TaxiQar
02.11.10,01:35
Zdravim poradakov...chcel by som sa opytat...chcem si zalozit taxisluzbu a dost to ponahla (dovody su nadlho :) ) cital som niekde ze netreba odb. sposobilost ak ustanovim zodpovedneho zastupcu co ju ma azamestnam ho...je to pravda?
jurga
02.11.10,16:55
Je to pravda.Ako poznám taxikárov (aj ja som 21rokov)budeš špekulovať s dohodou.Zodpovedný zástupca musí byť u teba riadne zamestnaný na pracovný pomer,nie na dohodu.Okrem toho nemôže byť zodpovedným zástupcom v inej firme.
TaxiQar
02.11.10,23:42
ok a ako to teda funguje? nemozem predsa nikoho zamestnat ked nemam zivnost a nemozem mat zivnost ked nemam odbornu sposobilost :rolleyes: takze ako to spravit?
zalobaba
03.11.10,07:57
ok a ako to teda funguje? nemozem predsa nikoho zamestnat ked nemam zivnost a nemozem mat zivnost ked nemam odbornu sposobilost :rolleyes: takze ako to spravit?

Taxikárčenie už nie je živnosťou, poraď sa na príslušnom KÚCDaPK. Keď pustili zákon takto spripomienkovaný, určite ti budú vedieť aj poradiť, ako to urobiť.
akina
03.11.10,15:34
ok a ako to teda funguje? nemozem predsa nikoho zamestnat ked nemam zivnost a nemozem mat zivnost ked nemam odbornu sposobilost :rolleyes: takze ako to spravit?
Na výkon tejto činnosti vydáva povolenie príslušný krajský úrad dopravy, nepodnikáš v taxislužbe podľa živnostenského zákona ale podľa osobitných npredpisov.
TaxiQar
03.11.10,20:44
och tak teraz som z toho total jelen :confused: neni to zivnost? alebo sa zrusili len koncesovane? a je to volna zivnost? ako teda zalozim taxisluzbu?
akina
05.11.10,19:21
och tak teraz som z toho total jelen :confused: neni to zivnost? alebo sa zrusili len koncesovane? a je to volna zivnost? ako teda zalozim taxisluzbu?
Odpoveď máš v príspevku č. 4 a 5.
_t4
11.11.10,11:46
Zdravim. Chcem reagovat na tuto temu ze vlastnim odbornu sposobilost v MKD a taxisluzbe. Nefigurujem v ziadnej inej firme. Odkial ste Taxiquar, mozno by sme vedeli zacat spolupracu. Ja som z okresu Michalovce. Ak mate este zaujem dajte mi vediet. Dakujem.