habib
31.10.10,20:01
Dobry večer,podarilo sa mi ,,odlomit,, kus sklenenej dosky stola (vid. obrázok) aj s nožičkou,takže poriadny kus.Takže teraz mám z toho 3nožku ale stojí stojí :D takže pohoda,teraz ale riešim že budem musiet navštívit sklenárstvo,otázka teda je,to sklo je také to tmavšie, hrúbka 1cm a hrany po celom obvode a rohy pekne zabrúsené....takže myslím že odrezat to odrežú ale čo te zabrusené hrany,nevie niekto ako a čím sa to robí a zvládajú to v normálnom sklenárstve?
Takže hodila by sa nejaká ,,fundovaná,, odpoved nech na nich idem trochu pripravený,nech sa zbytočne nezderú z prachov.Vdaka
arizona
31.10.10,19:04
...to ti zabrúsia v každom sklenárstve .-)
lujza.j
01.11.10,08:01
ak nerobia iba zasklievanie mali by tam mať brúsny kotúč a fazety-zabrúsené hrany by mohli zvládnuť:);)
ascari
02.11.10,13:22
sklo zabrúsia v každom sklenárstve a nožičky nalepiť akvaristickým silikonom. Sklo existuje aj kalené ako sa dáva pred krby, skús sa opýtať či také existuje aj na stolík, to len tak ľahko nerozbiješ.
misoft
02.11.10,13:42
A žiadaj si sklo, označené TEMPERED GLASS - je to temperované (vytvrdzované) sklo. Hrany i diery (ak sú potrebné) ti urobia v každom lepšom sklenárstve - majú na to nástroje (diamantové - na brúsenie a rezanie a mosadzne - na vyhladzovanie), ktorými tie hrany pekne upravia. A pokiaľ som si všimol na obrázku - časť sklenenej dosky je zmatnená, to sa robí buď diamantovým práškom (brúsenie), alebo kyselinou (lept).