SamuelG
31.10.10,19:05
Dobrý deň. V izbe sa mi odlúpol kus steny o veľkosti asi 2m2 a hlboké to je asi 5 cm. Odlúpila sa spodná vrstva baukleber od podkladu takže teraz tam mám obrovskú dieru v novo vystierkovanej izbe.

Skúšal som to opraviť a vyrovnať lepidlom baukleber lenže aj napriek tomu že som to nanášal postupne na 3 krát a po dokonalom zaschnutí predošlej vrstvy a aj som dal sieťku a podklad (betón + drobné zbytky omietky ktoré nešli už oškrabať) som napenetroval hĺbkovou penetráciou aj napriek tomu mi lepidlo nakoniec popraskalo a odlepilo sa od podkladu) asi už pri takej hrubej vrsve že 5 cm tam už vzniká nejaké napätie pri tom schnutí a ono to jednoducho nevydrží.

Preto sa chcem spýtať či mi niekto nevie poradiť čím by som mohol danú dieru vyplniť tak aby to nepopraskalo (niečo ekonomické, čo sa dá nanášať do hrubej vrsvy a na čo potom možem dať stierku stemal)
kocma
31.10.10,18:21
1 napenetrovať stenu 2 nasieťkovať stenu aj lepidlom 3 nechať vyschnúť
4 napenetrovať 5 naniesť hrubú omietku - nechať zaschnúť 6 naniesť jemnú omietku - nechať trochu zaschnúť, aby nebola ani mokrá ani suchá a zafilcovať 7 nechať zaschnuť a vymalovať. Ahoj
SamuelG
31.10.10,18:36
1 napenetrovať stenu 2 nasieťkovať stenu aj lepidlom 3 nechať vyschnúť
4 napenetrovať 5 naniesť hrubú omietku - nechať zaschnúť 6 naniesť jemnú omietku - nechať trochu zaschnúť, aby nebola ani mokrá ani suchá a zafilcovať 7 nechať zaschnuť a vymalovať. Ahoj

moje nervy to je nejak veľa bodov :) ... neni na to jeden produkt čím by sa dala zarovnať ta nerovnosť v stene a na dokončenie použiť stemal (ten mám totiž už kúpený)?
220870
31.10.10,18:42
Z akého materiálu je murivo ? je to nosná stena ?alebo je to priečka?Novostavba alebo starý dom?
kocma
31.10.10,18:47
Neboj sa nie je to veľa bodov, to len tak vyzerá,všetko ma svoj čas. Jeden deň ráno to napenetruješ z hruba za niake 2- 3 hodiny to nasieťkuješ , bohužiaľ lepidlo musiš nechať zaschnút na druhý deň to nahrubo omietneš daš si kávu a za niake 2 - 3 hodinky to natiahneš na jemno trochu to necháš zaschnúť 15 -20 minúť a zafilcuješ to, necháš to vyschnúť a na tretí deň to vymaluješ. Robíš to pre seba všetko chce svoj čas Ahoj
SamuelG
01.11.10,06:24
220870
No podklad je ako som písal panel z časti pokrytý niečím ako omietka ale tá mi už nešla zoškrabať držala dobre.

kočma
a neni možné na to použiť niečo ako rimano prima alebo uni ? na tom tuším písali že sa to dá naniesť až do 30 mm a dá sa to brúsiť, to by som naniesol v dvoch vrstvách a mal by som 5 cm. ... lenže ono to je dosť drahé ... neni nejaká lecnejšia alternatíva?

ja som si to predstavoval tak že kúpim jedno vreco niečoho s tým že to napokon pretrem stemalom a bude. Korcma pri tvojom postupe musím kúpiť grobputz + feinputz (ak to teda chápem dobre a to ma nakoniec cenovo víde rovnako ako keď kúpim rimano uni)
KoxXxo
01.11.10,06:37
Tak to majster, tak to pardón!
Ešte dáme sadrokartón,
do rohu sa skriňa oprie,
a musí to byť k...a dobré.
SamuelG
01.11.10,09:28
Neboj sa nie je to veľa bodov, to len tak vyzerá,všetko ma svoj čas. Jeden deň ráno to napenetruješ z hruba za niake 2- 3 hodiny to nasieťkuješ , bohužiaľ lepidlo musiš nechať zaschnút na druhý deň to nahrubo omietneš daš si kávu a za niake 2 - 3 hodinky to natiahneš na jemno trochu to necháš zaschnúť 15 -20 minúť a zafilcuješ to, necháš to vyschnúť a na tretí deň to vymaluješ. Robíš to pre seba všetko chce svoj čas Ahoj


Nemohol by som namiesto jadrovej omietky pouzit MVR uni od baumitu ? ... a na to potom priamo naniest stemal ?
Genesis.SVK
03.11.10,06:15
no ak ja môžem poradiť tak beriem rimano uni na vyplnenie tej diery. To môžeš nanášať až do 30 mm na jeden krát. Problém ale je že je to 3 x tak drahé.

Lacné riešenie je napr omietka Hasit - 650 alebo grob putz. môže byť aj MVR uni alebo hobby omietka od baumitu. vyplniť s tým dieru . ale lepšie bude keď to urobíš aspoň na dva krát aby si nenaniesol 5 cm naraz. vyhladiť polystyrénom a priamo na to naniesť stemal. môžeš ešte zľahka pretrieť penetrákom pred nanesením stemalu

Ale zas ja nie som žiadny profesional takže zas 100 percentne sa za to zaručiť nemôžem.
220870
03.11.10,10:41
MVR -uni nieje absolútne vhodný materiál na takéto veci.Očisťiť od volných častíc ,pozameteť ,povysávať ,našpricovať ,omietnuť v dvoch vrstvách grobputz-om-,na to môžete po dvoch týždňoch nanášať stemal.
snúbenica
05.11.10,12:50
Píšeš že novovystierkovaná izba. A čo tak reklamovať tú prácu? Nech si to opraví ten kto to tak "podarene" urobil.