Retuska
02.11.10,08:14
Chcela by som sa opýtať,či mi neviete poradiť ohľadom reklamácie náramku.Náramok som si objednala cez internet,avšak po týždni nosenia mi vypadol kamienok,ktorý náramok obsahoval.Firma má v rekl.poriadku,že oni takúto vadu nereklamujú.Majú tam kopu dalších vecí co sa pri beznom používaní stávajú a pritom som ten náramok nosila normálne nesnažila som sa o to aby kamienok vypadol.chcela by som ho reklamovať.dá sa to nejako?je nejaká SOI-ka na internete alebo nieco podobne?Ďakujem.
profesional
02.11.10,14:10
Reklamovat to samozrejme mozes. A ak ti nezakonne zamietnu reklamaciu, odstup od zmluvy.
Retuska
02.11.10,14:16
ja som hor eklamovala ,ale povedali ze reklamaciu neprijimaju.Ako mam odstupit od zmluvy??ked to bolo cez net?
blavaciko
03.11.10,09:11
reklamaciu neprijimaju alebo zamietaju?
Retuska
03.11.10,10:17
...oni to skor uplne odmietli.odkazali ma na ich reklamacne podmienky v ktorych je to ze vypadnute kamienky neberu na reklamaciu.Preto sa obraciam na vas,ci enviete mi nejako poradit,nechcem to nechat len tak.
misoKNm
03.11.10,11:23
...oni to skor uplne odmietli.odkazali ma na ich reklamacne podmienky v ktorych je to ze vypadnute kamienky neberu na reklamaciu.Preto sa obraciam na vas,ci enviete mi nejako poradit,nechcem to nechat len tak.

-takze uz ubehlo 7dni? (legitimne vratenie tovaru bez udania dovodu, v CR 14dni)

- mne to pripada skor ako lacny tovar, kedze ide 99% o reklamaciu tovaru, predajcovia musia vediet o kazovosti produktov.

- ale je to aj trochu diskutabilne, kedze kamienky a stras je haklivy tovar

- ja osobne by som Vam tovar reklamoval, resp. vratil peniaze, pretoze spokojny zakaznik rozsiri reklamu, nespokojny zakaznik urobi viac skody :D
- ale zas pokial bol napr tovar macany vo vode a neviem v akych podmienkach, kde sa kamienky mohli neopatronou manipulaciou uvolnit, tak zas by som stal na strane predajcu..

V kazdom pripade treba citat obchodne podmienky skor ako sa nieco kupi ;)
blavaciko
03.11.10,14:31
ak ti reklamaciu vobec neprijali, tak podaj podnet na soi, predajca je povinny reklamaciu prijat a posudit, ak ti ju zamietli, tak si precitaj navod (ak si ho dostala), podla mna je kamienok sucastou naramku a musia ti ho zobrat na reklamaciu...
to je akoby ti z auta odpadol vyfuk a predajca by ti povedal, ze ale na vyfuk maju v reklamacnom poriadku vynimku...
musia sa riadit zakonom a reklamacny poriadok nasleduje az po zakone.
Retuska
03.11.10,17:09
tak naramok je konkretne z chirurgickej ocele,keby to bola bizuteria tak som ticho,ale cakala som,ze toto bude o cosi kvalitnejsie.naramok som samozrejme nemacala ani nikde neobijala:D,ale toto nemozem ani rpedajcom dokázať preto s týmto vyrukovať nemôžem.tak skúsim napísať ešte raz do tej internetovej predajne a ak to zamietnu,pošlem tento "prípad "na SOI,kym je ešte v záručnej lehote.
blavaciko
03.11.10,22:24
ty nemusis dokazovat ze si naramok neobijala, to musi dokazat vyrobca...
pripadne sama posli vyrobok na posudenie znalcovi a zazaluj ich