ZuzanaP
22.11.05,07:05
Chcem sa poradiť:

chceli by sme kúpiť do firmy stroj na tepovanie kobercov - sme Práčovňa.

Jeho cena bez DPH je 29 800.

Ešte by sme k nemu dokúpili prídavnú nádrž, nejaké kefy, ktorých celková cena bez dph by bola asi 4000. Toto by bolo na zvlášť faktúre a stroj sa dá používať bez týchto zariadení.

Musím tento stroj zaradiť do hmotného investičného ak by sme ho používali aj s tou nádržou a kefami (kde celková cena obstarania by bola väčšia ako 30000) alebo ho môžem nechať v drobnom majetku.

Ďakujem veľmi pekne!!!
andrej_rv
22.11.05,06:10
Ja by som to chápal skôr ako rozšírenie použiteľnosti toho tepovacieho stroja a teda pripočítal a zaradil do majetku. Tie kefy sú náhradné alebo tiež nejaké také, čo rozširujú možnosť využitia stroja ?
beatap
22.11.05,06:11
myslím si, že rozumnejšie by bolo zaradiť to celé do majetku
ZuzanaP
22.11.05,06:33
Kefy rozširujú možnosti tepovača, a predpokladám, že do investičného.

Bude s tým viac roboty, veď to presahuje len o nejakých 4000, a ešte aj odpisovať. Ale ak investičný, tak investičný.

Ďakujem
Tweety
22.11.05,07:08
Chcem sa poradiť:
chceli by sme kúpiť do firmy stroj na tepovanie kobercov - sme Práčovňa.
Jeho cena bez DPH je 29 800.
Ešte by sme k nemu dokúpili prídavnú nádrž, nejaké kefy, ktorých celková cena bez dph by bola asi 4000. Toto by bolo na zvlášť faktúre a stroj sa dá používať bez týchto zariadení.
Musím tento stroj zaradiť do hmotného investičného ak by sme ho používali aj s tou nádržou a kefami (kde celková cena obstarania by bola väčšia ako 30000) alebo ho môžem nechať v drobnom majetku.
Ďakujem veľmi pekne!!!
To, že ste prídavné zariadenia nakúpili zvlášť na faktúru nie je podstatné,podstatné je to, že tieto zariadenia zvyšujú OC tepovača. Teda jednoznačne do DHM a odpisovať.:eek: :cool:
Susan
22.11.05,07:12
Urcite by som tepovac aj s prislusenstvom zaradila do investicneho majetku.