portal
01.11.10,17:19
Ahojte,

chcel by som Vás požiadať o radu s nasledovnou otázkou (ak sa niekde nachádza odpoveď na mnou položené otázky, tak mi, prosím, prepáčte, no nenašiel som ich za posledné 3 dni):

x) Zahraničná firma so sídlom v EU (Limited company s 2 spoločníkmi) plánuje založiť s.r.o. na Slovensku = bude 100% vlastníkom.

Moje dve otázky v tomto kotexte sú:

1. je postačujúce dať vyhlásenie jediného spoločníka (Ltd zahraničná spoločnosť), že je tvorená viac ako jedným spoločníkom alebo je potrebné vyhlásenie jediného spoločníka, že ešte nemá založené 2 sro (tento druhý prípad je, ak sa nemýlim, potrebný ak s.r.o. zakladá FO)

2. je potrebné pre zápis do ORSR predložiť aj rozhodnutie VZ zakladajúcej zahraničnej s.r.o. o zriadení dcérskej spoločnosti na Slovensku?

Ďakujem za radu.

S pozdravom,
j/n
sroservis
01.11.10,21:34
Dobrý deň,

ak je jediným zakladateľom s.r.o. zahraničná právnická osoba,
nepotrebujete vyhlásenie podľa § 105a Obch. zák. a nepotrebujete ani rozhodnutie spoločníkov (VZ) zahraničnej právnickej osoby o prijatí rozhodnutia o založení s.r.o. v SR.

Vždy však prikladám doklad o právnej subjektivite zakladateľa (výpis s príslušného registra krajiny, v ktorej je zahraničný zakladateľ registrovaný, úradne okrem čestiny preložený) + inak štandardné zakladateľské dokumenty.
portal
01.11.10,21:44
Dobrý deň,

ak je jediným zakladateľom s.r.o. zahraničná právnická osoba,
nepotrebujete vyhlásenie podľa § 105a Obch. zák. a nepotrebujete ani rozhodnutie spoločníkov (VZ) zahraničnej právnickej osoby o prijatí rozhodnutia o založení s.r.o. v SR.

Vždy však prikladám doklad o právnej subjektivite zakladateľa (výpis s príslušného registra krajiny, v ktorej je zahraničný zakladateľ registrovaný, úradne okrem čestiny preložený) + inak štandardné zakladateľské dokumenty.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
Výpis z obchodného registra krajiny pôvodu zahraničnej s.r.o. mám (apostilovaný + úradný preklad do slovenčiny).

S pozdravom,
j/n