mertinkova
01.11.10,17:56
Dobrý deň chcela by som sa opytať, bola som v piatok na socialnej poistovni odovzdat výkazy za zamestnancov čo mame na živnosti vedených a pani pri okienku mi povedala ze ked som zivnostník tak na výkazy musim uviesť aj svoje meno teda dat tam aj seba. Viete mi niekto pomoct v tomto lebo netusim čo tým chcel "básnik" povedať. Dakujem
jacekova
01.11.10,19:31
ak to dobre chápem. ste živnostník, ktorý zamestnáva zamestnancov....

mesačne odovzdávate výkazy do SP. podľa mňa tam majú byť iba zamestnanci.
pre živnostníka sa vypĺňa Registračný list FO odo dňa, ked má začať platiť odvody do SP

možno pani pri okienku myslela, že máte dať vaše meno dole, do kolonky vyhotovil....;)
mertinkova
01.11.10,19:45
Dakujem za reakciu, výkaz som mala urobený celý tak ako ma byť, robim to uz zopar rokov, tak som len tak zostala pozerat na tu pani ako keby som mimozemštana videla. ..... ale dakujem aj tak velmi pekne za spolupracu.....
ondrejvla
01.11.10,19:47
Skôr si myslím, že v SP žiadali vypísať meno-názov zamestnávateľa, teda ak nebol na výkazoch uvedený, inak určite nie medzi zamestnancami aj živnostník.
Ešte ma napadlo, jedná sa skutočne o zamestnancov, ktorých ste prihlásili do SP, alebo aj o živnostníkov, ktorí pre vás vykonávajú práce v rámci subdodávok...?
jacekova
01.11.10,19:47
ja by som veru tiež tak pozerala...
Melnick
01.11.10,20:32
Dobrý deň chcela by som sa opytať, bola som v piatok na socialnej poistovni odovzdat výkazy za zamestnancov čo mame na živnosti vedených a pani pri okienku mi povedala ze ked som zivnostník tak na výkazy musim uviesť aj svoje meno teda dat tam aj seba. Viete mi niekto pomoct v tomto lebo netusim čo tým chcel "básnik" povedať. Dakujem

Asi som tiež za " BÁSNIKA " :eek:, lebo zvýraznenému modrou :) farbou, vôbec nerozumiem.:o
mertinkova
01.11.10,20:45
Dakujem za reakcie, velmi pekne, aj mne to bolo divne ale v tom momente som ozaj ani zareagovať nevedela, nevadi skočim tam zajtra ešte raz. Pekný večer prajem.