firmaopica
01.11.10,21:21
na videu mám príponu .ifo a potrebujem príponu .avi dá sa to nejako?
Arnold123
01.11.10,20:30
na videu mám príponu .ifo a potrebujem príponu .avi dá sa to nejako?

Podľa stránky http://filext.com/file-extension/ifo to nie je konkrétne video, ale iba nejaká informácia k DVD.
KoxXxo
01.11.10,21:53
Z .ifo budeš .avi robiť zbytočne. Pohľadaj .vob na DVD-čku.
Fero11
02.11.10,04:26
na videu mám príponu .ifo a potrebujem príponu .avi dá sa to nejako?
Bolo by dobre keby si vysvetlil, preco chces z ifo robit avi
bobino38
02.11.10,05:21
z .ifo sa .avi urobiť nedáááá.
Martin Mocko
02.11.10,05:53
Bolo by dobre keby si vysvetlil, preco chces z ifo robit avi

To je jednoduché..je lepšie na skladovanie. INFo file má iba zopár kB..pričom AVI je strašne veľké... :D:D:D
Chobot
02.11.10,08:20
na videu mám príponu .ifo a potrebujem príponu .avi dá sa to nejako?

Áno, dá sa. normálne vo Windows Explorer tú koncovku prepíšeš. Ale viac s tým súborom nič neurobíš. :D:D:D

ifo nie je videosúbor!!!! Konverzia na avi nemožná.
firmaopica
02.11.10,08:24
potrebujem to, lebo musím dať to video do prezentacie.. a kym je tam pripona .ifo tak to nie je možné..
Chobot
02.11.10,09:58
potrebujem to, lebo musím dať to video do prezentacie.. a kym je tam pripona .ifo tak to nie je možné..

Ale nechápeš? IFO nie je videosúbor! Odkiaľ máš ten súbor? Stiahla si si ho z internetu?

Ide ti to prehrať v niečom inom? Ak áno, tak to nie je ifo súbor, ale nejaký iný kontajner a len niekto dopísal koncovku .ifo. Aký veľký je ten súbor? Odkiaľ si ho stiahla? Ak sa dá, pošli mi to mailom na chrobak7(zavinač)post.sk.
marjankaj
02.11.10,10:05
potrebujem to, lebo musím dať to video do prezentacie.. a kym je tam pripona .ifo tak to nie je možné..


Keď na to prídeš, tak to tu potom vysvetli.
Ja by som potreboval jednu rozprávku písanú vo Worde skonvertovať na video. Z *doc na trebárs *.avi alebo iný video formát.:eek:
KoxXxo
02.11.10,11:04
Veď prilož ten súbor sem, nech to vidíme, čo to je.
Fero11
02.11.10,11:04
Myslim si, ze netreba nikoho kamenovat.
IFO, BUP a VOB su subory ktore su obsahuje na DVD VIDEO DISC http://dvdrip.kvalitne.cz/dvdinfo.htm (musi byt vytvoreny ako video disk, nielen ze je na nom nejake video)
Z ifo neurobis video, video stream je na DVD ako VOB a je komprimovany vzdy v MPEG2. Cize teoreticky by sa mpeg2 v nejakom konvertore mal dat prekonvertovat do avi kontajneru (ale taketo veci som nikdy neskusal)
Najlepsie bude ak budes mat k dispozicii komplet DVD strukturu (nie len jeden ifo subor) a ripnes ho do avi.
Na ripovanie je kopec softov vid google
Stevo5
02.11.10,12:50
Fero 11 v #12 má pravdu. Len doplním že samotný *.VOB súbor z DVD sa dá konvertovať aj samostatne. Nie je treba konvertovať celé DVD do napr. AVI, je to zbytočne veľké ak ona potrebuje napríklad len jednu kapitolu DVD (jeden VOB súbor). Stačí ak si skopíruje ten jeden VOB súbor a ten skonvertuje do AVI.

Pre firmaopica
- súbory z ( kúpeného) DVD sa nedajú kopírovať bežne, nejde to, je to kódované. Pozor na autorské práva, môžeš si vytvoriť jednu kópiu tvojho kúpeného DVD pre svoju potrebu. Musíš použiť nejaký program, napríklad DVDShrink - a ono ti to dá na disk počítača, potom si s tými súbormi už budeš môcť robiť čo budeš chcieť. Po skopírovaní DVD videa na disk počítača ti na disku PC vzniknú súbory s príponami *.IFO, *.BUP a *.VOB. Ty máš k dispozícii práve ten *.IFO, ale ako sa písalo vyššie to nie je videosúbor. Potrebuješ *.VOB - je ich tam viac (môže byť ), v niektorých prehrávačoch sa dajú pozrieť aj samostatne - po jednom, aby si si mohla z nich vybrať (napríklad vypustiť reklamy a podobne...). Napríklad prehrávač KMPlayer.