andrea4211
01.11.10,14:48
Ahojte, mam taky problem, ze zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s poslednym zamestnancom k 16.9.2010 a neodhlasila som ho z registra zamestnavatelov sociálnej poistovne. Prisiel mi list zo SP s prilozenym RL, aby som ho odhlasila na prilozenom tlacive. Samozrejme zajtrajsim dnom to posielam. Vyrubi mi SP pokutu? Ma s tym niekto nejaku skusenost? Dakujem.
dalilada
01.11.10,17:15
Momentálne nevyrubujú pokuty za omeškanie. Ale ťažko povedať kedy sa spamätajú a uvedomia si, že ešte majú nejaké zdroje v nevyrubených penále... veď aj teraz bolo potrebné doplácať nejaké smiešne sumy ešte spred desiatich rokov.
Ivenka
01.11.10,17:18
Vraj nepokutujú lebo nestihajú ale všimla som si v SP, že už opať vysia poplatky za oneskorené podania RL.
GAP
02.11.10,16:59
Ahojte, mam taky problem, ze zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s poslednym zamestnancom k 16.9.2010 a neodhlasila som ho z registra zamestnavatelov sociálnej poistovne. Prisiel mi list zo SP s prilozenym RL, aby som ho odhlasila na prilozenom tlacive. Samozrejme zajtrajsim dnom to posielam. Vyrubi mi SP pokutu? Ma s tym niekto nejaku skusenost? Dakujem.

Spýtam sa, ty si nevypísala odhlašku zamestnanca alebo zamestnavatela do SP?
andrea4211
02.11.10,18:14
Nevypisala som odhlasku zamestnavatela z registra zamestnavatelov SP.
GAP
02.11.10,19:57
Nevypisala som odhlasku zamestnavatela z registra zamestnavatelov SP.

Ja mam také skúsenosti zo SP, že nemusím odhlasiť zamestnavateľa z registra zamestnavateľov, ale potom musím podavat mesačné výkazy nulové. Teda aj keď nemám zamestnanca, tak sa ďalej vediem ako zamestnavateľ s tým, že možno už o pár dní - mesiac môžem zamestnať znova zamestnanca, teda by bolo zbytočné odhlasovať sa ako zamestnávateľ. To isté som dnes robila aj v ZP a tam sa ako zamestnavateľ vôbec nemusím odhlasiť z registra zamestnávateľov, len odhlasim posledného zamestnanca a nemusím ani nulové výkazy podávať. Vysvetlili mi to tak, že to je pre nich jasne, že ak nemam zamestnanca tak nemám povinnosť odvádzať odvody a ani výkazy. A čo sa týka DÚ, tak tiež je to podobné, ak sa ako zamestnavateľ neodhlasim do 15 dní, potom musím podávať prehľad tiež nulový.