rickman
01.11.10,16:25
no na mojej to teraz uz neukazuje, ale na starej nokii bol datum vyroby, a moznost pridania datumov servisnych oprav a take vseliaciny :)
alla66
01.11.10,16:28
Vďaka:)