veronikazm
02.11.10,09:26
Dobrý deň, chcela by som začat podnikat. Chcem si otvorit solarium, infrasaunu a masaže v jednom. Potrebujem aby mi napísal niekto kto s tým má už skusenost ako začat. Vlastne všetky potrebne informácie už viem. Len sa bojím do toho pustit. neviem či mi to vlasnte pojde. Budem si brat na to úver z SRZB /teda ak mi dajú/. Konkurencia u nás v meste je slaba, ba dokonca skoro žiadna. Ako zistiím či by to ludia navštevovali? Aké otázky použit do ankety? a aké ceny mám dat na začiatok? - o dost nižšie ako sú u konkurencie? alebo také isté???
Jano69
02.11.10,08:45
V ankete sa spýtaj na to ako sú spokojní s úrovňou konkurencie, čo im tam chýba a podobne. Zisti ako často navštevujú konkurenčné zariadenie a ako sú spokojní s ich cenami. Svoje ceny prispôsob podľa toho, ak sú vyložene nespokojní, nastav ceny nižšie, plus tam daj nejakú uvítaciu akciu, ktorú môžeš potom spropagovať, napr. prvých 100 zákazníkov dostane zľavu 20% pri ich prvej návšteve.

Priestory budeš mať vlastné alebo prenajaté?
veronikazm
02.11.10,08:49
Priestor budem mat prenajatý. Ďakujem za odpoved.
Dantess
02.11.10,13:12
Vydavky:

Solárko - 5000e
infrasauna - 5000e
vybavenie mas. salonu - 2000
marketing pri otvoreni - 3000
najom na prve tri mesiace + energie 2000e ?
ostatne naklady (zamestnanci, pripravky na čistenie, oleje, atd) na prvé 3 mesiace - 3000e

spolu - 19000eur otvorenie salonu + prve 3 mesačne naklady.


Príjmy:

Solárko - 0,20cc pri 1 min. za 3min. 0,60cc. Denne ak by si to mal vyuzite na 60min. by si mal 36eur denne. na 30 dní to je cca. 1000eur
infrasauna to isté - mesačny prijem 1000eur
masáže - ak budeš mat dobreho masera budes mat aj vela klientov, ale ho budes musiet zaplatit, lebo ti utecie a zalozi si vlastny salon. Tych 1700 mesačne zarobí minus si odpocitaj jeho plat, cca 700e(ja by som za to nerobil), takže v čistom 1000eur.

To mame mesačny obrat zhruba 3000eur.

Odpocitaj si dalej mesačne -200marketing, - 400? tvoje vlastné živobitie. Myslím si, že ti mesačne v čistom zostane tak 400 - 800 eur. (návšteva a vytazenost pocitane na Bratislavu)

Sprav si plan a vypocitaj si či sa ti to oplati. Na zaciatku to vyzera ze je malo nakladov, ale tých je vzdy vela. Vzdy niečo pride, čo bude treba zaplatit. Musis mat aj recepcnu čo som ani nepocital. Alebo budeš nim ty ?

Hlavne marketing je dolezity a top pozicie v azet.sk, zoznam a pod sú drahé. Urcite neodporucam časaky a podobne. Možno letaky ak to je mensie mesto.

My sme tiež mali anketu, kde sme sa pytali najdolezitejsie veci:
1. ako sa o nas dozvedeli ?
2. su kvalita sluzieb a ceny priamo umerne ?
3. čo by ste u nas zmen zmenili a naopak pochvalili?

každy kto to vyplnil bol zaradeny o zrwebovanie o 50e poukazku. kazdy tam dal svoj mail a zaskrtol poličko, že chce dostavat novinky od nas. kto to nezaskrtol, tak sme ich tym samozrejme neotravovali.

Tak asi tak nejak. Ostatne si už musis spravit sam, toto je len hruby načrt

EDIT:

k tej cenotvorbe. Chod rovnakymi cenami ako konkurencia. Ak mas ale lepsie stroje, tak bud drahsi, ak horsie, tak rovnako :D Takisto aj maser, ak je skuseny, tak nech su drahsie, ak menej, tak rovnako. Podliezat ceny nieje dobre, ale ani byt velmi drahy...
blavaciko
02.11.10,13:22
duplicitne temy !