sisimonka
02.11.10,11:00
Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať ako je to, so zamestnancom, ktorý dostal výpoveď v januári v roku 2009. Ale tesne predtým išiel na PN. Držali sme ho tu ešte rok na to. Potom prišiel deň predtým ako mu mala končiť PNka s novou PN. Neviem ako dlho ho musím držať u nás v evidencii. Prosím o radu.... vopred ďakujem :confused:
sisimonka
09.11.10,15:32
takze mi nik nevie poradiť?
Tweety
09.11.10,15:34
takze mi nik nevie poradiť?
Pokiaľ je stále na DPN, jeho PP stále trvá.
§64ZP
(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
sisimonka
09.11.10,15:46
Ďakujem za odpoveď, viem, že je to tak, ale koľko rokov mi on bude chodiť s novou PNkou po každom roku... Nie je tam nejaka doba dokedy to trvá??
mzdarka renca
09.11.10,22:57
Ďakujem za odpoveď, viem, že je to tak, ale koľko rokov mi on bude chodiť s novou PNkou po každom roku... Nie je tam nejaka doba dokedy to trvá??

zaujímavá situácia, chápem to dobre, že on je na PN od roku 2009? veď on ju nemá platenú v tomto období, tak nechápem prečo to naťahuje? Ešte jedna vec ma zaráža, že musí chodiť na LPK, to musí byť ozaj vážne chorý, keď je stále PN. A ak je vážne chorý, prečo si nepožiada o invalidný dôchodok.
VERONIKA6
10.11.10,04:50
zaujímavá situácia, chápem to dobre, že on je na PN od roku 2009? veď on ju nemá platenú v tomto období, tak nechápem prečo to naťahuje? Ešte jedna vec ma zaráža, že musí chodiť na LPK, to musí byť ozaj vážne chorý, keď je stále PN. A ak je vážne chorý, prečo si nepožiada o invalidný dôchodok.
Reni, tiež mám takýto prípad. Pracovník je DPN od vlani, už je aj čiastočným invalidom, dôchodok mu priznali na 45% a ešte stále je práceneschopný, každý mesiac mi posiela preukaz o trvaní DPN. Samozrejme táto už nie je platená, je to len oznámenie pre zamestnávateľa.
sisimonka
10.11.10,05:35
u nas je to presne tak isto, je polovicny invalid uz od roku 2008. No podla mna sa mu nechce ist na UPSVaR, kedze ma uz len par rokov pred dochodkom...
Xanti
10.11.10,16:50
u nas je to presne tak isto, je polovicny invalid uz od roku 2008. No podla mna sa mu nechce ist na UPSVaR, kedze ma uz len par rokov pred dochodkom...
On nemusí sa evidovať na UP, nakoľko za neho odvody do ZP uhrádza štát.
veronikasad
10.11.10,17:02
u nas je to presne tak isto, je polovicny invalid uz od roku 2008. No podla mna sa mu nechce ist na UPSVaR, kedze ma uz len par rokov pred dochodkom...
skôr si myslím, že chce požiadať o prehodnotenie zdr. stavu a dosiahnutie priznania vyššieho % zdr. postihu (tým aj zvýšenie ID).