Luboš275
01.11.10,07:46
Dobrý deń.Kúpil som si HDD 1,5 TB a chcem si tam dať DVD filmy a CD.Momentálne nemám program na ripovanie DVD do počítača .
Aký program (aj platený) rýchlo skopíruje prípadne aj skonvertuje DVD do počítača? Ďakujem.
Vlado40
01.11.10,07:30
DVD Shrink
MilanH
01.11.10,10:12
Suhlasim. Teda pokial nema daku ochranu. Potom DVDFAb
otázka
01.11.10,10:59
ConvertxtoDVD

Zuzana
Fero11
01.11.10,13:04
este existuju dividicka ? :D:D
Luboš275
01.11.10,16:09
Mám ich celú hromadu a chcem dokúpiť medialné centrum.Potom už nemusím používať DVD prehravač.Filmy prehrám priamo z HDD.
Shrink som vyskúšal ibaže ho neviem použiť čisto len na rypovanie.Zakaždým musím rušiť napaľovanie.A film musím spúšťať jedným zo súborov čo mi dosť vadí!
Vlado40
01.11.10,16:15
Mám ich celú hromadu a chcem dokúpiť medialné centrum.Potom už nemusím používať DVD prehravač.Filmy prehrám priamo z HDD.
Shrink som vyskúšal ibaže ho neviem použiť čisto len na rypovanie.Zakaždým musím rušiť napaľovanie.A film musím spúšťať jedným zo súborov čo mi dosť vadí!

V nastavení Backup DVD si nastav v zložke Select Backup Target na Hard disk a nebude chcieť napaľovať.Zapni Shrink , vyber zdroj DVD alebo film z HDD a nad tou čiernou obrazovkou je malé tlačidlo play.
Luboš275
01.11.10,22:13
Stiahol som si do Shrinku češtinu ale aj tak mám chaos vo VOB súboroch.Keď ich je veľa váham ktoré mam vyhodiť.
Vlado40
02.11.10,14:12
Stiahol som si do Shrinku češtinu ale aj tak mám chaos vo VOB súboroch.Keď ich je veľa váham ktoré mam vyhodiť.

Otvor si Shrink ,daj si načítať DVD napr. z DVD.Klikni na ikonu Re-author.Jeden najväčší súbor chyť myškou a pretiahni ho do ľavého okno.Zvykne to byť hlavný súbor -film.Ďalej si tam odklikni hlavnú zvukovú stopu,ktorú chceš a dole sú aj titulky.Čo odklikneš to tam budeš mať.Kompresiu si nastav na auto,alebo ak to dávaš na HDD a nechceš stratiť kvalitu filmu ,tak bez kompresie.
Stevo5
02.11.10,15:09
Súhlasím s Vlado40. Len doplním - keď si pretiahneš ten najväčší súbor + titulky + zvuk, hneď si to v Shrink priamo v okne prehraj, aby si vedel či je to OK. Chyby sa robia pri "pretiahnutí" nesprávnej zvukovaj stopy -potom sa film spustí v ľubozvučnej čínštine napríklad.
Film tiež môže byť rozdelený na viac *.VOB súborov, treba si vybrať tie správne a hlavne všetky ktoré tvoria hlavný film.

Ešte dodám že DVD Shrink zvládne dekódovať len staršie tituly filmov, so staršími ochranami. Novšie už nezvládne, potom by mohol pomôcť DVD Decrypter, je tiež freeware.
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/prevody_formatu/dvd-decrypter/?g[hledano]=dvd%20fab%20%20decrypter&g[oz]=3.5.4.0
Luboš275
02.11.10,19:05
Snažím sa postupovať tak ako mi radíte ale výsledok je vždy ten istý.Film mi načíta ale zo všetkými zložkami aj tými ktoré som nezaznačil.Keď spraví zálohu na HDD oznámi že film je pripravený na napálenie.Ja potvrdím OK a program ďalej nič nerobí.Zálohu síce mám ale aj z hromadu nechcených zložiek ktoré potom vymazávam.
Neviem kde robím chybu ale posledný film sa mi nedá posúvať vraj chíbajú dáke sekvencie.dá sa prehrať ale len od začiatku.
Uvažujem či namám program vymazať a znovu nahrať.
Čo poradíte?
Vlado40
02.11.10,19:27
Luboš275
02.11.10,19:42
Mám ale prichádzam nato že som mal HDD naformatovať lebo je FAT32 a vraj má problémiy zo súbormy nad 4 GB. V počítači mám pevný disk vo formáte NTFS. Nebude problém aj s tým?
Vlado40
02.11.10,20:27
Ak je jeden samotný súbor väčší ako 4 GB ,nie celková veľkosť napr.filmu.
Luboš275
02.11.10,20:57
Zatiaľ mi ukázalo len v jednom prípade že sa súbor nezmesti na disk.
Rozmýšľam či mi to v budúcnosti nezačne ukazovať častejšie.
Luboš275
02.11.10,21:08
Čítal som v minulých príspevkoch že FAT32 je dobrý do 400MB.Na veľké súbory je lepší NTFS.Mám to spraviť pokiai je naňom máio súborov?
Čo by ste urobili na mojom mieste?
KoxXxo
02.11.10,21:08
Čím skôr daj NTFS.
duves
04.11.10,04:47
Mám ich celú hromadu a chcem dokúpiť medialné centrum.Potom už nemusím používať DVD prehravač.Filmy prehrám priamo z HDD.
Shrink som vyskúšal ibaže ho neviem použiť čisto len na rypovanie.Zakaždým musím rušiť napaľovanie.A film musím spúšťať jedným zo súborov čo mi dosť vadí!
A ake multimed.centrum ides kupovat? Do siete? Napr.: http://www.alza.sk/emtec-movie-cube-s800h-1000gb-d147853.htm
Niekde som zachytil, že su aj take, čo podporuju stahovanie filmov cez torrenty. Tak na to sa chystam. Netreba mat zapnute PC pri stahovani.
Luboš275
04.11.10,21:21
Preto ešte čakám lebo začínajú multimed.centrá z pripojením priamo na internet.A cena čoraz priaznivejšia.Dovtedy si chcem nahrať všetky dvd na HDD aby som sa v nich nemusel prehrabávať.
Disk som rozdelil na 3 časti sformátoval na NTFS.Dúfam že to multimedial.centrum zoberie a nebude potrebovať FATA32.