comodo
01.11.10,20:05
Dnes som prezeral v obchode LCD telvizory s tym, ze by som chcel mame do kuchyne nieco mensie – asi 26” ( 66 cm ). Pripojit to chcem na satelitny primac .Teletext ani DVT-B nepotrebnujem. Predavac mi ponukol moznost kupit PC monitor s vstavanym TV tunerom. Oproti TV ma dokonca rozlisenie full HD a je to nieco lacnejsie ( TV napr. 400Eur , monitor 27” 350 eur ) Ma to SCART pripojky , dialkove ovladanie , vraj to mam pre fukciu na co to chcem uplne to iste . Vrta mi vsak v hlave pochybnost , preco je monitor s lepsim rozlisenim a rovnakou doby odozvy s TV tunerom lacnejsi nez original TV . Ma niekto varovanie ,na co mozem narazit ?
Chobot
02.11.10,12:58
Dnes som prezeral v obchode LCD telvizory s tym, ze by som chcel mame do kuchyne nieco mensie – asi 26” ( 66 cm ). Pripojit to chcem na satelitny primac .Teletext ani DVT-B nepotrebnujem. Predavac mi ponukol moznost kupit PC monitor s vstavanym TV tunerom. Oproti TV ma dokonca rozlisenie full HD a je to nieco lacnejsie ( TV napr. 400Eur , monitor 27” 350 eur ) Ma to SCART pripojky , dialkove ovladanie , vraj to mam pre fukciu na co to chcem uplne to iste . Vrta mi vsak v hlave pochybnost , preco je monitor s lepsim rozlisenim a rovnakou doby odozvy s TV tunerom lacnejsi nez original TV . Ma niekto varovanie ,na co mozem narazit ?

Rozlíšenie nie je jediné, čo je dôležité pre kvalitný TV obraz. Aj môj syn má monitor (Samsung 940 MW) s TV tunerom.

Monitor predpokladá kvalitný signál z PC (VGA, alebo najlepšie DVI). Tuner je v monitore len doplnok, podobne ako v mobile foťák. Teda s mobilom odfotíš, ale buď je kvalita obrázka nižšia, alebo ti mobil neponúkne také funkcie, ako fotoaparát.

Aj v monitore je TV tuner len doplková funkcia. Klasický TV má oveľa viac v sebe, možno lepší tuner, nejaké tie filtre, lepšie užívateľské rozhranie, lepšie spracovanie zvuku, surround, lepšie repráky a pod. Preto si myslím, že TV je drahší, aj keď nemá také rozlíšenie ako monitor.

Ale na druhej strane, pokiaľ nepotrebuješ krištáľovo čistý obraz, kontrast 1: neviem koľkým miliónom, 800 a viac Hz, tak na to ti poslúži aj monitor s TV tunerom. Ak porovnám ten synov monitor s našou klasickou CRT telkou, tak pri analógovom signále (máme káblovku UPC) je obraz o niečo horší, ako na CRT telke. Mám pocit, že klasická telka dokáže eliminovať nekvalitu analógového signálu, kým na LCD monitore sa nekvalita signálu len zvýrazní (neprirodzené farby, zrnitosť). Pri kvalitnom zdroji (napr. z DVD disku) je ale obraz na LCD lepší než na CRT telke.

Ak to teda chceš do kuchyne, ako telku na pozeranie počas varenia, tak ti úplne postačí aj ten monitor. Tú funkciu splní, aj keď neviem, aký tam máš signál (terestriálna anténa?, káblovka?, satelit?), v závislosti od toho budeš mať kvalitný obraz. Len treba si byť vedomý, že nevyužiješ to, čo ti monitor ponúka - vlastne kúpiš mobil s foťákom nie na telefonovanie, ale na fotenie.
bikam
03.11.10,06:15
Chobot - tvoja odpoveď je fundovaná a k veci - pomohla aj mne pri rozhodovaní - 100 bodov ;)
nika.sum
11.11.10,08:02
Ja som si minuly rok kupila pod stromcek LCD televizor Hyundai tusim to je 22" do kuchyne. Ma pekny obraz a dokonca ma DVD prehravac a vystup na USB kluc (to som povodne ani nehladala, ale potesilo) Ja prijimam digitalne vysielanie z eteru, cize to ma DVT-B a ma aj teletext (aj ked ho nevyuzivam). Som velmi spokojna. vysiel ma do 230 EUR. A aj velkost obrazovky mi vyhovuje. Neviem presne typ, ale ak by bol zaujem pohladam k nemu papiere. (len ja som technicky antitalent, vsetko riesil manzel)
jopal
08.12.10,08:31
Ja by som ozivil temu. Mam podobny problem. Potrebujem TV do kuchyne, nejakych 22", podmienka je co najnizsia spotreba a dobra cena. Nasiel som http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=49733&option=com_virtuemart&Itemid=1, ale podla popisu to ide len na DVB-T. Ak dobre rozumiem, analog tam nechytim? (Viem ze konci, len neviem ci uz chytim digital...) Popripade nejaka rada co by som mal kupit. (Vyborna pridana hodnota by bola programovatelne nahravanie na ext. USB)
mahony1
10.12.10,12:46
Rozumies tomu spravne. Ak tam je len DVB-T tuner, analogovy signal nebude vediet spracovat.

Musis si pozistovat v tvojom okoli, ci uz mate pokrytie digitalnym signalom, ktory je momentalne v testovacej prevadzke a nie na vsetkych vysielacoch (na mape pokrytia sice mozes byt, ale prax moze byt ina).

Ak pokrytie mas, nemas co riesit a rovno to kup - na analog si za tyzden ani nespomenies :-)

Mapu pokrytia najdes tu:
http://dvbt.towercom.sk/

Este nieco by som ti poradil:
Tento prijimac ma len 1 DVB-T tuner. To znamena, ze nemozes nahravat jeden program a pritom pozerat iny. Ak si zozenies nieco, co ma 2 DVB-T tunery, tak mozes jeden program pozerat a sucasne iny nahravat.
Take vecicky stoja asi 40-50 EUR, nepotrebujes pritom novy televizor. Napr.:
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1028297
http://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/dvb-t/?detail=14926

Instalacia je uplne jednoducha. Staci vytiahnut sucasnu antenu z TV a pichnut ju do tej masinky. Potom tahat kabel z masinky do TV (tam, kde bola predtym antena). Potom naladit. To je vsetko.

Tiez ti to umoznuje nahravat na externy USB disk alebo pevný disk, prehravat odtial MP3 ci fotky...