p3dr00
01.11.10,18:13
Zdravím,

môj problém sa týka pravdepodobne grafickej karty, pred pár dňami sa mi na displeji zobrazili pruhy (viď obrázok), resp. sčernala obrazovka. Pri zapínaní však displej fungoval až po log-on screen. Potom problémy začali znova.

http ://i53.tinypic.com/qnuwxf.jpg

Vyskúšal som Live CD linuxu, kt. som mal poruke, displej fungoval. Takisto v núdzovom režime displej funguje. Ak odinštalujem ovládač grafickej karty, a prihlásim do Win., tak to beží až kým sa znova nestiahne ovládač a nereštartuje notebook.

Skúšal som starší ovládač, displej išiel necelé 2 dni a problém sa opakoval. Rovnako nepomohla ani nová inštalácia systému.

Je to až na servisnú opravu? Riešiť servisom je pre mňa teraz nevhodné (študujem).

Ďakujem za rady.

HP Pavilion 6670ec
VGA: nVidia 8400 GS
OS: Windows 7
Vlado40
01.11.10,17:18
Mal si stiahnuté ovládače zo stránky HP alebo nVidia.Nepovoľ nech si notebook stiahne ovládače sám.
p3dr00
01.11.10,17:28
Ovládače sú zo stránky nVidie, neviem odkiaľ sú tie ktoré si stiahne Windows vrámci aktualizácií. Teraz som už nastavil inštaláciu na manuálnu.

HP pre môj typ ovládače na Windows 7 nevydáva, iba Vistu, od tej som ale odišiel keď som mal môžnosť mať orignálny W7. Cca rok som ho s W7 používal bezproblémovo.
Vlado40
01.11.10,17:52
Tak odinštaluj ovládač s ktorým má windows problém a nechaj akože windows bez ovládača či sa chyba prejaví.Potom ak to pôjde bezchybne ,tak skús ovládadač zo stránky HP pre Vistu.Win 7 by to mal zobrať.Dúfam ,že si ovládač zo stránky nVidia stiahol pre notebook označenie 8M,nie pre PC.
Arnold123
01.11.10,17:54
Ovládače sú zo stránky nVidie, neviem odkiaľ sú tie ktoré si stiahne Windows vrámci aktualizácií. Teraz som už nastavil inštaláciu na manuálnu.

HP pre môj typ ovládače na Windows 7 nevydáva, iba Vistu, od tej som ale odišiel keď som mal môžnosť mať orignálny W7. Cca rok som ho s W7 používal bezproblémovo.

Podľa obrázku sa jedná o notebook. Pravdepodobne označenie grafiky nie je kompletné to, čo si napísal.

Mohlo by byť takéto: NVidia GeForce 8400M GS (hľadám na stránkach NVidie)
NVidia GeForce 8400 GS sú GK do stolných počítačov (tie majú iné ovládače ako tie, čo sú v notebookoch).

32-bit: http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-260.99-whql-driver.html
64-bit: http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-64bit-260.99-whql-driver.html
Vyskúšaj tieto ovládače, či budú fungovať.
p3dr00
01.11.10,19:19
Vlado40: Chyba sa bez ovládača neprejavuje, to je jediný spôsob akým ešte chvalabohu fungujem. Inštaloval som samozrejme ovládače s označením M.

Po inštalácii ovládača pre Vistu sa problém opakuje.

Arnold123: Áno je to nVidia 8400M GS. Ovládač som stiahol, nainštaloval, ale aj tu sa problém opakuje.
Vlado40
01.11.10,19:23
Tak skús starší ovládač z archívu :

http://www.nvidia.co.uk/Download/Find.aspx?lang=en-uk
p3dr00
01.11.10,19:51
Aj so starším ovládačom rovnaký problém.
Vlado40
01.11.10,20:02
Vyskúšal si z každej série aspoň jeden ? 197,195,186,185,179.
p3dr00
01.11.10,20:20
To nie, vyskúšam a dám vedieť (asi zajtra).
Chobot
02.11.10,08:30
Vlado40: Chyba sa bez ovládača neprejavuje, to je jediný spôsob akým ešte chvalabohu fungujem. Inštaloval som samozrejme ovládače s označením M.

Po inštalácii ovládača pre Vistu sa problém opakuje.

Arnold123: Áno je to nVidia 8400M GS. Ovládač som stiahol, nainštaloval, ale aj tu sa problém opakuje.

Nechcem ťa strašiť, ale mal som niečo podobné. Syn mal v PC GK nVidia 7950 a raz začal haprovať. Pri štartovaní PC hlásilo chybu komunikácie ZD a GK. Po naštartovaní v núdzovom režime GK pracovala cez VGA obraz. Akonáhle sa nainštalovali ovládače a preplo sa na DVI, bola najprv deformovaná obrazovka a potom už žiadna. Cez VGA to stále išlo.

Karta bola odskúšaná aj v inom PC a to isté. Výstup na VGA bol, DVI bolo odpálené. Tak som ju vymenil.

Viem, že ty máš NB, ale aj tam môže byť GK v háji. Treba kalkulovať aj s tým, pokiaľ nič nepomôže. A zdá sa, že to asi bude ono, keď GK funguje len v základnom či núdzovom režime.
fedroc
02.11.10,16:52
ako to dopadlo ?
p3dr00
06.11.10,21:27
Vlado40: Vyskúšaný ovládač z každej série, nepomohlo.

Chobot: Dík za informáciu.

Tak to asi vyzerá na servis, dúfam že sa tomu nič nestane keď notebook ešte nejaký mesiac budem používať aspoň takto. Alebo má niekto ešte inú radu?

Známy ma trochu vystrašil, že čip karty zrejme nie je vymeniteľný ako komponent, a bolo by nutné meniť celú základnú dosku. To by asi nepekne zdvihlo náklady opravy. Viete niekto, či naozaj v servise nemôžu vymeniť iba kartu?
Chobot
06.11.10,22:12
Vlado40: Vyskúšaný ovládač z každej série, nepomohlo.

Chobot: Dík za informáciu.

Tak to asi vyzerá na servis, dúfam že sa tomu nič nestane keď notebook ešte nejaký mesiac budem používať aspoň takto. Alebo má niekto ešte inú radu?

Známy ma trochu vystrašil, že čip karty zrejme nie je vymeniteľný ako komponent, a bolo by nutné meniť celú základnú dosku. To by asi nepekne zdvihlo náklady opravy. Viete niekto, či naozaj v servise nemôžu vymeniť iba kartu?

Záleží od toho, či je integrovaná, alebo nie. Ak je integrovaná, tak treba vymeniť celú ZD.
p3dr00
10.11.10,11:22
Záleží od toho, či je integrovaná, alebo nie. Ak je integrovaná, tak treba vymeniť celú ZD.

Vieš mi poradiť, ako zistím, či je karta integrovaná? Zo servisu som sa zatiaľ nedočkal žiadnej odpovede, ake keď som videl aké ceny písali iní za opravu pri výmene ZD, tak som ostal v šoku :/
Chobot
10.11.10,12:55
Vieš mi poradiť, ako zistím, či je karta integrovaná? Zo servisu som sa zatiaľ nedočkal žiadnej odpovede, ake keď som videl aké ceny písali iní za opravu pri výmene ZD, tak som ostal v šoku :/

Ak to je notebook, tak je GK je zväčša integrovaná na základnej doske.

Tie ceny za výmenu ZD sú závratné, pretože základná doska tvorí skoro polovice notebooku. Plast. schránka je bagateľ, druhá najväčšia položka je monitor a zvyšok sú len drobnosti (HDD, batéria, pamäte, CPU). Na základke je skoro všetko, vrátane zvuku a grafiky.

Neviem ti presne povedať, ako zistiť, či je integrovaná alebo modulárna. S istotou sa to dá zistiť po rozobratí NB:

http://www.youtube.com/watch?v=TD6WDt-goiU

Ale keby si napísal presný typ a model NB, tak by ti to možno niekto pozrel na nete, aká je tam grafika.
p3dr00
10.11.10,21:15
Je to notebook Hewlett-Packard Pavilion 6670ec.
Grafická karta: nVidia GeForce 8400M G (256 MB)

neviem, či je treba viac informácií

Ak mi viete niekto zistiť, či je karta integrovaná, alebo modulárna, tak prosím Vás napíšte, ja ani netuším, čo by som mal hľadať.
Chobot
11.11.10,08:49
Je to notebook Hewlett-Packard Pavilion 6670ec.
Grafická karta: nVidia GeForce 8400M G (256 MB)

neviem, či je treba viac informácií

Ak mi viete niekto zistiť, či je karta integrovaná, alebo modulárna, tak prosím Vás napíšte, ja ani netuším, čo by som mal hľadať.

Tak to vyzerá byť na modulárnu, nie na integrovanú:

http://clanky.katalog-notebookov.sk/notebooky-hyper-recenzie/2415-recenzia-grafickej-karty-nvidia-8400m-gs/
p3dr00
16.11.10,11:41
Tak zo servisu som dostal bohužiaľ odpoveď, že karta je súčasťou základnej dosky, výmena by stála niečo cez 300 €, to už núti rozmýšlať nad kúpou nového "lacného" notebooku a zmenou značky.

Možno by ešte stálo za skúšku ho predsa len odniesť do servisu a počkať na ich vyjadrenie, či je nutné meniť základnú dosku.