kacka6
02.11.10,09:05
... mam problem. neviem, ci sa mi pokazil touchpad - lebo totalne nefunguje, alebo ci som ho len deaktivovala. mam notebook Toshiba, system Vista Home Basic... viete poradit, ako zistit, ci je len deaktivovany, alebo pokazeny? nejaka skratka na deaktivaciu? DAKUJEM! :)
Pidgey
02.11.10,08:13
nemam ho teraz pri sebe, ale mysli ze sa aktivuje/deaktivuje cez funkcnu klavesu - fn+F9, alebo 11, treba skusit. Ked stlacis FN, tak sa ti hore zobrazia moznosti klaves F1-11..., a tam to najdes, resp si to pozri priamo na klavesnici, je to naznacene ako prekrizena myska.
kacka6
02.11.10,08:25
dakujem a nahodou s takym ste sa nestretli, ze vcera som obnovovala cely system vista, nemam tam skoro ziadne programy... a v spravcovi uloh, zalozka vykon - mi ukazuje, ze fyzicka pamat je 73 %. ze vraj to tak nema byt. a ja neviem, kde je problem. moze byt, ze mi odchadza RAMka? nevyznam sa v tom. dakujem
Pidgey
02.11.10,08:45
No, k tomuto sa tazko vyjadrit , ked to clovek nevidi. Pokial je system prazdny by tak zatazena pamat nemala byt. Ale je mozne ze ti na pozadi bezia nejake aplikacie, napr microsoft update a pod. Mozno mas zaplneny pocitac svojimi datami, co moze byt tiez problem (systemovy disk). Ja osobne, pokial by mi pocitac fungoval normalne, rychlo dalej, by som si to zatial nevsimal a pockal par dni, ak by to robilo problemy, skus sa obratit na nejakeho znameho co sa vyzna do pc, nech sa na to pozrie.
Vista sama o sebe je dost narocna na pamat, tak pokial mas RAM napr iba 2 GB, tiez to moze byt dovod
KoxXxo
02.11.10,11:06
V tom správcovi úloh si dole pozri, koľko procesov máš spustených.
fedroc
02.11.10,16:59
jj tiez si myslim
rickman
02.11.10,17:42
kacka: ja mam "fyzicku pamat 45%", pokial ti to slape, tak sa na to vykasli. Inak ten touchpad si vyriesila? Na mojom (tiez toshiba) to je FN+F9.
kacka6
02.11.10,19:04
touchpad mam uz vyriesene! hura! takze ho nemam pokazeny, len som ho omylom vypla, ale uz frci! :-) prikladam .jpg obrazok vykonu pamate, pc ide pomalsie... a skoro nic v nom nemam, vcera som obnovovala system vista :(
KoxXxo
02.11.10,19:24
Zásah. Spustených 66 procesov, vpravo na lište programov do polovice monitora,. ach jaj, niečo s tým urob.
rickman
02.11.10,19:36
Zásah. Spustených 66 procesov, vpravo na lište programov do polovice monitora,. ach jaj, niečo s tým urob.

Ja mám spustených 90 procesov a môj ntb je pritom stále mrštný ako líška ;). Pritom obyčajná stredná trieda.. Ale mám ho rád, a aj on mňa, takže keď treba, tak vie kopnúť do vrtule :D.
KoxXxo
02.11.10,20:10
Vlado40
02.11.10,20:36
touchpad mam uz vyriesene! hura! takze ho nemam pokazeny, len som ho omylom vypla, ale uz frci! :-) prikladam .jpg obrazok vykonu pamate, pc ide pomalsie... a skoro nic v nom nemam, vcera som obnovovala system vista :(

Ak dobre vidím máš 1GB RAM.Dokúp si Ram ,klesnú Ti percenta.
kacka6
02.11.10,20:39
KoxXxo: no a co take s tym mam robit? neviem totiz ake procesy su spustene, ked nic nerobim ??? v PC mam (co som nove instalovala po obnoveni systemu) jeden antivirak, jednu internet. telku, mozillu, inet explorer, windvd, win media player, adobe reader a uz nic. nic nestahujem... musim zajst do servisu, take znalosti az nemam... hm :(
Pidgey
02.11.10,20:59
Ak dobre vidím máš 1GB RAM.Dokúp si Ram ,klesnú Ti percenta.
Ono sa to zda ze je tam iba 1Gb RAM, ale asi su tam 2 GB. Ja na svojom notebooku mam 4GB, a zobrazuje sa k dispozicii cca 2,9, rovnako aj v spravcovi uloh. Kam sa to jedno GB podelo neviem, nestaram sa ked mi nechyba :) - predpokladam ze si ho stiahol system sam pre seba a zvysok je pre ostatne procesy. tak ci tak, Ani 2 GB nie je az taka vyhra pre vistu, nieto este 1 GB, urcite tiez doporucujem doplnit RAMku
Vlado40
02.11.10,21:03
Ono sa to zda ze je tam iba 1Gb RAM, ale asi su tam 2 GB. Ja na svojom notebooku mam 4GB, a zobrazuje sa k dispozicii cca 2,9, rovnako aj v spravcovi uloh.

Ak máš 32 bitový windows tak 4GB RAM Ti nezobrazí.Ak prejdeš na 64 bit. ,tak tam zobrazí 4GB.
Pidgey
02.11.10,21:35
aha, no, ani som nevedel :), dik
kacka6
02.11.10,21:38
mam tento notebook: Toshiba Satellite A200 - 130