Biba6
31.10.10,18:36
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na číslovanie vystavenej zálohovej faktúry. Aké číslovanie má mať zálohová faktúra? Idem vystavovať zálohovú faktúru na materiál potrebný pre vykonanie služby u neplatcu DPH. Viem, že zálohová fa nie je daňový doklad. To znamená, že mám číslovanie tejto predfaktúry dať iné a nie pokračovať v číselnom rade ,,ostrých faktúr". A po vykonaní tejto služby vystavím ostrú faktúru podľa číslovania ostrých faktúr s odpočítaním predchádzajúcej prijatej zálohy?

ďakujem za akúkoľvek radu:rolleyes:
rodina1
31.10.10,17:41
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na číslovanie vystavenej zálohovej faktúry. Aké číslovanie má mať zálohová faktúra? Idem vystavovať zálohovú faktúru na materiál potrebný pre vykonanie služby u neplatcu DPH. Viem, že zálohová fa nie je daňový doklad. To znamená, že mám číslovanie tejto predfaktúry dať iné a nie pokračovať v číselnom rade ,,ostrých faktúr". A po vykonaní tejto služby vystavím ostrú faktúru podľa číslovania ostrých faktúr s odpočítaním predchádzajúcej prijatej zálohy?

ďakujem za akúkoľvek radu:rolleyes:
Áno, je to tak ako píšeš. Na zálohové faktúry si určíš nový číselný rad, nebudeš pokračovať v číslovaní "ostrých faktúr". Preddavkovú faktúru neeviduješ ani v knihe pohľadávok. Ak bude preddavková faktúra uhradená, vystavíš "ostrú" faktúru s poradovým číslom nasledujúcim po poslednej vystavenej faktúre.
Ejo
31.10.10,17:46
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na číslovanie vystavenej zálohovej faktúry. Aké číslovanie má mať zálohová faktúra? Idem vystavovať zálohovú faktúru na materiál potrebný pre vykonanie služby u neplatcu DPH. Viem, že zálohová fa nie je daňový doklad. To znamená, že mám číslovanie tejto predfaktúry dať iné a nie pokračovať v číselnom rade ,,ostrých faktúr". A po vykonaní tejto služby vystavím ostrú faktúru podľa číslovania ostrých faktúr s odpočítaním predchádzajúcej prijatej zálohy?

ďakujem za akúkoľvek radu:rolleyes:
Zálohové faktúry číslujem zvlášť: FZ10001, FZ10002,.... A keď ju uhradia a vystavím ostrú faktúru, číslujem zvlášť: FV10001, FV10002..., kde dám odpočet uhradenej zálohy. Tým pádom mám na faktúre aj číslo zálohovej faktúry. Ak mi vystavenú zálohovú faktúru neuhradia, žiadne dodanie služby alebo tovaru sa neuskutočnilo, tak túto neuhradenú zálohovú faktúru ani nevykazujem.
Biba6
31.10.10,18:13
Veľmi pekne ďakujem za radu. :)
Evino28
09.02.11,18:00
„Ostrú“ faktúru vystavujem po uhradení zálohovej faktúry – aký dátum vystavenia mám napísať na „ostrú“ faktúru? Dátum, kedy ju skutočne vystavujem (úhrada je skôr ako samotné vystavenie faktúry???) alebo dátum vystavenia zálohovej faktúry? Ďakujem za odpovede.