Roman Hrdina
31.10.10,10:27
Nazdar. Chcem si vymenit procesor a budem to robit prvy krat, tak by som sa rad opytal.
Mam mother board intel d101ggc (LGA775) a stary procesor je intel celeron d 326 2533MHZ.
Ked chcem teda vymenit na novy staci mi pozerat aby to bol socket 775 ci treba aj na nieco ine pozerat. Napr systemova zbernica v manuale od dosky som cital ze len niaky 533 a 800hz inu frekvenciu tam nemozem dat?
Za uzitocne rady vopred dakujem.
Vlado40
31.10.10,09:31
Pozri sa ,ktoré typy procesorov doska podporuje.Predtým by som sa ešte pozrel či nie je novší bios k doske.
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/d101ggc/sb/CS-025906.htm
Roman Hrdina
31.10.10,11:21
Dakujem, takze si mozem len z tych vybrat. To som potreboval vediet. A ten bios to je jedna aktualnejsia verzia ci kazda doska moze mat svoju verziu?
Flinstone
31.10.10,11:26
Dakujem, takze si mozem len z tych vybrat. To som potreboval vediet. A ten bios to je jedna aktualnejsia verzia ci kazda doska moze mat svoju verziu?
vyhľadáš si u výrobcu tvoju dosku a tam by mali byť aj záložky bios, drivers, manual. Porovnaj si bios ktorý máš s tým ktorý je tam (o.i. je tam aj dátum vydania)
Stevo5
31.10.10,12:39
Roman ale pri prehrávaní Biosu pozor aby si vybral presne k tvojmu typu dosky. Aj malá zmena vo verzii dosky (Bios pre mierne iný typ dosky) by mohla mať za následok že tvoj počítač po prehraní nového Biosu nenabehne.
Dôkladne to prever, alebo použi softvér ktorý býva na CD k doske a vie si vyhľadať a updatovať Bios sám.
Roman Hrdina
31.10.10,16:00
Okej diki moc za rady.