Silvia Szalaiova
02.11.10,08:58
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Starobný dôchodca je zamestnaný na TPP, z organizačných dôvodov chcú s ním skončiť pracovný pomer. Prináleží mu dvojmesačné odstupné? Robí tam 4 roky. Vopred ďakujem za odpoveď.
Tweety
02.11.10,08:00
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Starobný dôchodca je zamestnaný na TPP, z organizačných dôvodov chcú s ním skončiť pracovný pomer. Prináleží mu dvojmesačné odstupné? Robí tam 4 roky. Vopred ďakujem za odpoveď.
Áno, nárok na najmenej dvojmesačné odstupné má.
drobeceva
02.11.10,08:01
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Starobný dôchodca je zamestnaný na TPP, z organizačných dôvodov chcú s ním skončiť pracovný pomer. Prináleží mu dvojmesačné odstupné? Robí tam 4 roky. Vopred ďakujem za odpoveď.
Ak ide o organizačné zmeny, tak áno, odstupné mu patrí /dvojmesačné/. Ak je to jeho prvé skončenie PP po nadobudnutí nároku na SD, má nárok aj na odchodné.
terezamaria
02.11.10,08:03
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Starobný dôchodca je zamestnaný na TPP, z organizačných dôvodov chcú s ním skončiť pracovný pomer. Prináleží mu dvojmesačné odstupné? Robí tam 4 roky. Vopred ďakujem za odpoveď.
Dostane Výpoveď z nadbytočnosti, § 63, ods.1, písm.b/ ZP.

Prináleží mu odstupné v sume dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku a predtým samozrejme 2 mesačná výpovedná doba, ktorá začne plynúť prvý deň nasledujúceho mesiaca po obdržaní výpovede.