smachotka
02.11.10,09:32
Ahojte mame danovu kontrolu za 4 mesiac, tiez ju ma este jedna firma s ktorou sme obchodovali.Kontrola tejto druhej firme zistila ze nasa firma jej duplicitne vyfakturovala nieco. Chcem sa vas spytat ci mi viete poradit ze ci mam dobropis spravit do toho 4 mesiaca alebo do tohto kedy sme to zistili? Dakujem
Tweety
02.11.10,08:38
Ahojte mame danovu kontrolu za 4 mesiac, tiez ju ma este jedna firma s ktorou sme obchodovali.Kontrola tejto druhej firme zistila ze nasa firma jej duplicitne vyfakturovala nieco. Chcem sa vas spytat ci mi viete poradit ze ci mam dobropis spravit do toho 4 mesiaca alebo do tohto kedy sme to zistili? Dakujem
V tomto prípade nepôjde o dobropis, ale o storno faktúry, a to musíte urobiť do mesiaca, v ktorom k duplicite došlo.
smachotka
02.11.10,08:55
Storno faktury mozem urobit ze dam nove cislo faktury a sumy dam minusom?
alicacka
02.11.10,09:00
ja to idem riešiť tak.
alicacka
02.11.10,09:03
Dopracovala som sa tak aj po porade s Poradcom, že keďže musím urobiť storno, urobím faktúru s terajším dátumom vyhotovenia, ale dodanie bude ešte júnové /vo Vašom prípade by mal byť potom apríl/. T.j. na základe toho musím podať dodatočné dańové priznanie za jún /Vy za apríl/. Číslo faktúry bude terajšie, ktoré nasleduje.
smachotka
02.11.10,09:07
len nam prebieha este stale kontrola toho mesiaca zo strany DU
alicacka
02.11.10,09:22
Ja by som potrebovala pomoc pri dodatočnom daňovom priznaní, teraz ak sme mali mať väčší nadmerný odpočet, tak to mám uviesť s mínusom ? alebo s plusom ?
veronikasad
02.11.10,09:39
len nam prebieha este stale kontrola toho mesiaca zo strany DU
do skončenia daňovej kontroly nerob žiadne storná ani dobropisy tejto faktúry.
alicacka
02.11.10,10:00
podľa § 39 ods. 4 zákona o správe daní a poplatkov č. 511/1992 Zb. v platnom znení, Dodatočné daňové priznanie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné dańové priznanie týkalo, a to až do jej skončenia. Ak sa začala daňová kontrola, dodatočné daňové priznanie nemožno podať za kontrolované obdobie počas jej výkonu.
smachotka
02.11.10,17:54
mozem spravit dobropis na tu faktruru s datumom kedy som zistila tu duplicitu?