radonator
02.11.10,07:28
Dobry den prajem,
dna 28.7. som poslal spolocnosti UPC DTH S.á.r.l. reklamaciu na zmenu nastavenia paraboly. Podla zakona mi mali poslat vyrozumenie do 30 dní. To sa vsak nestalo a tak som tuto reklamaciu urgoval telefonicky a e-mailom. 8.9. som operatorom dostal info , že reklamaciu maju zaregistrovanu ako vypoved a ze mi urcite pride vyrozumenie ( ja som posielal reklamaciu ). Na e-mail mi spolocnost odpisala, ze je vsetko v poriadku a ze reklacia nie je opodstatnena, ale ze ked chcem dat vypoved mozem, ale musim o to poziadat. To uz ale bolo 11.9.. Tak som teda uplatnil paragraf v zákone o ochrane spotrebitela a listom 16.9.2010 som spolocnost poziadal o ukoncenie nasho zmluvneho vztahu k 30.9.2010. ( odstupenie od zmluvy ). Co bolo ale moje prekvapenie ze mi prisiel list 23.9.2010 kedy mi spolocnost UPC poslala vyrozumenie ze moja vypoved zo dna 28.7.2010 je akceptovana ( poslal som reklamaciu ) a ze musim zaplatit pokutu cez 200 euro a este dalsie tri mesiace tuto sluzbu platit. Na to som im odpisal, ze som ziadnu vypoved nedaval, ze som reklamoval sluzbu a ze k 30.9.2010 ukoncujem s nimy zmluvu a ziadam o vyrovnanie preplatku allebo nedoplatku do uvedeneho datumu. Dodrzal som aj paragraf, v ktorom maju ze musim vratit zariadenie do 3 dni. Oni mi ale stale veselo posielaju faktury a uz aj jednu upomienku. Na moje listy mi neodpisuju.
Podnet uz som podal aj na SOIku ale zatial ziadne vyrozumenie mi nedoslo.
Nechcem aby ma niekam zaregistrovali ako nejakeho neplatica a chcem od nich aby mi vratili peniaze. AKo NA TO?
Vdaka za radu.
Chobot
02.11.10,08:18
Dobry den prajem,
dna 28.7. som poslal spolocnosti UPC DTH S.á.r.l. reklamaciu na zmenu nastavenia paraboly. Podla zakona mi mali poslat vyrozumenie do 30 dní. To sa vsak nestalo a tak som tuto reklamaciu urgoval telefonicky a e-mailom. 8.9. som operatorom dostal info , že reklamaciu maju zaregistrovanu ako vypoved a ze mi urcite pride vyrozumenie ( ja som posielal reklamaciu ). Na e-mail mi spolocnost odpisala, ze je vsetko v poriadku a ze reklacia nie je opodstatnena, ale ze ked chcem dat vypoved mozem, ale musim o to poziadat. To uz ale bolo 11.9.. Tak som teda uplatnil paragraf v zákone o ochrane spotrebitela a listom 16.9.2010 som spolocnost poziadal o ukoncenie nasho zmluvneho vztahu k 30.9.2010. ( odstupenie od zmluvy ). Co bolo ale moje prekvapenie ze mi prisiel list 23.9.2010 kedy mi spolocnost UPC poslala vyrozumenie ze moja vypoved zo dna 28.7.2010 je akceptovana ( poslal som reklamaciu ) a ze musim zaplatit pokutu cez 200 euro a este dalsie tri mesiace tuto sluzbu platit. Na to som im odpisal, ze som ziadnu vypoved nedaval, ze som reklamoval sluzbu a ze k 30.9.2010 ukoncujem s nimy zmluvu a ziadam o vyrovnanie preplatku allebo nedoplatku do uvedeneho datumu. Dodrzal som aj paragraf, v ktorom maju ze musim vratit zariadenie do 3 dni. Oni mi ale stale veselo posielaju faktury a uz aj jednu upomienku. Na moje listy mi neodpisuju.
Podnet uz som podal aj na SOIku ale zatial ziadne vyrozumenie mi nedoslo.
Nechcem aby ma niekam zaregistrovali ako nejakeho neplatica a chcem od nich aby mi vratili peniaze. AKo NA TO?
Vdaka za radu.

Bolo by asi dobré uviesť viac podrobností, napr. odpoveď z UPC. LEbo takto neviem, čo si vlastne reklamoval. A to, čo si reklamoval, si mal zmluvne dohodnuté? Čo konkrétne nedodržali, čo bolo v zmluve? Nie niekde na nejakom reklamnom letáku. Reklamovať "nezvýšenie kvality obrazu" je abstraktné, ani ja by som nevedel, čo vlastne chceš.

A uviesť, čo konkrétne v zmluve porušili.v Máš v zmluve zoznam programov? Alebo ti garantujú nejaký počet? Mne sa zdá, že si jeden nespokojný zákazník, ktorý chce ukončiť zmluvu, lebo "medveď". Myslím, že správne pochopili tvoju výpoveď, a na tvoju smolu, ty v zmluve máš presne uvedené zmluvné pokuty pre predčasnú výpoveď zmluvy aj výpovedné doby.
radonator
02.11.10,08:27
Garantovali zvýšenie počtu programov. Pretočením družice som ale o niektoré prišiel. Kvalitu obrazu by som nereklamoval:) Mne uz v podstate ani nejde o to ci bola rekalmacia opodstatnena alebo nie, mne ide o princip. Jednoducho ak existuje zakonna lehota 30 dni tak ju musi respektovat kazdy. Ak by reagovali do 30 dni, tak by bol problem niekde inde. Ale mne ide o to, ze UPC porusila zakon. Alebo nie? Nech by bola reklamacia akym kolvek nezmyslom, je povinnostou reagovat do 30 dní. Tuto lehotu mam uvedenu aj v zmluvnych podmienkach.

A v prilohe je presne uvdene co som reklamoval.

A doplnil som aj odpoved UPC a to co mi poslali ako informaciu o zmene družice.
radonator
19.11.10,10:15
Vcera mi poslala UPC odpoved ze teda priznavaju ze porusili zmluvne podmienky a ze akceptuju ukoncenie zmluvy:)) Pravda zvitazila.

A na margo tehoto portalu..., cakal som viac :((
radonator
19.11.10,10:17
a este jedna prosbicka chobotovi..., snaz sa tym co tu pisu pomahat a nie odradzat, "lebo medved"....