no name ltd
31.10.10,14:09
Dobry den .
rad by sa obratil na poradakov s prosbou o pomoc pri vytvarani nacrtu prevolebneho letaku ku volbam za starostu obce 2010. Nechcel by som aby letak opat obsahoval to co mnohe ine po tie roky. Radsej by som ludom len prihovoril vo forme prejavu alebo pod. Co vy na to ?
Petra Nová
31.10.10,14:13
Dobry den .
rad by sa obratil na poradakov s prosbou o pomoc pri vytvarani nacrtu prevolebneho letaku ku volbam za starostu obce 2010. Nechcel by som aby letak opat obsahoval to co mnohe ine po tie roky. Radsej by som ludom len prihovoril vo forme prejavu alebo pod. Co vy na to ?
Ja by som sa ťa celkom vážne opýtala, či si myslíš, že predvolebný plagát, jeho neobvyklý obsah a forma sú predpokladom úspešnej voľby starostu? Ja si myslím, že nie. Nenapísal si, v akej obci si kandidátom na starostu, tak akú účinnú pomoc od Porady očakávaš? Či si myslíš, že to, čo napíše do svojho programu kandidát v Pezinku, alebo v Oravskej Lesnej, sa hodí aj na Svidník? Pretože z hľadiska zákona sú všetky obcami. Nemáš však veľa času rozmýšľať, lebo voľby už klopú na dvere.
MatoB
01.11.10,09:22
Spytam sa ta dve otazky:
1. Co napises na ten predvolebny plagat, budes aj v pripade uspesnosti volieb plnit?

Alebo.

2. Co napises na ten plagat, chces napisat len preto, aby ta ludia volili a v pripade uspesnej volby nesplnis ani jeden slub?

Pokial tu prvu moznost, tak asi vies aj sam co ludia v tvojej obci chcu. A pokial ides kandidovat na starostu usudzujem, ze mas vyssiu inteligenciu a vies, ze co ludia chcu sa co sa da splnit. Takze predpokladam ze ti netreba radit co tam mas napisat alebo dat.

Pokial si sa rozhodol pre druhu moznost na poziadanie ti mozem napisat co tam daj. Ale potom mi to pripada take divne, ides kandidovat na starostu a sam nevies na co tam ides......

Ked budes ludom hovorit pravdu mozno aj vyhras. Aspon vo vacsine obci to tak funguje. Aj u nas.
no name ltd
01.11.10,19:13
Dakujem Vam za odpovede. Myslim si , ze ste ma vobec nepochopili. Neziadam Vas o to ,aby ste mi napisali co konkretne ma letak obsahovat,ale ci si myslite,ze by mohla ludi oslovit netradicne forma letaku, napr.:prejav, uvaha a pod.
Petra Nová
02.11.10,11:29
Dakujem Vam za odpovede. Myslim si , ze ste ma vobec nepochopili. Neziadam Vas o to ,aby ste mi napisali co konkretne ma letak obsahovat,ale ci si myslite,ze by mohla ludi oslovit netradicne forma letaku, napr.:prejav, uvaha a pod.

Môže, ale tiež nemusí. Vyskúšaj a uvidíš. Ale predvolebná úvaha?;) To by musela byť veľmi originálna a pritom občania by museli jej posolstvu aj rozumieť. Ale nemal by si zabudnúť ani na to, čo chceš pre nich a obec urobiť. Aby mali čo kontrolovať, ak by ...;)
V našej obci je šesť kandidátov. Každý sa snaží , čo mu sily stačia a peňaženka dovolí. Prostriedky: predvolebné zhromaždenia, letáky s programom, plagáty, jeden dokonca bilord. teda klasika. Bez ohľadu na to, čo tam tárajú, budem voliť toho, o ktorom si myslím, že je najšikovnejší a najmenej skorumpovaný.:D To isté platí pre voľbu poslancov.
Toto je názor jednej voličky.